STIFTELSEN SENTRALREGISTERET
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 7 036 611 NOK |
| 2012 | 6 963 566 NOK |
| 2013 | 7 319 717 NOK |
| 2014 | 7 498 657 NOK |
| 2015 | 7 334 964 NOK |
| 2016 | 7 999 088 NOK |
| 2017 | 8 172 182 NOK |
| 2018 | 8 654 994 NOK |
| 2019 | 9 792 575 NOK |
| 2020 | 11 282 283 NOK |
| 2021 | 15 581 633 NOK |
| 2022 | 17 467 720 NOK |
| 2023 | 17 008 318 NOK |
| 2024 | 18 094 364 NOK |
| 2025 | 24 260 039 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
1. Registrere og oppbevare dokumentasjon for kompetanse for personer 2. Utstede kompetansebevis og tilgjengeliggjøre informasjon om kompetanse elektronisk til behørige parter 3. Registrere og oppbevare informasjon om arbeidsmaskiner 4. Utstede kjennemerker til arbeidsmaskiner og tilgjengeliggjøre informasjon om arbeidsmaskiner elektronisk til behørige parter
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 24 260 | 18 094 | 17 008 | 17 468 | 15 582 | 11 282 | 9 793 | 8 655 | 8 172 | 7 999 | 7 335 | 7 499 | 7 320 | 6 964 | 7 037 |
| Sum kostnader | 23 925 | 21 610 | 20 165 | 15 060 | 10 997 | 9 217 | 8 878 | 9 111 | 9 443 | 8 787 | 8 243 | 8 073 | 7 259 | 7 084 | 6 700 |
| Driftsresultat | 335 | −3 516 | −3 157 | 2 407 | 4 584 | 2 066 | 914 | −456 | −1 270 | −788 | −908 | −574 | 60 | −121 | 337 |
| Sum finansinntekter | 138 | 170 | 221 | 65 | 11 | 14 | 15 | 13 | 9 | 5 | 31 | 122 | 152 | 150 | – |
| Sum finanskostnader | 79 | 32 | 65 | 41 | 39 | 33 | 72 | 52 | 25 | 20 | 6 | 0 | 2 | 1 | – |
| Netto finans | 60 | 137 | 156 | 24 | −29 | −19 | −57 | −39 | −16 | −15 | 25 | 122 | 150 | 149 | 143 |
| Resultat før skattekostnad | 395 | −3 379 | −3 001 | 2 431 | 4 556 | 2 047 | 858 | −495 | −1 286 | −803 | −883 | −452 | 210 | 28 | 480 |
| Årsresultat | 395 | −3 379 | −3 001 | 2 431 | 4 556 | 2 047 | 858 | −495 | −1 286 | −803 | −883 | −452 | 210 | 28 | 480 |
| Sum overføringer og disponeringer | 395 | −3 379 | −3 001 | 2 431 | 4 556 | 2 047 | 858 | −495 | −1 286 | −803 | −883 | −452 | 210 | 28 | 480 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 450 | 1 213 | 2 073 | 2 933 | 3 703 | 2 700 | 3 150 | 3 600 | 4 050 | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 142 | 247 | 359 | 341 | 145 | 187 | 813 | 1 499 | 2 248 | 2 998 | 3 766 | 1 889 | 401 | 630 | 546 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 42 | 1 | 10 | – | 33 | 67 | – | – | 20 | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 184 | 697 | 1 582 | 2 414 | 3 112 | 3 957 | 3 513 | 4 649 | 5 868 | 7 048 | 3 766 | 1 889 | 401 | 630 | 546 |
| Sum fordringer | 5 167 | 2 827 | 2 381 | 1 991 | 2 094 | 1 096 | 1 313 | 1 094 | 841 | 727 | 872 | 806 | 740 | 730 | 800 |
| Sum omløpsmidler | 9 649 | 8 286 | 11 195 | 14 119 | 11 773 | 5 584 | 3 463 | 2 412 | 2 094 | 1 948 | 2 541 | 4 698 | 6 554 | 5 933 | 6 212 |
| Sum eiendeler | 9 833 | 8 984 | 12 777 | 16 532 | 14 885 | 9 540 | 6 975 | 7 061 | 7 963 | 8 995 | 6 307 | 6 587 | 6 955 | 6 563 | 6 758 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 384 | 4 989 | 8 368 | 11 368 | 8 937 | 4 381 | 2 335 | 1 477 | 1 972 | 3 258 | 4 061 | 4 943 | 5 396 | 5 186 | 5 157 |
| Sum egenkapital | 5 584 | 5 189 | 8 568 | 11 568 | 9 137 | 4 581 | 2 535 | 1 677 | 2 172 | 3 458 | 4 261 | 5 143 | 5 596 | 5 386 | 5 357 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 450 | 1 158 | 1 918 | 2 678 | 3 438 | 2 700 | 3 150 | 3 600 | 4 050 | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 450 | 1 158 | 1 918 | 2 678 | 3 438 | 2 700 | 3 150 | 3 600 | 4 050 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 249 | 3 345 | 3 051 | 3 046 | 3 070 | 1 521 | 1 741 | 2 234 | 2 191 | 1 487 | 2 046 | 1 444 | 1 360 | 1 178 | 1 400 |
| Sum gjeld | 4 249 | 3 795 | 4 209 | 4 964 | 5 748 | 4 959 | 4 441 | 5 384 | 5 791 | 5 537 | 2 046 | 1 444 | 1 360 | 1 178 | 1 400 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 833 | 8 984 | 12 777 | 16 532 | 14 885 | 9 540 | 6 975 | 7 061 | 7 963 | 8 995 | 6 307 | 6 587 | 6 955 | 6 563 | 6 758 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | −19,4 % | −18,6 % | 13,8 % | 29,4 % | 18,3 % | 9,3 % | −5,3 % | −15,6 % | −9,9 % | −12,4 % | −7,7 % | 0,8 % | −1,7 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 1,6 % | −18,7 % | −17,6 % | 13,9 % | 29,2 % | 18,1 % | 8,8 % | −5,7 % | −15,7 % | −10 % | −12 % | −6 % | 2,9 % | 0,4 % | 6,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,27 | 2,48 | 3,67 | 4,64 | 3,84 | 3,67 | 1,99 | 1,08 | 0,96 | 1,31 | 1,24 | 3,25 | 4,82 | 5,04 | 4,44 |
| Gjeldsgrad | 0,76 | 0,73 | 0,49 | 0,43 | 0,63 | 1,08 | 1,75 | 3,21 | 2,67 | 1,6 | 0,48 | 0,28 | 0,24 | 0,22 | 0,26 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,1 % | −65,1 % | −35 % | 21 % | 49,9 % | 44,7 % | 33,8 % | −29,5 % | −59,2 % | −23,2 % | −20,7 % | −8,8 % | 3,8 % | 0,5 % | 9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 34,1 % | 6,4 % | −2,6 % | 12,1 % | 38,1 % | 15,2 % | 13,1 % | 5,9 % | 2,2 % | 9,1 % | −2,2 % | 2,4 % | 5,1 % | −1 % | – |
| Arbeidskapital | 5,4 mill kr | 4,9 mill kr | 8,1 mill kr | 11,1 mill kr | 8,7 mill kr | 4,1 mill kr | 1,7 mill kr | 178 169 kr | −96 418 kr | 460 438 kr | 494 600 kr | 3,3 mill kr | 5,2 mill kr | 4,8 mill kr | 4,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers · FLISA | 16 ans. |
Selger du til selskaper som STIFTELSEN SENTRALREGISTERET?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.