STIFTELSEN POLARIA
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Å opprette og drive et informasjons- og opplevelsessenter i Tromsø som skal samle og spre kunnskap om polarområdene og Barentsregionen innenfor fagområdene til de deltakende institusjoner i FRAMsenteret (tidligere Polarmiljøsenteret) gjennom deltakelse i eller ved aktive bidrag til de forskningsprogrammer som initieres. Polarias faglig rolle vil først og fremst være knyttet til formidling av forskningens resultater. Stiftelsens virksomhet vil omfatte naturvitenskapelige fagfelter, samspillet i naturen og samspillet mellom mennesker og natur. Stiftelsen skal dekke et informasjonsbehov om polar…
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 44 567 | 37 958 | 24 496 | 25 943 | 21 820 | 16 183 | 22 308 | 21 212 | 19 686 | 18 563 | 17 357 | 15 741 | 14 908 | 14 408 | 13 455 |
| Sum kostnader | 33 685 | 26 075 | 21 789 | 26 956 | 22 118 | 17 021 | 23 627 | 22 226 | 19 838 | 17 503 | 15 367 | 15 200 | 14 531 | 13 922 | 14 001 |
| Driftsresultat | 10 882 | 11 883 | 2 707 | −1 014 | −298 | −838 | −1 319 | −1 014 | −153 | 1 060 | 1 989 | 541 | 377 | 486 | −546 |
| Sum finansinntekter | 88 | 40 | 36 | 6 | 1 | 16 | 51 | 43 | 45 | 35 | 58 | 58 | 49 | 73 | 58 |
| Sum finanskostnader | 97 | 38 | 20 | 4 | 4 | 0 | 8 | 14 | 7 | 12 | 7 | 5 | 4 | 2 | 4 |
| Netto finans | −8 | 3 | 16 | 3 | −3 | 16 | 43 | 29 | 39 | 23 | 52 | 53 | 45 | 71 | 54 |
| Resultat før skattekostnad | 10 874 | 11 886 | 2 723 | −1 011 | −301 | −822 | −1 277 | −985 | −114 | 1 083 | 2 041 | 594 | 422 | 557 | −492 |
| Årsresultat | 10 874 | 11 886 | 2 723 | −1 011 | −301 | −822 | −1 277 | −985 | −114 | 1 083 | 2 041 | 594 | 422 | 557 | −492 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 10 874 | 11 886 | 2 723 | −1 011 | −301 | −822 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 10 874 | 11 886 | 2 723 | – | – | – | – | – | – | – | – | 594 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 874 | 11 886 | 2 723 | −1 011 | −301 | −822 | −1 277 | −985 | – | 1 083 | 2 041 | 594 | 422 | 557 | −492 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | 15 | 28 | 40 |
| Sum varige driftsmidler | 21 473 | 9 679 | 4 655 | 1 148 | 1 654 | 2 178 | 2 806 | 2 892 | 2 941 | 2 011 | 2 172 | 2 317 | 2 980 | 2 838 | 2 802 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 563 | 1 530 | 530 | 32 | 33 | 35 | 36 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum anleggsmidler | 23 036 | 11 209 | 5 185 | 1 180 | 1 687 | 2 213 | 2 842 | 2 922 | 2 971 | 2 041 | 2 202 | 2 349 | 3 025 | 2 896 | 2 873 |
| Sum fordringer | 4 841 | 1 982 | 1 730 | 2 420 | 3 351 | 2 402 | 668 | 854 | 1 511 | 1 539 | 622 | 244 | 971 | 840 | 896 |
| Sum omløpsmidler | 13 185 | 15 223 | 8 782 | 10 161 | 8 297 | 8 586 | 8 947 | 10 254 | 11 609 | 13 339 | 11 163 | 8 240 | 7 883 | 6 904 | 6 341 |
| Sum eiendeler | 36 221 | 26 432 | 13 967 | 11 341 | 9 984 | 10 799 | 11 790 | 13 176 | 14 579 | 15 381 | 13 365 | 10 589 | 10 908 | 9 800 | 9 214 |
| Sum innskutt egenkapital | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 | 29 073 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 810 | −7 214 | −19 100 | −21 673 | −20 662 | −20 361 | −19 538 | −18 262 | −17 277 | −17 163 | −18 246 | −20 287 | −20 881 | −21 304 | −21 860 |
| Sum egenkapital | 32 883 | 21 859 | 9 974 | 7 400 | 8 411 | 8 713 | 9 535 | 10 812 | 11 797 | 11 911 | 10 828 | 8 786 | 8 192 | 7 770 | 7 213 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | 9 | 19 | 29 | 39 | 49 | 65 | 214 | 926 | 1 044 | 721 | 879 | 231 | 210 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 9 | 19 | 29 | 39 | 49 | 65 | 214 | 926 | 1 044 | 721 | 879 | 231 | 210 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 338 | 4 573 | 3 984 | 3 921 | 1 543 | 2 047 | 2 205 | 2 298 | 2 568 | 2 544 | 1 494 | 1 082 | 1 838 | 1 799 | 1 790 |
| Sum gjeld | 3 338 | 4 573 | 3 993 | 3 940 | 1 572 | 2 086 | 2 254 | 2 364 | 2 783 | 3 470 | 2 538 | 1 803 | 2 716 | 2 030 | 2 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 221 | 26 432 | 13 967 | 11 341 | 9 984 | 10 799 | 11 790 | 13 176 | 14 579 | 15 381 | 13 365 | 10 589 | 10 908 | 9 800 | 9 214 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,4 % | 31,3 % | 11,1 % | −3,9 % | −1,4 % | −5,2 % | −5,9 % | −4,8 % | −0,8 % | 5,7 % | 11,5 % | 3,4 % | 2,5 % | 3,4 % | −4,1 % |
| Resultatmargin | 24,4 % | 31,3 % | 11,1 % | −3,9 % | −1,4 % | −5,1 % | −5,7 % | −4,6 % | −0,6 % | 5,8 % | 11,8 % | 3,8 % | 2,8 % | 3,9 % | −3,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,95 | 3,33 | 2,2 | 2,59 | 5,38 | 4,2 | 4,06 | 4,46 | 4,52 | 5,24 | 7,47 | 7,62 | 4,29 | 3,84 | 3,54 |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,21 | 0,4 | 0,53 | 0,19 | 0,24 | 0,24 | 0,22 | 0,24 | 0,29 | 0,23 | 0,21 | 0,33 | 0,26 | 0,28 |
| Egenkapitalrentabilitet | 33,1 % | 54,4 % | 27,3 % | −13,7 % | −3,6 % | −9,4 % | −13,4 % | −9,1 % | −1 % | 9,1 % | 18,9 % | 6,8 % | 5,2 % | 7,2 % | −6,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 17,4 % | 55 % | −5,6 % | 18,9 % | 34,8 % | −27,5 % | 5,2 % | 7,8 % | 6 % | 7 % | 10,3 % | 5,6 % | 3,5 % | 7,1 % | – |
| Arbeidskapital | 9,8 mill kr | 10,7 mill kr | 4,8 mill kr | 6,2 mill kr | 6,8 mill kr | 6,5 mill kr | 6,7 mill kr | 8 mill kr | 9 mill kr | 10,8 mill kr | 9,7 mill kr | 7,2 mill kr | 6 mill kr | 5,1 mill kr | 4,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Drift av historiske steder og monumenter · TROMSØ | 34 ans. |
Selger du til selskaper som STIFTELSEN POLARIA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.