STATSRÅD MATHIESENSVEI 8 AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Selskapets virksomhet er å eie, drifte og utvikle, samt forestå utleie av fast eiendom, herunder delta i andre selskaper som driver lignende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 7 473 | 7 935 | 7 743 | 5 699 | 4 263 |
| Sum kostnader | 2 351 | 2 367 | 2 383 | 2 311 | 2 325 |
| Driftsresultat | 5 122 | 5 568 | 5 360 | 3 388 | 1 938 |
| Sum finansinntekter | 122 | 240 | 80 | 0 | 2 |
| Sum finanskostnader | 3 465 | 2 033 | 2 033 | 1 747 | 1 719 |
| Netto finans | −3 343 | −1 793 | −1 953 | −1 747 | −1 717 |
| Resultat før skattekostnad | 1 779 | 3 776 | 3 407 | 1 641 | 221 |
| Årsresultat | 1 388 | 2 945 | 2 657 | 1 280 | 172 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 388 | 2 945 | 2 657 | 1 280 | 172 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 388 | 2 945 | 2 657 | 1 280 | 172 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 57 905 | 59 714 | 61 524 | 63 333 | 65 143 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 57 905 | 59 714 | 61 524 | 63 333 | 65 143 |
| Sum fordringer | 13 073 | 8 834 | 9 162 | 10 315 | 5 402 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 17 605 | 13 589 | 18 707 | 11 476 | 5 981 |
| Sum eiendeler | 75 510 | 73 303 | 80 231 | 74 809 | 71 123 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 454 | 3 454 | 3 454 | 3 454 | 3 454 |
| Sum opptjent egenkapital | 155 | 268 | 323 | 1 665 | 385 |
| Sum egenkapital | 3 609 | 3 722 | 3 777 | 5 120 | 3 840 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 527 | 3 136 | 2 305 | 1 556 | 1 195 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 63 000 | 63 000 | 67 758 | 67 758 | 57 300 |
| Sum langsiktig gjeld | 66 527 | 66 136 | 70 063 | 69 314 | 58 495 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 374 | 3 445 | 6 390 | 376 | 8 789 |
| Sum gjeld | 71 901 | 69 581 | 76 454 | 69 690 | 67 284 |
| Sum egenkapital og gjeld | 75 510 | 73 303 | 80 231 | 74 809 | 71 123 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 68,5 % | 70,2 % | 69,2 % | 59,5 % | 45,5 % |
| Resultatmargin | 18,6 % | 37,1 % | 34,3 % | 22,5 % | 4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,28 | 3,94 | 2,93 | 30,53 | 0,68 |
| Gjeldsgrad | 19,92 | 18,7 | 20,24 | 13,61 | 17,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 38,4 % | 79,1 % | 70,4 % | 25 % | 4,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −5,8 % | 2,5 % | 35,9 % | 33,7 % | – |
| Arbeidskapital | 12,2 mill kr | 10,1 mill kr | 12,3 mill kr | 11,1 mill kr | −2,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Drift av hoteller · OSLO |
Selger du til selskaper som STATSRÅD MATHIESENSVEI 8 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.