STEENSTRUP AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 4 066 288 NOK |
| 2015 | 4 209 010 NOK |
| 2016 | 2 611 276 NOK |
| 2017 | 2 618 614 NOK |
| 2018 | 3 383 714 NOK |
| 2019 | 2 663 487 NOK |
| 2020 | 4 818 635 NOK |
| 2021 | 3 066 793 NOK |
| 2022 | 3 932 115 NOK |
| 2023 | 3 643 655 NOK |
| 2024 | 3 002 491 NOK |
| 2025 | 2 943 544 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Foredrag, underholdning, skuespill, programledelse, konferansier.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 944 | 3 002 | 3 644 | 3 932 | 3 067 | 4 819 | 2 663 | 3 384 | 2 619 | 2 611 | 4 209 | 4 066 |
| Sum kostnader | 1 323 | 420 | 1 437 | 1 450 | 1 290 | 1 601 | 1 948 | 1 773 | 2 247 | 2 274 | 1 803 | 2 179 |
| Driftsresultat | 1 621 | 2 582 | 2 207 | 2 482 | 1 777 | 3 217 | 715 | 1 611 | 371 | 337 | 2 406 | 1 887 |
| Sum finansinntekter | – | 25 | – | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5 | 38 | 20 |
| Sum finanskostnader | – | 1 | 2 | 0 | – | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | – | – |
| Netto finans | 98 | 24 | −2 | 1 | 0 | 0 | −1 | −3 | 2 | 4 | 38 | 20 |
| Resultat før skattekostnad | 1 719 | 2 607 | 2 205 | 2 484 | 1 777 | 3 218 | 714 | 1 608 | 373 | 341 | 2 444 | 1 907 |
| Årsresultat | 1 361 | 2 032 | 1 720 | 1 932 | 1 384 | 2 506 | 553 | 1 234 | 279 | 250 | 1 776 | 1 372 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 361 | 2 032 | 1 720 | 1 932 | 1 384 | 2 506 | 553 | 1 234 | 279 | 250 | 1 776 | 1 372 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 4 | 9 | 7 | 7 | 9 | 9 | 12 | 14 | 7 | 8 | 8 |
| Sum varige driftsmidler | – | 8 | 15 | 19 | 39 | 13 | 28 | 15 | 7 | 60 | 66 | 85 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 203 | 203 | 3 | 3 | – | 1 | 1 | 18 | 35 | – | 1 092 | 366 |
| Sum anleggsmidler | 203 | 215 | 27 | 29 | 46 | 23 | 38 | 45 | 56 | 68 | 1 166 | 459 |
| Sum fordringer | 363 | 63 | 1 998 | 1 209 | 792 | 724 | 263 | 901 | 325 | 473 | 350 | 548 |
| Sum omløpsmidler | 2 772 | 3 206 | 2 433 | 2 754 | 1 989 | 3 472 | 1 156 | 1 883 | 855 | 1 051 | 2 148 | 2 021 |
| Sum eiendeler | 2 975 | 3 421 | 2 460 | 2 784 | 2 035 | 3 495 | 1 195 | 1 928 | 911 | 1 119 | 3 314 | 2 480 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 917 | 1 496 | 14 | 34 | 1 393 | 2 508 | 572 | 1 239 | 279 | 53 | 303 | 367 |
| Sum egenkapital | 1 947 | 1 526 | 44 | 64 | 1 423 | 2 538 | 602 | 1 269 | 309 | 83 | 333 | 397 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 180 | 180 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 848 | 1 714 | 2 416 | 2 719 | 612 | 957 | 593 | 660 | 602 | 1 036 | 2 981 | 2 083 |
| Sum gjeld | 1 028 | 1 894 | 2 416 | 2 719 | 612 | 957 | 593 | 660 | 602 | 1 036 | 2 981 | 2 083 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 975 | 3 421 | 2 460 | 2 784 | 2 035 | 3 495 | 1 195 | 1 928 | 911 | 1 119 | 3 314 | 2 480 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 55,1 % | 86 % | 60,6 % | 63,1 % | 57,9 % | 66,8 % | 26,8 % | 47,6 % | 14,2 % | 12,9 % | 57,2 % | 46,4 % |
| Resultatmargin | 46,2 % | 67,7 % | 47,2 % | 49,1 % | 45,1 % | 52 % | 20,8 % | 36,5 % | 10,7 % | 9,6 % | 42,2 % | 33,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,27 | 1,87 | 1,01 | 1,01 | 3,25 | 3,63 | 1,95 | 2,86 | 1,42 | 1,01 | 0,72 | 0,97 |
| Gjeldsgrad | 0,53 | 1,24 | 54,97 | 42,3 | 0,43 | 0,38 | 0,98 | 0,52 | 1,95 | 12,52 | 8,95 | 5,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | 69,9 % | 133,2 % | – | – | 97,3 % | 98,7 % | 91,9 % | 97,3 % | 90,2 % | 301,8 % | 533,2 % | 345,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −2 % | −17,6 % | −7,3 % | 28,2 % | −36,4 % | 80,9 % | −21,3 % | 29,2 % | 0,3 % | −38 % | 3,5 % | – |
| Arbeidskapital | 1,9 mill kr | 1,5 mill kr | 17 130 kr | 34 913 kr | 1,4 mill kr | 2,5 mill kr | 563 635 kr | 1,2 mill kr | 253 334 kr | 15 099 kr | −833 314 kr | −61 788 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur · OSLO |
Selger du til selskaper som STEENSTRUP AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.