STIFTELSEN ØSTERBO VIDEREGÅENDE SKOLE
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 13 189 812 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 16 782 686 NOK |
| 2015 | 17 555 307 NOK |
| 2016 | 15 212 451 NOK |
| 2017 | 16 297 489 NOK |
| 2018 | 17 816 803 NOK |
| 2019 | 18 266 072 NOK |
| 2020 | 21 245 620 NOK |
| 2021 | 22 369 616 NOK |
| 2022 | 21 716 219 NOK |
| 2023 | 22 729 168 NOK |
| 2024 | 23 310 403 NOK |
| 2025 | 24 114 897 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Drive kristen skolevirksomhet og rusrehabilitering ved Østerbo Videregående Skole for personer med rusbakgrunn, basert på den visjon som ligger til grunn for Pinsevennenes Evangeliesenters arbeid i Norge.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 24 115 | 23 310 | 22 729 | 21 716 | 22 370 | 21 246 | 18 266 | 17 817 | 16 297 | 15 212 | 17 555 | 16 783 | 13 190 |
| Sum kostnader | 22 905 | 21 986 | 21 261 | 19 241 | 18 207 | 16 953 | 15 985 | 16 202 | 15 852 | 15 289 | 17 660 | 16 902 | 13 059 |
| Driftsresultat | 1 210 | 1 325 | 1 468 | 2 475 | 4 163 | 4 292 | 2 281 | 1 615 | 446 | −77 | −105 | −119 | 131 |
| Sum finansinntekter | 479 | 511 | 323 | 100 | 35 | 33 | 19 | 8 | 3 | 2 | 13 | 18 | 8 |
| Sum finanskostnader | 1 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 1 | 7 | 35 | 24 | 28 |
| Netto finans | 478 | 510 | 319 | 100 | 35 | 33 | 19 | 3 | 2 | −4 | −22 | −5 | −20 |
| Resultat før skattekostnad | 1 689 | 1 835 | 1 788 | 2 575 | 4 198 | 4 326 | 2 300 | 1 618 | 448 | −81 | −127 | −124 | 111 |
| Årsresultat | 1 689 | 1 835 | 1 788 | 2 575 | 4 198 | 4 326 | 2 300 | 1 618 | 448 | −81 | −127 | −124 | 111 |
| Totalresultat | 1 689 | 1 835 | 1 788 | 2 575 | 4 198 | 4 326 | 2 300 | 1 618 | – | −81 | −127 | −124 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 689 | 1 835 | 1 788 | 2 575 | 4 198 | 4 326 | 2 300 | 1 618 | 448 | −81 | −127 | −124 | 111 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 6 265 | 7 138 | 6 743 | 2 473 | 1 993 | 1 317 | 551 | 920 | 1 702 | 2 318 | 2 182 | 2 863 | 1 955 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 | 20 | 20 | 28 | 49 | 67 | 83 | 104 | 20 | 20 | 20 | 20 | – |
| Sum anleggsmidler | 6 285 | 7 158 | 6 763 | 2 500 | 2 042 | 1 384 | 634 | 1 024 | 1 722 | 2 338 | 2 202 | 2 883 | 1 955 |
| Sum fordringer | 255 | 593 | 283 | 214 | 563 | 565 | 267 | 252 | 300 | 397 | 395 | 178 | 138 |
| Sum omløpsmidler | 18 361 | 17 019 | 14 549 | 16 519 | 14 618 | 11 382 | 7 094 | 4 775 | 3 633 | 2 804 | 1 543 | 1 715 | 1 862 |
| Sum eiendeler | 24 646 | 24 177 | 21 312 | 19 019 | 16 660 | 12 766 | 7 728 | 5 799 | 5 356 | 5 143 | 3 745 | 4 599 | 3 817 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 584 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 21 556 | 19 860 | 18 025 | 16 237 | 13 662 | 9 464 | 5 138 | 2 839 | 737 | 772 | 854 | 981 | 856 |
| Sum egenkapital | 21 656 | 19 960 | 18 125 | 16 337 | 13 762 | 9 564 | 5 238 | 2 939 | 1 321 | 872 | 954 | 1 081 | 956 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | 87 | 135 | 169 | 334 | 236 | 206 | 150 | – | 175 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 87 | 135 | 169 | 334 | 236 | 206 | 150 | 0 | 175 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 991 | 4 217 | 3 187 | 2 682 | 2 811 | 3 067 | 2 320 | 2 526 | 3 799 | 4 064 | 2 641 | 3 518 | 2 686 |
| Sum gjeld | 2 991 | 4 217 | 3 187 | 2 682 | 2 898 | 3 202 | 2 489 | 2 860 | 4 035 | 4 270 | 2 791 | 3 518 | 2 861 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 646 | 24 177 | 21 312 | 19 019 | 16 660 | 12 766 | 7 728 | 5 799 | 5 356 | 5 143 | 3 745 | 4 599 | 3 817 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5 % | 5,7 % | 6,5 % | 11,4 % | 18,6 % | 20,2 % | 12,5 % | 9,1 % | 2,7 % | −0,5 % | −0,6 % | −0,7 % | 1 % |
| Resultatmargin | 7 % | 7,9 % | 7,9 % | 11,9 % | 18,8 % | 20,4 % | 12,6 % | 9,1 % | 2,8 % | −0,5 % | −0,7 % | −0,7 % | 0,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 6,14 | 4,04 | 4,57 | 6,16 | 5,2 | 3,71 | 3,06 | 1,89 | 0,96 | 0,69 | 0,58 | 0,49 | 0,69 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 0,21 | 0,18 | 0,16 | 0,21 | 0,33 | 0,48 | 0,97 | 3,06 | 4,9 | 2,93 | 3,26 | 2,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,8 % | 9,2 % | 9,9 % | 15,8 % | 30,5 % | 45,2 % | 43,9 % | 55,1 % | 33,9 % | −9,3 % | −13,3 % | −11,5 % | 11,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,5 % | 2,6 % | 4,7 % | −2,9 % | 5,3 % | 16,3 % | 2,5 % | 9,3 % | 7,1 % | −13,3 % | 4,6 % | – | – |
| Arbeidskapital | 15,4 mill kr | 12,8 mill kr | 11,4 mill kr | 13,8 mill kr | 11,8 mill kr | 8,3 mill kr | 4,8 mill kr | 2,2 mill kr | −165 521 kr | −1,3 mill kr | −1,1 mill kr | −1,8 mill kr | −823 595 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Videregående opplæring innenfor yrkesfaglige utdanningsprogram · HALDEN | 25 ans. |
Selger du til selskaper som STIFTELSEN ØSTERBO VIDEREGÅENDE SKOLE?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.