STØ ENTREPRENØR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2018 | 550 781 906 NOK |
| 2019 | 270 825 639 NOK |
| 2020 | 539 728 877 NOK |
| 2021 | 729 001 048 NOK |
| 2022 | 535 171 247 NOK |
| 2023 | 673 271 783 NOK |
| 2024 | 935 037 158 NOK |
| 2025 | 901 170 042 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeid med andre virksomheter å drive entreprenørvirksomhet, og annen virksomhet beslektet med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 901 170 | 935 037 | 673 272 | 535 171 | 729 001 | 539 729 | 270 826 | 550 782 |
| Sum kostnader | 882 315 | 1 007 365 | 636 421 | 502 313 | 688 839 | 520 389 | 272 637 | 542 966 |
| Driftsresultat | 18 855 | −72 328 | 36 850 | 32 858 | 40 162 | 19 340 | −1 812 | 7 816 |
| Sum finansinntekter | 2 475 | 3 145 | 6 105 | 3 079 | 474 | 216 | 722 | 575 |
| Sum finanskostnader | 20 | 138 | 5 | 37 | 12 | 31 | 19 | 6 |
| Netto finans | 2 455 | – | – | – | – | – | 703 | 569 |
| Resultat før skattekostnad | 21 310 | −69 321 | 42 951 | 35 899 | 40 624 | 19 526 | −1 109 | 8 385 |
| Årsresultat | 16 622 | −54 108 | 33 502 | 27 778 | 31 687 | 15 230 | −865 | 6 651 |
| Sum overføringer og disponeringer | 16 622 | – | – | – | – | – | −865 | 6 651 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 4 765 | 11 220 | – | 0 | 0 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 207 | 484 | 490 | 149 | 619 | 1 123 | 196 | 318 |
| Sum anleggsmidler | 4 973 | 11 704 | 490 | 149 | 619 | 1 123 | 196 | 318 |
| Sum fordringer | 270 232 | – | – | – | – | – | 54 881 | 101 959 |
| Sum omløpsmidler | 270 232 | 254 769 | 275 867 | 255 501 | 301 643 | 240 000 | 93 552 | 140 573 |
| Sum eiendeler | 275 205 | 266 473 | 276 357 | 255 650 | 302 262 | 241 122 | 93 748 | 140 890 |
| Sum innskutt egenkapital | 33 500 | – | – | – | – | – | 3 500 | 3 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 24 038 | – | – | – | – | – | 15 213 | 54 046 |
| Sum egenkapital | 57 538 | 40 916 | 56 032 | 45 281 | 45 735 | 32 343 | 18 713 | 57 546 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 8 947 | – | – | – | – | – | 2 909 | 5 249 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – | 2 158 | 2 682 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 947 | 0 | – | 0 | 0 | 2 101 | 5 068 | 7 931 |
| Sum kortsiktig gjeld | 208 720 | 68 047 | 211 339 | 183 844 | 237 164 | 199 297 | 69 967 | 75 413 |
| Sum gjeld | 217 667 | 225 556 | 220 325 | 210 369 | 256 526 | 208 780 | 75 035 | 83 344 |
| Sum egenkapital og gjeld | 275 205 | 266 473 | 276 357 | 255 650 | 302 262 | 241 122 | 93 748 | 140 890 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 47 770 | −43 361 | −13 317 | 4 277 | 53 419 | 106 016 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | −241 | −535 | 0 | 0 | −1 231 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −47 770 | 43 602 | 13 852 | −129 492 | −20 782 | −47 961 | – | – |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | −125 214 | 32 637 | 56 825 | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 125 214 | 92 577 | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,1 % | −7,7 % | 5,5 % | 6,1 % | 5,5 % | 3,6 % | −0,7 % | 1,4 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | −5,8 % | 5 % | 5,2 % | 4,4 % | 2,8 % | −0,3 % | 1,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 3,74 | 1,31 | 1,39 | 1,27 | 1,2 | 1,34 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 3,78 | 5,51 | 3,93 | 4,65 | 5,61 | 6,46 | 4,01 | 1,45 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,9 % | −132,2 % | 59,8 % | 61,4 % | 69,3 % | 47,1 % | −4,6 % | 11,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −3,6 % | 38,9 % | 25,8 % | −26,6 % | 35,1 % | 99,3 % | −50,8 % | – |
| Arbeidskapital | 61,5 mill kr | 186,7 mill kr | 64,5 mill kr | 71,7 mill kr | 64,5 mill kr | 40,7 mill kr | 23,6 mill kr | 65,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · LØRENSKOG | 72 ans. |
Selger du til selskaper som STØ ENTREPRENØR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.