STEINKJER MOTE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Handel innen tekstil og tilhørende produkter, herunder å delta i andre foretagender som driver tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 24 825 | 24 193 | 23 849 | 22 297 | 17 471 | 14 151 | 15 660 | 15 038 | 16 626 | 11 620 | 9 017 | 9 188 | 7 812 | 5 803 | 3 430 |
| Sum kostnader | 22 104 | 21 960 | 20 907 | 19 203 | 15 989 | 13 438 | 15 436 | 14 609 | 15 198 | 10 810 | 9 268 | 9 545 | 7 968 | 5 473 | 3 781 |
| Driftsresultat | 2 721 | 2 233 | 2 942 | 3 094 | 1 482 | 714 | 223 | 429 | 1 428 | 810 | −251 | −357 | −156 | 331 | −350 |
| Sum finansinntekter | 85 | 114 | 52 | 50 | 3 | – | – | 0 | 0 | 0 | 2 | 8 | 7 | 4 | 6 |
| Sum finanskostnader | 52 | 51 | 33 | 30 | 19 | 33 | 39 | 48 | 27 | 21 | 24 | 33 | 13 | 8 | 4 |
| Netto finans | 33 | 63 | 18 | 19 | −16 | −33 | −39 | −48 | −27 | −21 | −22 | −25 | −7 | −4 | 2 |
| Resultat før skattekostnad | 2 754 | 2 296 | 2 960 | 3 114 | 1 466 | 681 | 184 | 381 | 1 401 | 789 | −273 | −382 | −163 | 327 | −348 |
| Årsresultat | 2 143 | 1 763 | 2 277 | 2 383 | 1 176 | 506 | 125 | 264 | 1 088 | 789 | −273 | −382 | −163 | 327 | −405 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 143 | 1 763 | 2 277 | 2 383 | 1 176 | 506 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 2 143 | 1 763 | 2 277 | 2 383 | 1 176 | 506 | 125 | 264 | 1 088 | 789 | −273 | −382 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 143 | 1 763 | 2 277 | 2 383 | 1 176 | 506 | 125 | 264 | 1 088 | 789 | −273 | −382 | 163 | 327 | 405 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | 16 | 114 | 213 | – | – | – | 0 | – | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 582 | 1 011 | 1 594 | 2 142 | 636 | 188 | 323 | 485 | 659 | 96 | 254 | 412 | 445 | 333 | 162 |
| Sum anleggsmidler | 582 | 1 011 | 1 594 | 2 142 | 636 | 188 | 339 | 599 | 871 | 96 | 254 | 412 | 445 | 333 | 162 |
| Sum fordringer | 4 065 | 265 | 295 | 248 | 375 | 171 | 362 | 312 | 260 | 116 | 103 | 173 | 248 | 752 | 67 |
| Sum omløpsmidler | 6 900 | 6 002 | 6 575 | 5 184 | 4 531 | 4 204 | 3 698 | 3 579 | 3 889 | 2 771 | 1 845 | 1 729 | 1 802 | 1 574 | 1 280 |
| Sum eiendeler | 7 482 | 7 013 | 8 169 | 7 326 | 5 167 | 4 392 | 4 037 | 4 178 | 4 761 | 2 866 | 2 099 | 2 141 | 2 247 | 1 907 | 1 442 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 426 | 1 283 | 1 521 | 1 744 | 1 361 | 1 684 | 1 179 | 1 054 | 1 090 | 702 | −87 | 186 | 568 | 731 | 404 |
| Sum egenkapital | 1 626 | 1 483 | 1 721 | 1 944 | 1 561 | 1 884 | 1 379 | 1 254 | 1 290 | 902 | 113 | 386 | 768 | 931 | 604 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 856 | 5 530 | 6 448 | 5 383 | 3 606 | 2 508 | 2 658 | 2 924 | 3 471 | 1 964 | 1 986 | 1 755 | 1 479 | 976 | 838 |
| Sum gjeld | 5 856 | 5 530 | 6 448 | 5 383 | 3 606 | 2 508 | 2 658 | 2 924 | 3 471 | 1 964 | 1 986 | 1 755 | 1 479 | 976 | 838 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 482 | 7 013 | 8 169 | 7 326 | 5 167 | 4 392 | 4 037 | 4 178 | 4 761 | 2 866 | 2 099 | 2 141 | 2 247 | 1 907 | 1 442 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11 % | 9,2 % | 12,3 % | 13,9 % | 8,5 % | 5 % | 1,4 % | 2,9 % | 8,6 % | 7 % | −2,8 % | −3,9 % | −2 % | 5,7 % | −10,2 % |
| Resultatmargin | 8,6 % | 7,3 % | 9,6 % | 10,7 % | 6,7 % | 3,6 % | 0,8 % | 1,8 % | 6,5 % | 6,8 % | −3 % | −4,2 % | −2,1 % | 5,6 % | −11,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,09 | 1,02 | 0,96 | 1,26 | 1,68 | 1,39 | 1,22 | 1,12 | 1,41 | 0,93 | 0,99 | 1,22 | 1,61 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 3,6 | 3,73 | 3,75 | 2,77 | 2,31 | 1,33 | 1,93 | 2,33 | 2,69 | 2,18 | 17,63 | 4,55 | 1,92 | 1,05 | 1,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | 131,8 % | 118,8 % | 132,3 % | 122,6 % | 75,4 % | 26,8 % | 9,1 % | 21 % | 84,3 % | 87,5 % | −242,3 % | −99,1 % | −21,2 % | 35,1 % | −67 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,6 % | 1,4 % | 7 % | 27,6 % | 23,5 % | −9,6 % | 4,1 % | −9,6 % | 43,1 % | 28,9 % | −1,9 % | 17,6 % | 34,6 % | 69,2 % | – |
| Arbeidskapital | 1 mill kr | 472 510 kr | 126 151 kr | −198 731 kr | 924 707 kr | 1,7 mill kr | 1 mill kr | 654 667 kr | 418 467 kr | 806 511 kr | −141 021 kr | −26 185 kr | 323 454 kr | 597 487 kr | 441 803 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (5)
Detaljhandel med klær · LEVANGER | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · NAMSOS | |
Detaljhandel med klær · STEINKJER | 9 ans. |
Detaljhandel med klær · STJØRDAL | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · VERDAL | 5 ans. |
Selger du til selskaper som STEINKJER MOTE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.