STIFTELSEN DEANU JA VÀRJJAT MUSEASIIDA/ TANA OG VARANGER MUSEUMSSIIDA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 10 521 245 NOK |
| 2013 | 11 028 945 NOK |
| 2014 | 12 187 689 NOK |
| 2015 | 13 160 106 NOK |
| 2016 | 14 328 297 NOK |
| 2017 | 16 370 270 NOK |
| 2018 | 14 508 371 NOK |
| 2019 | 14 106 974 NOK |
| 2020 | 13 936 384 NOK |
| 2021 | 15 561 929 NOK |
| 2022 | 16 220 921 NOK |
| 2023 | 17 048 569 NOK |
| 2024 | 19 763 020 NOK |
| 2025 | 22 881 581 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller13
Formål
Museumsdrift.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 22 882 | 19 763 | 17 049 | 16 221 | 15 562 | 13 936 | 14 107 | 14 508 | 16 370 | 14 328 | 13 160 | 12 188 | 11 029 | 10 521 |
| Sum kostnader | 18 948 | 18 433 | 15 583 | 14 742 | 14 472 | 10 475 | 13 904 | 13 531 | 17 824 | 14 798 | 13 677 | 12 597 | 9 868 | 9 855 |
| Driftsresultat | 3 934 | 1 330 | 1 466 | 1 479 | 1 090 | 3 461 | 203 | 978 | −1 454 | −470 | −517 | −409 | 1 161 | 666 |
| Sum finansinntekter | – | 897 | 682 | 312 | 74 | 81 | 152 | 98 | 78 | 134 | 172 | 241 | 113 | 98 |
| Sum finanskostnader | – | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| Netto finans | 1 203 | 896 | 680 | 312 | 74 | 81 | 151 | 97 | 77 | 133 | 171 | 241 | 113 | 97 |
| Resultat før skattekostnad | 5 137 | 2 226 | 2 146 | 1 790 | 1 163 | 3 542 | 354 | 1 075 | −1 377 | −337 | −346 | −168 | 1 274 | 763 |
| Årsresultat | 5 137 | 2 226 | 2 146 | 1 790 | 1 163 | 3 542 | 354 | 1 075 | −1 377 | −337 | −346 | −168 | 1 274 | 763 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 137 | 2 226 | 2 146 | 1 790 | 1 163 | 3 542 | 354 | 1 075 | −1 377 | −337 | −346 | −168 | 1 274 | 763 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 31 | 87 | 143 | 199 | 200 | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 1 394 | 950 | 986 | 1 016 | 911 | 784 | 771 | 751 | 933 | 453 | 300 | 336 | 328 | 100 |
| Sum anleggsmidler | 1 425 | 1 036 | 1 128 | 1 214 | 1 111 | 784 | 771 | 751 | 933 | 453 | 300 | 336 | 328 | 100 |
| Sum fordringer | 1 154 | 392 | 2 173 | 1 646 | 1 133 | 757 | 1 357 | 1 746 | 3 380 | 2 589 | 1 235 | 746 | 275 | 2 075 |
| Sum omløpsmidler | 22 517 | 18 367 | 15 934 | 13 124 | 11 936 | 10 920 | 9 364 | 8 994 | 6 310 | 8 401 | 8 519 | 8 230 | 7 851 | 8 703 |
| Sum eiendeler | 23 941 | 19 403 | 17 062 | 14 338 | 13 047 | 11 703 | 10 135 | 9 746 | 7 243 | 8 854 | 8 818 | 8 566 | 8 179 | 8 803 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 20 895 | 15 759 | 13 533 | 11 387 | 9 596 | 8 433 | 4 891 | 4 536 | 3 461 | 4 838 | 5 175 | 5 522 | 4 968 | 3 224 |
| Sum egenkapital | 20 995 | 15 859 | 13 633 | 11 487 | 9 696 | 8 533 | 4 991 | 4 636 | 3 561 | 4 938 | 5 275 | 5 622 | 5 068 | 3 324 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 946 | 3 544 | 3 430 | 2 851 | 3 351 | 3 171 | 5 145 | 5 109 | 3 682 | 3 916 | 3 543 | 2 944 | 3 111 | 5 479 |
| Sum gjeld | 2 946 | 3 544 | 3 430 | 2 851 | 3 351 | 3 171 | 5 145 | 5 109 | 3 682 | 3 916 | 3 543 | 2 944 | 3 111 | 5 479 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 941 | 19 403 | 17 062 | 14 338 | 13 047 | 11 703 | 10 135 | 9 746 | 7 243 | 8 854 | 8 818 | 8 566 | 8 179 | 8 803 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,2 % | 6,7 % | 8,6 % | 9,1 % | 7 % | 24,8 % | 1,4 % | 6,7 % | −8,9 % | −3,3 % | −3,9 % | −3,4 % | 10,5 % | 6,3 % |
| Resultatmargin | 22,5 % | 11,3 % | 12,6 % | 11 % | 7,5 % | 25,4 % | 2,5 % | 7,4 % | −8,4 % | −2,4 % | −2,6 % | −1,4 % | 11,6 % | 7,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 7,64 | 5,18 | 4,65 | 4,6 | 3,56 | 3,44 | 1,82 | 1,76 | 1,71 | 2,15 | 2,4 | 2,8 | 2,52 | 1,59 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 0,22 | 0,25 | 0,25 | 0,35 | 0,37 | 1,03 | 1,1 | 1,03 | 0,79 | 0,67 | 0,52 | 0,61 | 1,65 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,5 % | 14 % | 15,7 % | 15,6 % | 12 % | 41,5 % | 7,1 % | 23,2 % | −38,7 % | −6,8 % | −6,6 % | −3 % | 25,2 % | 23 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 15,8 % | 15,9 % | 5,1 % | 4,2 % | 11,7 % | −1,2 % | −2,8 % | −11,4 % | 14,3 % | 8,9 % | 8 % | 10,5 % | 4,8 % | – |
| Arbeidskapital | 19,6 mill kr | 14,8 mill kr | 12,5 mill kr | 10,3 mill kr | 8,6 mill kr | 7,7 mill kr | 4,2 mill kr | 3,9 mill kr | 2,6 mill kr | 4,5 mill kr | 5 mill kr | 5,3 mill kr | 4,7 mill kr | 3,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller13
Vis 1 til
Underenheter (4)
Drift av kulturhistoriske museer · NEIDEN | |
Drift av kulturhistoriske museer · KIRKENES | |
Drift av kulturhistoriske museer · TANA | |
Drift av kulturhistoriske museer · VARANGERBOTN | 12 ans. |
Selger du til selskaper som STIFTELSEN DEANU JA VÀRJJAT MUSEASIIDA/ TANA OG VARANGER MUSEUMSSIIDA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.