STIFTELSEN JOHANNES MENIGHETSHJEM
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 572 516 NOK |
| 2013 | 553 643 NOK |
| 2014 | 561 122 NOK |
| 2015 | 546 831 NOK |
| 2016 | 605 520 NOK |
| 2017 | 628 000 NOK |
| 2018 | 557 491 NOK |
| 2019 | 517 300 NOK |
| 2020 | 27 512 150 NOK |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | 3 112 191 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Stiftelsens formål er å drive diakonalt arbeid i det området som tidligere var omfattet av Johannes menighet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 112 | – | – | – | – | 27 512 | 517 | 557 | 628 | 606 | 547 | 561 | 554 | 573 |
| Sum kostnader | 1 121 | 776 | 382 | 688 | 567 | 459 | 625 | 592 | 568 | 507 | 402 | 496 | 480 | 644 |
| Driftsresultat | 1 991 | −776 | −382 | −688 | −567 | 27 053 | −108 | −35 | 60 | 99 | 144 | 65 | 74 | −71 |
| Sum finansinntekter | – | 4 128 | 4 060 | 311 | 2 404 | 1 282 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | – | 1 | 160 | 2 603 | – | 7 | 18 | 24 | 21 | 22 | 26 | 32 | 33 | 31 |
| Netto finans | – | 4 127 | 3 900 | −2 293 | 2 404 | 1 274 | −18 | −24 | −21 | −22 | −26 | −32 | −32 | −31 |
| Resultat før skattekostnad | 1 991 | 3 351 | 3 518 | −2 981 | 1 837 | 28 328 | −126 | −58 | 39 | 77 | 119 | 33 | 42 | −102 |
| Årsresultat | 1 991 | 3 351 | 3 518 | −2 981 | 1 837 | 28 328 | −126 | −58 | 39 | 77 | 119 | 33 | 42 | −102 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 991 | 3 351 | 3 518 | −2 981 | 1 837 | 28 328 | −126 | −58 | 39 | 77 | 119 | 33 | 42 | −102 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | – | – | – | 2 250 | 2 250 | 2 250 | 2 250 | 2 250 | 2 250 | 2 250 | 2 250 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Sum anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 255 | 2 255 | 2 255 | 2 255 | 2 255 | 2 255 | 2 255 | 2 255 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | – | 32 | 77 | 49 | 117 | – | 26 | 28 | 25 |
| Sum investeringer | 37 926 | 35 939 | 32 552 | 28 812 | 31 239 | 29 243 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 38 062 | 36 070 | 32 753 | 29 226 | 32 243 | 30 361 | 158 | 347 | 404 | 412 | 316 | 262 | 238 | 198 |
| Sum eiendeler | 38 062 | 36 070 | 32 753 | 29 226 | 32 243 | 30 361 | 2 413 | 2 602 | 2 659 | 2 667 | 2 571 | 2 517 | 2 493 | 2 453 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 307 | 2 307 | 2 307 | 2 307 | 2 307 | 2 307 | 2 307 | 2 307 | 2 307 | 2 307 | 2 307 | – | – | – |
| Sum opptjent egenkapital | 35 713 | 33 722 | 30 371 | 26 853 | 29 834 | 27 997 | −331 | −205 | −147 | −186 | −264 | 1 925 | 1 891 | 1 849 |
| Sum egenkapital | 38 020 | 36 029 | 32 678 | 29 160 | 32 141 | 30 304 | 1 976 | 2 102 | 2 160 | 2 121 | 2 044 | 1 925 | 1 891 | 1 849 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 406 | 431 | 455 | 478 | 499 | 547 | 563 | 578 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 406 | 431 | 455 | 478 | 499 | 547 | 563 | 578 |
| Sum kortsiktig gjeld | 42 | 41 | 75 | 66 | 102 | 57 | 31 | 69 | 44 | 69 | 28 | 45 | 39 | 26 |
| Sum gjeld | 42 | 41 | 75 | 66 | 102 | 57 | 436 | 500 | 499 | 546 | 527 | 593 | 602 | 604 |
| Sum egenkapital og gjeld | 38 062 | 36 070 | 32 753 | 29 226 | 32 243 | 30 361 | 2 413 | 2 602 | 2 659 | 2 667 | 2 571 | 2 517 | 2 493 | 2 453 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 64 % | – | – | – | – | 98,3 % | −20,9 % | −6,2 % | 9,6 % | 16,3 % | 26,4 % | 11,6 % | 13,4 % | −12,5 % |
| Resultatmargin | 64 % | – | – | – | – | 103 % | −24,3 % | −10,4 % | 6,3 % | 12,8 % | 21,7 % | 6 % | 7,5 % | −17,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 896,3 | 880,08 | 438,9 | 445,7 | 315,3 | 532,11 | 5,17 | 5,02 | 9,16 | 6 | 11,39 | 5,79 | 6,16 | 7,68 |
| Gjeldsgrad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,22 | 0,24 | 0,23 | 0,26 | 0,26 | 0,31 | 0,32 | 0,33 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,2 % | 9,3 % | 10,8 % | −10,2 % | 5,7 % | 93,5 % | −6,4 % | −2,8 % | 1,8 % | 3,6 % | 5,8 % | 1,7 % | 2,2 % | −5,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | – | – | 5 218,4 % | −7,2 % | −11,2 % | 3,7 % | 10,7 % | −2,5 % | 1,4 % | −3,3 % | – |
| Arbeidskapital | 38 mill kr | 36 mill kr | 32,7 mill kr | 29,2 mill kr | 32,1 mill kr | 30,3 mill kr | 127 226 kr | 277 897 kr | 360 052 kr | 343 428 kr | 287 853 kr | 217 172 kr | 199 514 kr | 172 658 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Aktiviteter i religiøse organisasjoner · BERGEN |
Selger du til selskaper som STIFTELSEN JOHANNES MENIGHETSHJEM?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.