STIFTELSEN SAEMIEN SIJTE
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 7 912 615 NOK |
| 2012 | 7 838 785 NOK |
| 2013 | 9 842 882 NOK |
| 2014 | 8 110 029 NOK |
| 2015 | 8 386 470 NOK |
| 2016 | 9 208 260 NOK |
| 2017 | 9 468 365 NOK |
| 2018 | 9 889 262 NOK |
| 2019 | 10 987 991 NOK |
| 2020 | 11 838 623 NOK |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | 31 679 637 NOK |
| 2023 | 26 958 414 NOK |
| 2024 | 28 062 643 NOK |
| 2025 | 29 613 752 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller12
Formål
Kultur- og museumsvirksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 29 614 | 28 063 | 26 958 | 31 680 | 11 839 | 10 988 | 9 889 | 9 468 | 9 208 | 8 386 | 8 110 | 9 843 | 7 839 | 7 913 |
| Sum kostnader | 29 117 | 27 921 | 27 152 | 32 759 | 9 693 | 10 937 | 10 626 | 9 440 | 8 592 | 8 531 | 9 652 | 10 710 | 7 848 | 8 019 |
| Driftsresultat | 497 | 141 | −194 | −1 079 | 2 145 | 51 | −737 | 29 | 616 | −144 | −1 542 | −867 | −9 | −106 |
| Sum finansinntekter | 543 | 370 | 219 | 90 | 15 | 32 | 18 | 20 | 24 | 62 | 171 | 195 | 278 | 299 |
| Sum finanskostnader | 83 | 91 | −98 | 86 | 54 | 57 | 49 | 26 | 38 | 42 | 65 | 72 | 82 | 43 |
| Netto finans | 460 | 280 | 121 | 4 | −39 | −25 | −31 | −6 | −14 | 20 | 106 | 123 | 195 | 256 |
| Resultat før skattekostnad | 956 | 421 | −73 | −1 075 | 2 106 | 26 | −768 | 22 | 602 | −124 | −1 435 | −744 | 186 | 150 |
| Årsresultat | 956 | 421 | −73 | −1 075 | 2 106 | 26 | −768 | 22 | 602 | −124 | −1 435 | −744 | 186 | 150 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −1 435 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 421 | −73 | −1 075 | 2 106 | 26 | −768 | 22 | 602 | −124 | −1 435 | −744 | 186 | 150 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 2 307 | 2 776 | 3 231 | 3 076 | 2 229 | 2 367 | 2 509 | 2 648 | 1 782 | 1 913 | 2 044 | 2 175 | 2 306 | 2 436 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 465 | 427 | 395 | 363 | 253 | 228 | 205 | 160 | 160 | 142 | 92 | 74 | 61 | 49 |
| Sum anleggsmidler | 2 771 | 3 203 | 3 625 | 3 440 | 2 481 | 2 595 | 2 714 | 2 808 | 1 942 | 2 054 | 2 135 | 2 249 | 2 367 | 2 484 |
| Sum fordringer | 5 104 | 6 653 | 6 688 | 9 662 | 4 289 | 1 902 | 2 802 | 2 994 | 4 310 | 1 081 | 895 | 2 724 | 2 900 | 2 187 |
| Sum omløpsmidler | 10 264 | 9 158 | 8 461 | 11 468 | 11 250 | 7 887 | 8 039 | 8 640 | 9 291 | 6 601 | 7 492 | 10 114 | 11 366 | 11 957 |
| Sum eiendeler | 13 035 | 12 361 | 12 086 | 14 908 | 13 731 | 10 482 | 10 753 | 11 448 | 11 233 | 8 655 | 9 627 | 12 363 | 13 733 | 14 441 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 014 | 1 106 | 685 | 758 | 544 | −1 562 | −1 588 | −820 | −842 | −1 445 | −1 321 | 115 | 859 | 673 |
| Sum egenkapital | 4 714 | 3 806 | 3 385 | 3 458 | 3 244 | 1 138 | 1 112 | 1 880 | 1 858 | 1 255 | 1 379 | 2 815 | 3 559 | 3 373 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 461 | 528 | 594 | 661 | 794 | 861 | 928 | 994 | – | 147 | 284 | 413 | 535 | 449 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 528 | 594 | 661 | 794 | 861 | 928 | 994 | 0 | 147 | 284 | 413 | 535 | 449 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 861 | 8 028 | 8 107 | 10 789 | 9 692 | 8 483 | 8 713 | 8 573 | 9 375 | 7 253 | 7 964 | 9 135 | 9 639 | 10 619 |
| Sum gjeld | 8 322 | 8 555 | 8 701 | 11 450 | 10 487 | 9 344 | 9 641 | 9 568 | 9 375 | 7 400 | 8 248 | 9 548 | 10 174 | 11 069 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 035 | 12 361 | 12 086 | 14 908 | 13 731 | 10 482 | 10 753 | 11 448 | 11 233 | 8 655 | 9 627 | 12 363 | 13 733 | 14 441 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,7 % | 0,5 % | −0,7 % | −3,4 % | 18,1 % | 0,5 % | −7,4 % | 0,3 % | 6,7 % | −1,7 % | −19 % | −8,8 % | −0,1 % | −1,3 % |
| Resultatmargin | 3,2 % | 1,5 % | −0,3 % | −3,4 % | 17,8 % | 0,2 % | −7,8 % | 0,2 % | 6,5 % | −1,5 % | −17,7 % | −7,6 % | 2,4 % | 1,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,14 | 1,04 | 1,06 | 1,16 | 0,93 | 0,92 | 1,01 | 0,99 | 0,91 | 0,94 | 1,11 | 1,18 | 1,13 |
| Gjeldsgrad | 1,77 | 2,25 | 2,57 | 3,31 | 3,23 | 8,21 | 8,67 | 5,09 | 5,05 | 5,89 | 5,98 | 3,39 | 2,86 | 3,28 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20,3 % | 11,1 % | −2,2 % | −31,1 % | 64,9 % | 2,3 % | −69,1 % | 1,2 % | 32,4 % | −9,9 % | −104,1 % | −26,4 % | 5,2 % | 4,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,5 % | 4,1 % | −14,9 % | – | 7,7 % | 11,1 % | 4,4 % | 2,8 % | 9,8 % | 3,4 % | −17,6 % | 25,6 % | −0,9 % | – |
| Arbeidskapital | 2,4 mill kr | 1,1 mill kr | 354 060 kr | 679 504 kr | 1,6 mill kr | −595 688 kr | −674 113 kr | 66 656 kr | −84 020 kr | −652 344 kr | −471 770 kr | 978 846 kr | 1,7 mill kr | 1,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller12
Underenheter (2)
Drift av restauranter · STEINKJER | |
Drift av kulturhistoriske museer · SNÅSA | 38 ans. |
Selger du til selskaper som STIFTELSEN SAEMIEN SIJTE?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.