STIFTELSEN OTDE (OPPLÆRINGSKONTORET FOR TELE, DATA OG ELEKTRO)
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 2 707 431 NOK |
| 2012 | 2 796 427 NOK |
| 2013 | 3 853 006 NOK |
| 2014 | 4 945 192 NOK |
| 2015 | 7 070 536 NOK |
| 2016 | 7 764 546 NOK |
| 2017 | 6 263 702 NOK |
| 2018 | 6 109 812 NOK |
| 2019 | 7 792 088 NOK |
| 2020 | 9 661 433 NOK |
| 2021 | 5 815 320 NOK |
| 2022 | 6 790 801 NOK |
| 2023 | 6 478 981 NOK |
| 2024 | 7 355 253 NOK |
| 2025 | 8 015 273 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
§1 Definisjon og formål 1.1 Samarbeidsorganets navn skal være: Stiftelsen OTDE (Opplæringskontoret for Tele, Data og Elektro) 1.2 OTDE er et samarbeidsorgan for bedrifter som har påtatt seg opplæringsansvaret for lærlinger. 1.3 OTDE har følgende lærefag som sitt virkeområde: Telekommunikasjonsmontør, dataelektroniker, IT-drift, elektriker, kulde- og varmepumpeteknikk, låsesmed, salg, kontor- og administrasjon. 1.4 OTDE skal påse at opplæringen skjer i samsvar med de fastsatte læreplanene for fagene. Det skal arbeides med å tilknytte flere relevante lærefag til OTDE. 1.5 OTDE skal organisere f…
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 8 015 | 7 355 | 6 479 | 6 791 | 5 815 | 9 661 | 7 792 | 6 110 | 6 264 | 7 765 | 7 071 | 4 945 | 3 853 | 2 796 | 2 707 |
| Sum kostnader | 7 649 | 7 448 | 6 288 | 6 406 | 6 928 | 8 109 | 7 507 | 6 491 | 6 670 | 5 881 | 6 783 | 4 296 | 4 042 | 3 146 | 3 356 |
| Driftsresultat | 366 | −93 | 191 | 384 | −1 112 | 1 552 | 285 | −382 | −407 | 1 884 | 287 | 650 | −189 | −349 | −648 |
| Sum finansinntekter | 6 | 6 | 5 | 3 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 9 | 9 | 6 | 1 | 3 | 5 |
| Sum finanskostnader | 54 | 63 | 61 | 46 | 41 | 44 | 52 | 54 | 14 | 21 | 14 | 26 | 36 | 41 | 52 |
| Netto finans | −48 | −56 | −56 | −42 | −39 | −41 | −48 | −50 | −9 | −12 | −4 | −20 | −35 | −38 | −48 |
| Resultat før skattekostnad | 318 | −149 | 136 | 342 | −1 151 | 1 511 | 238 | −431 | −416 | 1 872 | 283 | 630 | −224 | −387 | −696 |
| Årsresultat | 318 | −149 | 136 | 342 | −1 151 | 1 511 | 238 | −431 | −416 | 1 872 | 283 | 630 | −224 | −387 | −563 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 630 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 318 | −149 | 136 | 342 | −1 151 | 1 511 | 238 | −431 | −416 | 1 872 | 283 | 630 | – | −387 | 563 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 098 | 619 | 738 | 877 | 716 | 1 001 | 1 021 | 1 049 | 617 | 631 | 340 | 459 | 397 | 367 | 514 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 116 | 114 | 113 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 6 | 6 | 6 |
| Sum anleggsmidler | 1 214 | 734 | 851 | 877 | 716 | 1 001 | 1 021 | 1 049 | 617 | 631 | 340 | 459 | 403 | 373 | 519 |
| Sum fordringer | 70 | 72 | 66 | 130 | 226 | 149 | 210 | 373 | 311 | 739 | 876 | 226 | 299 | 791 | 554 |
| Sum omløpsmidler | 4 030 | 4 013 | 4 051 | 3 813 | 3 516 | 4 588 | 3 323 | 2 912 | 3 415 | 3 712 | 3 348 | 1 581 | 1 147 | 1 535 | 1 603 |
| Sum eiendeler | 5 244 | 4 747 | 4 902 | 4 690 | 4 232 | 5 589 | 4 344 | 3 961 | 4 032 | 4 342 | 3 689 | 2 039 | 1 550 | 1 908 | 2 123 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 688 | 3 370 | 3 519 | 3 384 | 3 042 | 4 192 | 2 681 | 2 444 | 2 875 | 3 291 | 1 419 | 1 136 | 507 | 731 | 1 118 |
| Sum egenkapital | 3 689 | 3 371 | 3 520 | 3 385 | 3 043 | 4 193 | 2 682 | 2 445 | 2 876 | 3 292 | 1 420 | 1 137 | 508 | 732 | 1 119 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 788 | 584 | 708 | 826 | 631 | 730 | 850 | 777 | 245 | 316 | 123 | 362 | 457 | 469 | 547 |
| Sum langsiktig gjeld | 788 | 584 | 708 | 826 | 631 | 730 | 850 | 777 | 245 | 316 | 123 | 362 | 457 | 469 | 547 |
| Sum kortsiktig gjeld | 766 | 792 | 674 | 480 | 559 | 666 | 812 | 740 | 911 | 734 | 2 146 | 540 | 585 | 707 | 456 |
| Sum gjeld | 1 554 | 1 376 | 1 382 | 1 306 | 1 190 | 1 396 | 1 662 | 1 516 | 1 156 | 1 050 | 2 268 | 902 | 1 042 | 1 176 | 1 003 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 244 | 4 747 | 4 902 | 4 690 | 4 232 | 5 589 | 4 344 | 3 961 | 4 032 | 4 342 | 3 689 | 2 039 | 1 550 | 1 908 | 2 123 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,6 % | −1,3 % | 2,9 % | 5,7 % | −19,1 % | 16,1 % | 3,7 % | −6,3 % | −6,5 % | 24,3 % | 4,1 % | 13,1 % | −4,9 % | −12,5 % | −23,9 % |
| Resultatmargin | 4 % | −2 % | 2,1 % | 5 % | −19,8 % | 15,6 % | 3,1 % | −7,1 % | −6,6 % | 24,1 % | 4 % | 12,7 % | −5,8 % | −13,9 % | −20,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 5,26 | 5,07 | 6,01 | 7,95 | 6,29 | 6,89 | 4,09 | 3,94 | 3,75 | 5,06 | 1,56 | 2,93 | 1,96 | 2,17 | 3,52 |
| Gjeldsgrad | 0,42 | 0,41 | 0,39 | 0,39 | 0,39 | 0,33 | 0,62 | 0,62 | 0,4 | 0,32 | 1,6 | 0,79 | 2,05 | 1,61 | 0,9 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,6 % | −4,4 % | 3,9 % | 10,1 % | −37,8 % | 36 % | 8,9 % | −17,7 % | −14,5 % | 56,9 % | 19,9 % | 55,4 % | −44,2 % | −52,9 % | −50,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 9 % | 13,5 % | −4,6 % | 16,8 % | −39,8 % | 24 % | 27,5 % | −2,5 % | −19,3 % | 9,8 % | 43 % | 28,3 % | 37,8 % | 3,3 % | – |
| Arbeidskapital | 3,3 mill kr | 3,2 mill kr | 3,4 mill kr | 3,3 mill kr | 3 mill kr | 3,9 mill kr | 2,5 mill kr | 2,2 mill kr | 2,5 mill kr | 3 mill kr | 1,2 mill kr | 1 mill kr | 561 708 kr | 827 866 kr | 1,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Andre tjenester tilknyttet undervisning ikke nevnt annet sted · FROGNER |
Selger du til selskaper som STIFTELSEN OTDE (OPPLÆRINGSKONTORET FOR TELE, DATA OG ELEKTRO)?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.