STENI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 239 024 726 NOK |
| 2015 | 239 606 102 NOK |
| 2016 | 220 686 181 NOK |
| 2017 | 239 175 359 NOK |
| 2018 | 219 914 671 NOK |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 239 234 574 NOK |
| 2021 | 269 333 476 NOK |
| 2022 | 251 095 239 NOK |
| 2023 | 247 460 305 NOK |
| 2024 | 229 109 065 NOK |
| 2025 | 280 919 558 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Enten i regi eller gjennom deltagelse i datter- og tilknyttede selskaper, å drive industrivirksomhet, kjøp og salg av teknologi, lisensiering, handel, skipsfart, import og eksport, konsulentvirksomhet, forvaltning av fast eiendom, og enhver annen virksomhet som beslektet med de virksomheter som her er nevnt.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 280 920 | 229 109 | 247 460 | 251 095 | 269 333 | 239 235 | 219 915 | 239 175 | 220 686 | 239 606 | 239 025 |
| Sum kostnader | 262 606 | 229 601 | 243 611 | 250 294 | 246 594 | 224 721 | 217 815 | 215 984 | 219 888 | 231 780 | 213 901 |
| Driftsresultat | 18 313 | −492 | 3 849 | 801 | 22 739 | 14 514 | 2 100 | 23 191 | 798 | 7 826 | 25 123 |
| Sum finansinntekter | 1 622 | 2 844 | 7 921 | 4 183 | 6 570 | 11 845 | 5 979 | 5 901 | 5 370 | 8 332 | 6 957 |
| Sum finanskostnader | 7 136 | 6 933 | 9 445 | 7 031 | 7 745 | 14 170 | 9 582 | 6 989 | 8 042 | 7 908 | 6 375 |
| Netto finans | −5 515 | – | – | – | – | – | −3 604 | −1 088 | −2 672 | 424 | 582 |
| Resultat før skattekostnad | 12 798 | −4 582 | 2 325 | −2 046 | 21 564 | 12 189 | −1 503 | 22 103 | −1 874 | 8 250 | 25 705 |
| Årsresultat | 10 099 | −3 250 | 1 795 | −1 632 | 16 753 | 9 497 | −1 261 | 16 689 | −1 676 | 5 982 | 18 244 |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 099 | – | – | – | – | – | −1 261 | 16 689 | −1 676 | 5 982 | 18 244 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 1 706 | 935 | 1 500 | 2 059 | 913 | 826 | 584 | 798 | 646 | 2 135 |
| Sum varige driftsmidler | 48 111 | 36 793 | 30 304 | 22 541 | 43 045 | 42 448 | 41 140 | 39 739 | 44 913 | 48 549 | 32 602 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 69 751 | 67 521 | 6 975 | 7 367 | 5 198 | 7 544 | 9 002 | 8 916 | 8 291 | 8 740 | 11 646 |
| Sum anleggsmidler | 117 862 | 106 020 | 38 213 | 31 408 | 50 302 | 50 905 | 50 968 | 49 238 | 54 002 | 57 935 | 46 383 |
| Sum fordringer | 38 181 | – | – | – | – | – | 34 039 | 37 989 | 33 569 | 28 123 | 37 279 |
| Sum omløpsmidler | 70 355 | 71 218 | 94 399 | 75 027 | 136 949 | 123 814 | 85 713 | 76 703 | 64 874 | 71 927 | 91 700 |
| Sum eiendeler | 188 217 | 177 238 | 132 613 | 106 435 | 187 251 | 174 719 | 136 681 | 125 941 | 118 877 | 129 862 | 138 083 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 430 | – | – | – | – | – | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 57 958 | – | – | – | – | – | 60 706 | 61 967 | 61 742 | 66 464 | 63 795 |
| Sum egenkapital | 64 387 | 54 288 | 55 552 | 53 757 | 67 220 | 63 212 | 63 706 | 64 967 | 64 742 | 69 464 | 66 795 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 993 | – | – | – | – | – | – | – | – | 415 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 36 410 | – | – | – | – | – | 13 136 | 3 125 | 16 434 | 26 470 | 17 165 |
| Sum langsiktig gjeld | 37 403 | 25 983 | 27 675 | 13 860 | 30 218 | 31 226 | 13 136 | 3 125 | 16 434 | 26 885 | 17 165 |
| Sum kortsiktig gjeld | 86 427 | 96 966 | 49 386 | 38 818 | 89 813 | 80 281 | 59 839 | 57 849 | 37 701 | 33 514 | 54 124 |
| Sum gjeld | 123 830 | 122 949 | 77 061 | 52 678 | 120 031 | 111 507 | 72 975 | 60 974 | 54 135 | 60 398 | 71 289 |
| Sum egenkapital og gjeld | 188 217 | 177 238 | 132 613 | 106 435 | 187 251 | 174 719 | 136 681 | 125 941 | 118 877 | 129 862 | 138 083 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 9 557 | −3 406 | 2 377 | 13 357 | 11 731 | 26 338 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 17 736 | −14 772 | −12 227 | −5 599 | 3 892 | −3 245 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 8 153 | −7 251 | 24 591 | −61 171 | 2 591 | −8 889 | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 26 | −25 428 | 14 741 | −53 412 | 5 248 | 14 203 | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 4 559 | 4 585 | 30 013 | 15 272 | 68 684 | 63 436 | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,5 % | −0,2 % | 1,6 % | 0,3 % | 8,4 % | 6,1 % | 1 % | 9,7 % | 0,4 % | 3,3 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | −1,4 % | 0,7 % | −0,7 % | 6,2 % | 4 % | −0,6 % | 7 % | −0,8 % | 2,5 % | 7,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,81 | 0,73 | 1,91 | 1,93 | 1,52 | 1,54 | 1,43 | 1,33 | 1,72 | 2,15 | 1,69 |
| Gjeldsgrad | 1,92 | 2,26 | 1,39 | 0,98 | 1,79 | 1,76 | 1,15 | 0,94 | 0,84 | 0,87 | 1,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,7 % | −6 % | 3,2 % | −3 % | 24,9 % | 15 % | −2 % | 25,7 % | −2,6 % | 8,6 % | 27,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 22,6 % | −7,4 % | −1,4 % | −6,8 % | 12,6 % | – | −8,1 % | 8,4 % | −7,9 % | 0,2 % | – |
| Arbeidskapital | −16,1 mill kr | −25,7 mill kr | 45 mill kr | 36,2 mill kr | 47,1 mill kr | 43,5 mill kr | 25,9 mill kr | 18,9 mill kr | 27,2 mill kr | 38,4 mill kr | 37,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (2)
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · STEINSHOLT | 33 ans. |
Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet · STEINSHOLT | 49 ans. |
Selger du til selskaper som STENI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.