STIFTELSEN NOR FISHING
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 14 036 418 NOK |
| 2015 | 16 958 975 NOK |
| 2016 | 16 916 058 NOK |
| 2017 | 19 431 347 NOK |
| 2018 | 16 872 547 NOK |
| 2019 | 23 996 230 NOK |
| 2020 | 5 474 427 NOK |
| 2021 | 27 742 632 NOK |
| 2022 | 28 721 933 NOK |
| 2023 | 37 297 482 NOK |
| 2024 | 30 135 988 NOK |
| 2025 | 39 352 795 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Regelmessig å avholde norske internasjonale messer innenfor fiskerisektoren.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 39 353 | 30 136 | 37 297 | 28 722 | 27 743 | 5 474 | 23 996 | 16 873 | 19 431 | 16 916 | 16 959 | 14 036 |
| Sum kostnader | 34 048 | 32 458 | 33 386 | 27 106 | 24 983 | 8 348 | 19 223 | 19 969 | 16 586 | 14 252 | 14 442 | 13 344 |
| Driftsresultat | 5 305 | −2 322 | 3 912 | 1 616 | 2 760 | −2 874 | 4 773 | −3 097 | 2 846 | 2 664 | 2 517 | 693 |
| Sum finansinntekter | 2 981 | 2 742 | 2 415 | 1 114 | 294 | 387 | 594 | 421 | 443 | 469 | 723 | 994 |
| Sum finanskostnader | 8 | 26 | 5 | 2 | 1 | 11 | 2 | −32 | 2 | 8 | 7 | 16 |
| Netto finans | 2 972 | 2 717 | 2 411 | 1 111 | 293 | 376 | 592 | 453 | 441 | 461 | 716 | 979 |
| Resultat før skattekostnad | 8 277 | 395 | 6 322 | 2 728 | 3 053 | −2 497 | 5 365 | −2 644 | 3 287 | 3 125 | 3 233 | 1 672 |
| Årsresultat | 6 282 | 170 | 4 797 | 1 949 | 2 300 | −2 009 | 4 453 | −2 700 | 2 332 | 2 214 | 2 236 | 712 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 282 | 170 | 4 797 | 1 949 | 2 300 | −2 009 | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 6 282 | 170 | 4 797 | 1 949 | 2 300 | −2 009 | 4 453 | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 282 | 170 | 4 797 | 1 949 | 2 300 | −2 009 | 4 453 | −2 700 | 2 332 | 2 214 | 2 236 | 712 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | – | 15 | 66 | 117 | 30 | 10 | 15 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | – | 15 | 66 | 117 | 30 | 10 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 496 | 613 | 423 | 670 | 3 521 | 4 066 | 572 | 785 | 372 | 245 | 139 | 523 |
| Sum omløpsmidler | 59 113 | 51 443 | 52 646 | 47 553 | 46 391 | 41 070 | 44 706 | 39 100 | 43 346 | 39 490 | 37 866 | 35 071 |
| Sum eiendeler | 59 113 | 51 457 | 52 712 | 47 670 | 46 421 | 41 080 | 44 721 | 39 100 | 43 346 | 39 490 | 37 866 | 35 071 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 279 | 3 136 | 2 988 | 2 855 | 2 779 | 2 745 | 2 739 | 2 719 | 2 710 | 2 702 | 2 691 | 2 653 |
| Sum opptjent egenkapital | 52 095 | 45 955 | 45 933 | 41 269 | 39 396 | 37 131 | 39 146 | 34 713 | 37 422 | 35 098 | 32 895 | 30 697 |
| Sum egenkapital | 55 374 | 49 091 | 48 921 | 44 124 | 42 175 | 39 875 | 41 885 | 37 432 | 40 132 | 37 800 | 35 585 | 33 349 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 739 | 2 366 | 3 791 | 3 546 | 4 246 | 1 205 | 2 837 | 1 668 | 3 215 | 1 691 | 2 281 | 1 722 |
| Sum gjeld | 3 739 | 2 366 | 3 791 | 3 546 | 4 246 | 1 205 | 2 837 | 1 668 | 3 215 | 1 691 | 2 281 | 1 722 |
| Sum egenkapital og gjeld | 59 113 | 51 457 | 52 712 | 47 670 | 46 421 | 41 080 | 44 721 | 39 100 | 43 346 | 39 490 | 37 866 | 35 071 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,5 % | −7,7 % | 10,5 % | 5,6 % | 10 % | −52,5 % | 19,9 % | −18,4 % | 14,6 % | 15,8 % | 14,8 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 16 % | 0,6 % | 12,9 % | 6,8 % | 8,3 % | −36,7 % | 18,6 % | −16 % | 12 % | 13,1 % | 13,2 % | 5,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 15,81 | 21,74 | 13,89 | 13,41 | 10,93 | 34,1 | 15,76 | 23,44 | 13,48 | 23,36 | 16,6 | 20,37 |
| Gjeldsgrad | 0,07 | 0,05 | 0,08 | 0,08 | 0,1 | 0,03 | 0,07 | 0,04 | 0,08 | 0,04 | 0,06 | 0,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,4 % | 0,4 % | 9,8 % | 4,4 % | 5,5 % | −5 % | 10,6 % | −7,2 % | 5,8 % | 5,9 % | 6,3 % | 2,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 30,6 % | −19,2 % | 29,9 % | 3,5 % | 406,8 % | −77,2 % | 42,2 % | −13,2 % | 14,9 % | −0,3 % | 20,8 % | – |
| Arbeidskapital | 55,4 mill kr | 49,1 mill kr | 48,9 mill kr | 44 mill kr | 42,1 mill kr | 39,9 mill kr | 41,9 mill kr | 37,4 mill kr | 40,1 mill kr | 37,8 mill kr | 35,6 mill kr | 33,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Kongress-, messe- og utstillingsvirksomhet · TRONDHEIM |
Selger du til selskaper som STIFTELSEN NOR FISHING?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.