STIFTELSEN MONTESSORISKOLEN I BERGEN
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Privat, selveiende og selvforvaltende stiftelse som har til formål å gi et pedagogisk tilbud i samsvar med montessoripedagogikken innenfor rammen til "Læreplan for montessoriskoler" på grunnskolenivået i Bergen Kommune.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 34 037 | 32 529 | 32 903 | 32 577 | 32 868 | 30 371 | 29 398 | 26 225 | 23 317 | 19 521 | 18 986 | 17 862 | 15 729 | 14 111 | 12 714 |
| Sum kostnader | 32 273 | 33 655 | 33 036 | 32 615 | 32 269 | 29 466 | 29 475 | 26 449 | 23 728 | 21 220 | 18 970 | 18 010 | 16 006 | 14 515 | 12 251 |
| Driftsresultat | 1 764 | −1 126 | −133 | −38 | 599 | 905 | −77 | −224 | −412 | −1 699 | 16 | −148 | −277 | −404 | 462 |
| Sum finansinntekter | 4 | 11 | 11 | 1 | – | 1 | 2 | 7 | 18 | 18 | 17 | 21 | 31 | 40 | – |
| Sum finanskostnader | 6 | 6 | 7 | 7 | 3 | 2 | 13 | 12 | 4 | 8 | 5 | 0 | 1 | 4 | – |
| Netto finans | −2 | 5 | 4 | −7 | −3 | −1 | −11 | −6 | 14 | 10 | 12 | 21 | 30 | 36 | 43 |
| Resultat før skattekostnad | 1 762 | −1 121 | −129 | −45 | 596 | 904 | −88 | −229 | −398 | −1 689 | 28 | −126 | −247 | −367 | 506 |
| Årsresultat | 1 762 | −1 121 | −129 | −45 | 596 | 904 | −88 | −229 | −398 | −1 689 | 28 | −126 | −247 | −367 | 506 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 762 | −1 121 | −129 | −45 | 596 | 904 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 1 762 | −1 121 | −129 | −45 | 596 | 904 | −88 | −229 | −398 | −1 689 | 28 | −126 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 762 | −1 121 | −129 | −45 | 596 | 904 | −88 | −229 | −398 | −1 689 | 28 | −126 | −247 | −367 | 506 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 188 | 1 192 | 1 492 | 1 663 | 1 708 | 1 608 | 1 452 | 1 366 | 1 003 | 637 | 2 019 | 1 999 | 1 569 | 1 390 | 1 357 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 300 | 100 | 100 | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 588 | 1 592 | 1 892 | 2 063 | 2 108 | 2 008 | 1 752 | 1 466 | 1 103 | 637 | 2 019 | 1 999 | 1 569 | 1 390 | 1 357 |
| Sum fordringer | 3 781 | 1 012 | 1 572 | 1 633 | 2 215 | 967 | 993 | 1 158 | 1 408 | 591 | 418 | 519 | 700 | 627 | 653 |
| Sum omløpsmidler | 4 913 | 2 934 | 3 454 | 3 204 | 3 730 | 2 679 | 2 183 | 1 868 | 2 104 | 2 234 | 2 382 | 2 540 | 2 442 | 2 757 | 2 681 |
| Sum eiendeler | 6 501 | 4 526 | 5 346 | 5 267 | 5 838 | 4 687 | 3 935 | 3 334 | 3 208 | 2 871 | 4 401 | 4 539 | 4 011 | 4 147 | 4 038 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 152 | −611 | 510 | 639 | 684 | 87 | −817 | −728 | −499 | −101 | 1 588 | 1 560 | 1 687 | 1 934 | 2 301 |
| Sum egenkapital | 1 157 | −606 | 515 | 644 | 689 | 92 | −812 | −723 | −494 | −96 | 1 593 | 1 565 | 1 692 | 1 939 | 2 306 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 345 | 5 131 | 4 831 | 4 623 | 5 150 | 4 595 | 4 746 | 4 057 | 3 702 | 2 967 | 2 808 | 2 974 | 2 319 | 2 209 | 1 732 |
| Sum gjeld | 5 345 | 5 131 | 4 831 | 4 623 | 5 150 | 4 595 | 4 746 | 4 057 | 3 702 | 2 967 | 2 808 | 2 974 | 2 319 | 2 209 | 1 732 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 501 | 4 526 | 5 346 | 5 267 | 5 838 | 4 687 | 3 935 | 3 334 | 3 208 | 2 871 | 4 401 | 4 539 | 4 011 | 4 147 | 4 038 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,2 % | −3,5 % | −0,4 % | −0,1 % | 1,8 % | 3 % | −0,3 % | −0,9 % | −1,8 % | −8,7 % | 0,1 % | −0,8 % | −1,8 % | −2,9 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 5,2 % | −3,4 % | −0,4 % | −0,1 % | 1,8 % | 3 % | −0,3 % | −0,9 % | −1,7 % | −8,6 % | 0,2 % | −0,7 % | −1,6 % | −2,6 % | 4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 0,57 | 0,72 | 0,69 | 0,72 | 0,58 | 0,46 | 0,46 | 0,57 | 0,75 | 0,85 | 0,85 | 1,05 | 1,25 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 4,62 | – | 9,38 | 7,18 | 7,48 | 49,86 | – | – | – | – | 1,76 | 1,9 | 1,37 | 1,14 | 0,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | 152,4 % | 185,1 % | −25 % | −6,9 % | 86,6 % | 980,7 % | 10,9 % | 31,7 % | 80,6 % | – | 1,7 % | −8,1 % | −14,6 % | −18,9 % | 21,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,6 % | −1,1 % | 1 % | −0,9 % | 8,2 % | 3,3 % | 12,1 % | 12,5 % | 19,4 % | 2,8 % | 6,3 % | 13,6 % | 11,5 % | 11 % | – |
| Arbeidskapital | −431 648 kr | −2,2 mill kr | −1,4 mill kr | −1,4 mill kr | −1,4 mill kr | −1,9 mill kr | −2,6 mill kr | −2,2 mill kr | −1,6 mill kr | −733 134 kr | −425 642 kr | −433 672 kr | 122 840 kr | 548 598 kr | 948 992 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Ordinær grunnskoleundervisning · FYLLINGSDALEN | 32 ans. |
Selger du til selskaper som STIFTELSEN MONTESSORISKOLEN I BERGEN?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.