STENTANK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 176 041 563 NOK |
| 2012 | 187 151 658 NOK |
| 2013 | 190 262 214 NOK |
| 2014 | 201 321 754 NOK |
| 2015 | 313 002 183 NOK |
| 2016 | 230 750 452 NOK |
| 2017 | 219 608 345 NOK |
| 2018 | 243 443 712 NOK |
| 2019 | 305 115 065 NOK |
| 2020 | 365 506 389 NOK |
| 2021 | 206 387 462 NOK |
| 2022 | 502 401 408 NOK |
| 2023 | 578 895 538 NOK |
| 2024 | 549 224 355 NOK |
| 2025 | 494 600 027 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Investering i og eie av kjemikalietankskip og alt hva dermed er forbundet samt deltakelse i selskaper med lignende formål.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 494 600 | 549 224 | 578 896 | 502 401 | 206 387 | 365 506 | 305 115 | 243 444 | 219 608 | 230 750 | 313 002 | 201 322 | 190 262 | 187 152 | 176 042 |
| Sum kostnader | 304 457 | 398 306 | 314 416 | 250 701 | 210 596 | 242 356 | 229 946 | 222 688 | 206 857 | 206 394 | 199 457 | 159 540 | 168 139 | 181 924 | 168 757 |
| Driftsresultat | 190 143 | 150 919 | 264 479 | 251 700 | −4 209 | 123 150 | 75 169 | 20 755 | 12 751 | 24 356 | 113 546 | 41 782 | 22 123 | 5 228 | 7 285 |
| Sum finansinntekter | 4 412 | 6 044 | 8 265 | 2 412 | 60 | 13 667 | 3 579 | 1 980 | 30 081 | 14 359 | 315 | 4 | 95 | 52 084 | 8 992 |
| Sum finanskostnader | −3 309 | 50 749 | 38 574 | 72 013 | 35 983 | 66 212 | 63 888 | 71 742 | 27 931 | 25 574 | 155 349 | 161 432 | 85 112 | 33 020 | 53 560 |
| Netto finans | 7 721 | – | – | – | – | – | −60 308 | −69 763 | 2 149 | −11 215 | −155 034 | −161 428 | −85 017 | 19 064 | −44 568 |
| Resultat før skattekostnad | 197 864 | 106 214 | 234 170 | 182 100 | −40 131 | 70 606 | 14 861 | −49 007 | 14 900 | 13 142 | −41 488 | −119 647 | −62 894 | 24 292 | −37 283 |
| Årsresultat | 197 864 | 106 214 | 234 170 | 182 100 | −40 131 | 70 606 | 14 861 | −49 007 | 14 900 | 13 142 | −41 488 | −119 647 | −62 894 | 24 292 | −37 283 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | 14 861 | −49 007 | 14 900 | 13 142 | −41 488 | −119 647 | −62 894 | 24 292 | 37 283 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 524 666 | 579 678 | 549 984 | 550 145 | 574 702 | 601 527 | 881 195 | 913 347 | 795 822 | 825 411 | 852 309 | 923 590 | 967 598 | 1 033 884 | 1 113 052 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 2 421 | 2 985 | 1 672 | 3 053 | 4 434 | 8 455 | 4 480 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 524 666 | 582 098 | 552 968 | 551 817 | 577 755 | 605 961 | 889 650 | 917 827 | 795 822 | 825 411 | 852 309 | 923 590 | 967 598 | 1 033 884 | 1 113 052 |
| Sum fordringer | 94 718 | – | – | – | – | – | 43 119 | 30 021 | 34 155 | 39 966 | 56 449 | 35 729 | 25 946 | 13 365 | 16 494 |
| Sum investeringer | 870 | – | – | – | – | – | 447 | 190 | 151 | 240 | 522 | 369 | 451 | 375 | 6 547 |
| Sum omløpsmidler | 217 104 | 173 010 | 178 520 | 200 856 | 52 195 | 126 659 | 66 572 | 43 924 | 43 669 | 81 243 | 136 504 | 52 432 | 30 741 | 38 667 | 64 365 |
| Sum eiendeler | 741 770 | 755 108 | 731 488 | 752 674 | 629 951 | 732 620 | 956 223 | 961 750 | 839 491 | 906 654 | 988 814 | 976 022 | 998 339 | 1 072 552 | 1 177 417 |
| Sum innskutt egenkapital | 59 587 | – | – | – | – | – | 59 587 | 59 587 | 59 587 | 59 587 | 59 587 | 59 587 | 59 587 | 59 587 | 59 587 |
| Sum opptjent egenkapital | 419 602 | – | – | – | – | – | 78 780 | 63 920 | 112 927 | 98 027 | 84 885 | 126 373 | 246 020 | 308 914 | 284 622 |
| Sum egenkapital | 479 190 | 341 326 | 365 112 | 250 942 | 168 842 | 208 973 | 138 368 | 123 507 | 172 514 | 157 614 | 144 472 | 185 961 | 305 607 | 368 501 | 344 209 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 3 815 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 181 155 | – | – | – | – | – | 740 212 | 750 104 | 593 831 | 705 136 | 801 725 | 754 334 | 663 772 | 672 922 | 795 072 |
| Sum langsiktig gjeld | 181 155 | 245 574 | 294 423 | 349 934 | 399 957 | 468 850 | 740 212 | 750 104 | 593 831 | 705 136 | 801 725 | 754 334 | 663 772 | 672 922 | 798 887 |
| Sum kortsiktig gjeld | 81 425 | 168 208 | 71 953 | 151 797 | 61 152 | 54 796 | 77 643 | 88 139 | 73 145 | 43 903 | 42 616 | 35 728 | 28 959 | 31 129 | 34 321 |
| Sum gjeld | 262 580 | 413 782 | 366 376 | 501 731 | 461 109 | 523 647 | 817 855 | 838 243 | 666 977 | 749 039 | 844 341 | 790 061 | 692 731 | 704 051 | 833 208 |
| Sum egenkapital og gjeld | 741 770 | 755 108 | 731 488 | 752 674 | 629 951 | 732 620 | 956 223 | 961 750 | 839 491 | 906 654 | 988 814 | 976 022 | 998 339 | 1 072 552 | 1 177 417 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 250 178 | 305 882 | 242 982 | 9 607 | 65 359 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −103 256 | −62 162 | −28 993 | −23 932 | 278 022 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −173 830 | −259 944 | −86 864 | −81 828 | −257 812 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −26 909 | −16 223 | 127 125 | −96 153 | 85 569 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 96 416 | 123 324 | 139 547 | 12 423 | 108 575 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 38,4 % | 27,5 % | 45,7 % | 50,1 % | −2 % | 33,7 % | 24,6 % | 8,5 % | 5,8 % | 10,6 % | 36,3 % | 20,8 % | 11,6 % | 2,8 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | 40 % | 19,3 % | 40,5 % | 36,3 % | −19,4 % | 19,3 % | 4,9 % | −20,1 % | 6,8 % | 5,7 % | −13,3 % | −59,4 % | −33,1 % | 13 % | −21,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,67 | 1,03 | 2,48 | 1,32 | 0,85 | 2,31 | 0,86 | 0,5 | 0,6 | 1,85 | 3,2 | 1,47 | 1,06 | 1,24 | 1,88 |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,21 | 1 | 2 | 2,73 | 2,51 | 5,91 | 6,79 | 3,87 | 4,75 | 5,84 | 4,25 | 2,27 | 1,91 | 2,42 |
| Egenkapitalrentabilitet | 41,3 % | 31,1 % | 64,1 % | 72,6 % | −23,8 % | 33,8 % | 10,7 % | −39,7 % | 8,6 % | 8,3 % | −28,7 % | −64,3 % | −20,6 % | 6,6 % | −10,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −9,9 % | −5,1 % | 15,2 % | 143,4 % | −43,5 % | 19,8 % | 25,3 % | 10,9 % | −4,8 % | −26,3 % | 55,5 % | 5,8 % | 1,7 % | 6,3 % | – |
| Arbeidskapital | 135,7 mill kr | 4,8 mill kr | 106,6 mill kr | 49,1 mill kr | −9 mill kr | 71,9 mill kr | −11,1 mill kr | −44,2 mill kr | −29,5 mill kr | 37,3 mill kr | 93,9 mill kr | 16,7 mill kr | 1,8 mill kr | 7,5 mill kr | 30 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Utenriks sjøfart med gods · BERGEN |
Selger du til selskaper som STENTANK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.