STAVANGERREGIONEN HAVNEDRIFT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 105 190 452 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 115 051 724 NOK |
| 2018 | 127 421 143 NOK |
| 2019 | 155 995 032 NOK |
| 2020 | 120 549 238 NOK |
| 2021 | 131 634 050 NOK |
| 2022 | 172 613 644 NOK |
| 2023 | 197 332 922 NOK |
| 2024 | 233 740 138 NOK |
| 2025 | 276 703 846 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Havne- og havnerelatert virksomhet. Selskapets virksomhet skal drives på forretningsmessig basis og til konkurerende priser. Selskapet skal tilrettelegge sin virksomhet og tjenester for aktuelle havnerelaterte transportbehov til og fra region, utøve en servicerettet og effektiv havnedrift. Selskapet kan samarbeide med andre virksomheter når dette tjener selskapets formål.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2022 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 276 704 | 233 740 | 197 333 | 172 614 | 131 634 | 120 549 | 155 995 | 127 421 | 115 052 | 105 190 |
| Sum kostnader | 261 785 | 228 903 | 189 123 | 172 705 | 122 666 | 121 035 | 145 973 | 120 852 | 108 270 | 87 405 |
| Driftsresultat | 14 919 | 4 837 | 8 210 | −91 | 8 968 | −486 | 10 022 | 6 569 | 6 781 | 17 785 |
| Sum finansinntekter | 2 561 | 3 353 | 2 264 | 872 | 222 | 215 | 203 | 420 | 416 | 493 |
| Sum finanskostnader | – | 79 | 288 | 10 | 20 | 9 | 33 | 282 | 324 | 690 |
| Netto finans | 2 540 | – | – | – | – | – | 171 | 138 | 93 | −197 |
| Resultat før skattekostnad | 17 459 | 8 111 | 10 186 | 770 | 9 169 | −280 | 10 192 | 6 707 | 6 874 | 17 589 |
| Årsresultat | 13 496 | 1 578 | 10 037 | 683 | 8 728 | −696 | 8 918 | 6 743 | 5 087 | 12 630 |
| Sum overføringer og disponeringer | 13 496 | – | – | – | – | – | 8 918 | 6 743 | 5 087 | −12 630 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | – | – | – | – | – | – | 451 | 1 958 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 44 063 | 43 901 | 44 482 | 40 126 | 38 856 | 39 576 | 41 520 | 41 118 | 41 486 | 43 757 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 826 | 2 043 | 1 478 | 1 418 | 1 365 | 1 317 | 209 | 164 | 116 | – |
| Sum anleggsmidler | 46 889 | 45 944 | 45 960 | 41 544 | 40 221 | 40 893 | 41 729 | 41 733 | 43 561 | 43 757 |
| Sum fordringer | 63 221 | – | – | – | – | – | 48 118 | 23 197 | 18 049 | 18 727 |
| Sum omløpsmidler | 64 757 | 76 909 | 88 305 | 87 000 | 64 883 | 51 584 | 49 796 | 24 607 | 40 177 | 39 785 |
| Sum eiendeler | 111 646 | 122 853 | 134 266 | 128 544 | 105 104 | 92 477 | 91 525 | 66 340 | 83 738 | 83 542 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 726 | – | – | – | – | – | 2 726 | 2 726 | 2 726 | 2 726 |
| Sum opptjent egenkapital | 54 684 | – | – | – | – | – | 41 438 | 32 520 | 25 777 | 38 458 |
| Sum egenkapital | 57 410 | 55 339 | 62 916 | 52 879 | 52 197 | 43 468 | 44 164 | 35 246 | 28 503 | 41 184 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 902 | – | – | – | – | – | 4 475 | 3 827 | 3 669 | 1 895 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – | – | – | 8 319 | 9 983 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | – | – | 0 | – | 0 | 4 475 | 3 827 | 11 989 | 11 877 |
| Sum kortsiktig gjeld | 49 337 | 59 004 | 48 185 | 35 958 | 47 560 | 43 957 | 42 886 | 27 267 | 43 247 | 30 481 |
| Sum gjeld | 54 236 | 67 515 | 71 350 | 69 709 | 52 908 | 49 009 | 47 361 | 31 094 | 55 235 | 42 358 |
| Sum egenkapital og gjeld | 111 646 | 122 853 | 134 266 | 128 544 | 105 104 | 92 477 | 91 525 | 66 340 | 83 738 | 83 542 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −6 890 | 10 447 | 10 585 | 34 625 | −2 317 | 9 055 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 18 723 | −4 491 | −7 607 | −5 193 | −1 847 | −2 304 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −11 737 | −5 686 | −3 068 | −29 150 | 4 235 | −7 520 | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 96 | 269 | −90 | 281 | 71 | −770 | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 1 536 | 1 441 | 1 171 | 1 261 | 980 | 909 | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,4 % | 2,1 % | 4,2 % | −0,1 % | 6,8 % | −0,4 % | 6,4 % | 5,2 % | 5,9 % | 16,9 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 0,7 % | 5,1 % | 0,4 % | 6,6 % | −0,6 % | 5,7 % | 5,3 % | 4,4 % | 12 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,3 | 1,83 | 2,42 | 1,36 | 1,17 | 1,16 | 0,9 | 0,93 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 0,94 | 1,22 | 1,13 | 1,32 | 1,01 | 1,13 | 1,07 | 0,88 | 1,94 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,5 % | 2,9 % | 16 % | 1,3 % | 16,7 % | −1,6 % | 20,2 % | 19,1 % | 17,8 % | 30,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 18,4 % | 18,4 % | 14,3 % | 31,1 % | 9,2 % | −22,7 % | 22,4 % | 10,8 % | – | – |
| Arbeidskapital | 15,4 mill kr | 17,9 mill kr | 40,1 mill kr | 51 mill kr | 17,3 mill kr | 7,6 mill kr | 6,9 mill kr | −2,7 mill kr | −3,1 mill kr | 9,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Andre tjenester tilknyttet sjøtransport · TANANGER | 43 ans. |
Selger du til selskaper som STAVANGERREGIONEN HAVNEDRIFT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.