STIANSEN & CO AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 30 944 723 NOK |
| 2012 | 30 801 401 NOK |
| 2013 | 29 339 158 NOK |
| 2014 | 29 627 870 NOK |
| 2015 | 29 656 260 NOK |
| 2016 | 29 211 871 NOK |
| 2017 | 30 747 544 NOK |
| 2018 | 30 910 617 NOK |
| 2019 | 32 927 841 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | 38 670 020 NOK |
| 2023 | 39 589 380 NOK |
| 2024 | 42 552 049 NOK |
| 2025 | 47 393 647 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Revisjonsvirksomhet og nærliggende konsulent- virksomhet, herunder deltagelse i andre selskaper.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 47 394 | 42 552 | 39 589 | 38 670 | 32 928 | 30 911 | 30 748 | 29 212 | 29 656 | 29 628 | 29 339 | 30 801 | 30 945 |
| Sum kostnader | 38 731 | 36 270 | 35 219 | 31 021 | 26 604 | 25 168 | 25 166 | 24 061 | 25 147 | 24 782 | 24 544 | 24 641 | 25 453 |
| Driftsresultat | 8 663 | 6 283 | 4 371 | 7 649 | 6 324 | 5 743 | 5 582 | 5 151 | 4 510 | 4 846 | 4 796 | 6 161 | 5 492 |
| Sum finansinntekter | 744 | 723 | 641 | 295 | 384 | 749 | 618 | 542 | 541 | 504 | 146 | 181 | – |
| Sum finanskostnader | 150 | 54 | 49 | 37 | 97 | 99 | 87 | 90 | 98 | 153 | 153 | 115 | – |
| Netto finans | 595 | 669 | 592 | 258 | 287 | 650 | 531 | 452 | 443 | 351 | −7 | 66 | 56 |
| Resultat før skattekostnad | 9 257 | 6 952 | 4 963 | 7 907 | 6 611 | 6 393 | 6 113 | 5 603 | 4 953 | 5 197 | 4 788 | 6 226 | 5 548 |
| Årsresultat | 7 153 | 5 540 | 3 990 | 6 210 | 5 226 | 5 077 | 4 779 | 4 323 | 3 738 | 3 908 | 3 455 | 4 495 | 4 016 |
| Totalresultat | 7 153 | 5 540 | 3 990 | 6 210 | 5 226 | 5 077 | 4 779 | – | 3 738 | 3 908 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 153 | 5 540 | 3 990 | 6 210 | 5 226 | 5 077 | 4 779 | 4 323 | 3 738 | 3 908 | 3 455 | 4 495 | 4 016 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 50 | 0 | 10 | – | – | – | – | 56 | 36 | – | 40 |
| Sum varige driftsmidler | 1 974 | 500 | 732 | 991 | 1 404 | 892 | 901 | 1 170 | 1 152 | 998 | 847 | 1 171 | 1 247 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 329 | 329 | 329 | 329 | 1 376 | 1 057 | 1 071 | 748 | 689 | 689 | 689 | 560 | 560 |
| Sum anleggsmidler | 2 303 | 829 | 1 111 | 1 320 | 2 790 | 1 949 | 1 972 | 1 918 | 1 841 | 1 743 | 1 572 | 1 731 | 1 847 |
| Sum fordringer | 14 918 | 13 689 | 15 038 | 11 110 | 9 821 | 9 478 | 8 333 | 7 871 | 7 351 | 7 209 | 8 237 | 9 390 | 10 571 |
| Sum omløpsmidler | 21 480 | 18 758 | 16 927 | 15 678 | 13 004 | 12 681 | 12 683 | 12 032 | 10 145 | 10 616 | 12 177 | 13 281 | 13 820 |
| Sum eiendeler | 23 782 | 19 586 | 18 037 | 16 998 | 15 794 | 14 630 | 14 655 | 13 950 | 11 986 | 12 359 | 13 748 | 15 012 | 15 667 |
| Sum innskutt egenkapital | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 207 | 7 054 | 5 514 | 6 524 | 6 398 | 1 172 | 1 095 | 1 316 | 994 | 855 | 847 | 1 392 | 1 447 |
| Sum egenkapital | 9 327 | 7 174 | 5 634 | 6 644 | 6 518 | 1 292 | 1 215 | 1 436 | 1 114 | 975 | 967 | 1 512 | 1 567 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 49 | 0 | 31 | – | 7 | 39 | 80 | 57 | – | – | 14 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 733 | 0 | 0 | 767 | 1 118 | 479 | 656 | 827 | 689 | 562 | 477 | 638 | 797 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 733 | 468 | 592 | 798 | 1 118 | 486 | 695 | 906 | 746 | 562 | 477 | 652 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 722 | 11 944 | 11 811 | 9 557 | 8 158 | 12 852 | 12 745 | 11 608 | 10 127 | 10 822 | 12 304 | 12 848 | 13 303 |
| Sum gjeld | 14 456 | 12 412 | 12 403 | 10 355 | 9 276 | 13 338 | 13 440 | 12 514 | 10 872 | 11 384 | 12 781 | 13 500 | 14 100 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 782 | 19 586 | 18 037 | 16 998 | 15 794 | 14 630 | 14 655 | 13 950 | 11 986 | 12 359 | 13 748 | 15 012 | 15 667 |
Konsernregnskap (2021, 2020, 2019, 2017, 2016)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 47 976 | 45 227 | 42 916 | 36 822 | 34 988 |
| Sum kostnader | 38 724 | 35 666 | 36 266 | 30 503 | 29 240 |
| Driftsresultat | 9 252 | 9 561 | 6 649 | 6 319 | 5 748 |
| Sum finansinntekter | 20 | 24 | 80 | 119 | 53 |
| Sum finanskostnader | 62 | 92 | 99 | 87 | 91 |
| Netto finans | −42 | −68 | −19 | 32 | −38 |
| Resultat før skattekostnad | 9 210 | 9 493 | 6 630 | 6 351 | 5 710 |
| Årsresultat | 7 168 | 7 388 | 5 155 | 4 832 | 4 277 |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 168 | 7 388 | 5 155 | 4 832 | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 526 | 466 | 522 | 269 | – |
| Sum varige driftsmidler | 715 | 1 147 | 1 454 | 922 | 1 170 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | – | 462 | 419 |
| Sum anleggsmidler | 1 240 | 1 613 | 1 976 | 1 653 | 1 589 |
| Sum fordringer | 11 672 | 12 383 | 10 850 | 8 659 | 8 571 |
| Sum omløpsmidler | 21 520 | 20 386 | 15 828 | 14 469 | 13 774 |
| Sum eiendeler | 22 760 | 21 999 | 17 804 | 16 122 | 15 364 |
| Sum innskutt egenkapital | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 197 | 8 529 | 6 141 | 997 | 1 165 |
| Sum egenkapital | 8 317 | 8 649 | 6 261 | 1 117 | 1 285 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | – | 28 | 77 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 608 | 816 | 1 118 | 656 | 827 |
| Sum langsiktig gjeld | 608 | 816 | 1 118 | 685 | 904 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 836 | 12 534 | 10 426 | 14 321 | 13 175 |
| Sum gjeld | 14 443 | 13 350 | 11 544 | 15 005 | 14 079 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 760 | 21 999 | 17 804 | 16 122 | 15 364 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 9 554 | 8 467 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | −141 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −7 709 | −5 301 | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 1 845 | 3 025 | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 9 848 | 8 003 | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,3 % | 14,8 % | 11 % | 19,8 % | 19,2 % | 18,6 % | 18,2 % | 17,6 % | 15,2 % | 16,4 % | 16,4 % | 20 % | 17,8 % |
| Resultatmargin | 15,1 % | 13 % | 10,1 % | 16,1 % | 15,9 % | 16,4 % | 15,5 % | 14,8 % | 12,6 % | 13,2 % | 11,8 % | 14,6 % | 13 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,69 | 1,57 | 1,43 | 1,64 | 1,59 | 0,99 | 1 | 1,04 | 1 | 0,98 | 0,99 | 1,03 | 1,04 |
| Gjeldsgrad | 1,55 | 1,73 | 2,2 | 1,56 | 1,42 | 10,32 | 11,06 | 8,71 | 9,76 | 11,67 | 13,22 | 8,93 | 9 |
| Egenkapitalrentabilitet | 76,7 % | 77,2 % | 70,8 % | 93,5 % | 80,2 % | 393 % | 393,3 % | 301 % | 335,7 % | 400,7 % | 357,3 % | 297,3 % | 256,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 11,4 % | 7,5 % | 2,4 % | – | 6,5 % | 0,5 % | 5,3 % | −1,5 % | 0,1 % | 1 % | −4,7 % | −0,5 % | – |
| Arbeidskapital | 8,8 mill kr | 6,8 mill kr | 5,1 mill kr | 6,1 mill kr | 4,8 mill kr | −170 910 kr | −61 630 kr | 424 299 kr | 18 553 kr | −206 198 kr | −127 201 kr | 433 350 kr | 517 547 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (2)
Revisjon · OSLO | |
Revisjon · NESBRU | 21 ans. |
Selger du til selskaper som STIANSEN & CO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.