STANSEMAKEREN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 8 929 483 NOK |
| 2012 | 9 714 100 NOK |
| 2013 | 10 694 099 NOK |
| 2014 | 8 108 674 NOK |
| 2015 | 9 204 087 NOK |
| 2016 | 8 918 457 NOK |
| 2017 | 10 023 700 NOK |
| 2018 | 9 638 404 NOK |
| 2019 | 11 100 242 NOK |
| 2020 | 12 504 486 NOK |
| 2021 | 11 731 813 NOK |
| 2022 | 10 074 657 NOK |
| 2023 | 11 393 238 NOK |
| 2024 | 12 462 055 NOK |
| 2025 | 14 646 375 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Å utvikle, produsere og omsette stanseformer til emballasjeindustrien, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 14 646 | 12 462 | 11 393 | 10 075 | 11 732 | 12 504 | 11 100 | 9 638 | 10 024 | 8 918 | 9 204 | 8 109 | 10 694 | 9 714 | 8 929 |
| Sum kostnader | 13 435 | 11 546 | 11 219 | 10 014 | 11 011 | 12 040 | 10 981 | 9 710 | 9 669 | 8 860 | 8 826 | 8 001 | 10 134 | 9 033 | 9 552 |
| Driftsresultat | 1 211 | 916 | 174 | 60 | 720 | 464 | 120 | −71 | 355 | 59 | 378 | 108 | 560 | 681 | −622 |
| Sum finansinntekter | 17 | 36 | 74 | 100 | 69 | 38 | 5 | 25 | 24 | 20 | 24 | 4 | 13 | 14 | – |
| Sum finanskostnader | 69 | 53 | 65 | 51 | 45 | 78 | 43 | 49 | 64 | 35 | 32 | 47 | 90 | 63 | – |
| Netto finans | −52 | −17 | 9 | 50 | 24 | −40 | −38 | −24 | −40 | −15 | −8 | −43 | −76 | −49 | −25 |
| Resultat før skattekostnad | 1 159 | 899 | 184 | 110 | 745 | 424 | 82 | −96 | 315 | 43 | 370 | 65 | 483 | 632 | −648 |
| Årsresultat | 903 | 700 | 143 | 86 | 580 | 330 | 63 | −78 | 237 | 29 | 262 | 43 | 344 | 455 | −467 |
| Sum overføringer og disponeringer | 903 | 700 | 143 | 86 | 580 | 330 | 63 | −78 | 237 | 29 | 262 | 43 | 344 | 455 | −467 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 40 | 40 | 26 | 51 | 48 | 43 | 36 | 47 | 51 | 62 | 65 | 65 | 39 | 20 | 1 |
| Sum varige driftsmidler | 245 | 307 | 369 | 77 | 98 | 104 | 125 | 146 | 175 | 215 | 299 | 137 | 312 | 495 | 703 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 290 | 290 | 290 | 290 | 290 | 305 | 305 | 305 | 305 | 305 | 305 | 305 | 305 | 305 | 305 |
| Sum anleggsmidler | 575 | 636 | 685 | 418 | 437 | 452 | 466 | 497 | 531 | 582 | 669 | 506 | 656 | 819 | 1 009 |
| Sum fordringer | 670 | 806 | 1 472 | 958 | 1 415 | 1 077 | 1 349 | 1 734 | 1 162 | 2 955 | 987 | 1 116 | 1 380 | 1 788 | 1 936 |
| Sum omløpsmidler | 4 665 | 4 190 | 3 791 | 4 292 | 4 424 | 3 871 | 3 544 | 3 194 | 2 999 | 4 324 | 2 943 | 2 601 | 3 704 | 3 267 | 3 660 |
| Sum eiendeler | 5 240 | 4 827 | 4 476 | 4 710 | 4 860 | 4 322 | 4 010 | 3 692 | 3 529 | 4 905 | 3 612 | 3 107 | 4 361 | 4 086 | 4 668 |
| Sum innskutt egenkapital | 489 | 489 | 489 | 489 | 489 | 489 | 489 | 489 | 409 | 409 | 409 | 409 | 409 | 409 | 533 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 953 | 2 050 | 1 350 | 1 206 | 1 121 | 930 | 600 | 537 | 615 | 378 | 349 | 87 | 44 | – | – |
| Sum egenkapital | 3 442 | 2 539 | 1 838 | 1 695 | 1 609 | 1 419 | 1 089 | 1 026 | 1 024 | 787 | 758 | 496 | 453 | 409 | 533 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 608 | 1 108 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 453 | 641 | 750 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 608 | 1 108 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 453 | 641 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 798 | 1 680 | 1 530 | 2 015 | 2 251 | 1 904 | 1 921 | 1 666 | 1 505 | 3 118 | 1 854 | 1 611 | 2 455 | 3 036 | 3 386 |
| Sum gjeld | 1 798 | 2 288 | 2 638 | 3 015 | 3 251 | 2 904 | 2 921 | 2 666 | 2 505 | 4 118 | 2 854 | 2 611 | 3 908 | 3 677 | 4 136 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 240 | 4 827 | 4 476 | 4 710 | 4 860 | 4 322 | 4 010 | 3 692 | 3 529 | 4 905 | 3 612 | 3 107 | 4 361 | 4 086 | 4 668 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,3 % | 7,4 % | 1,5 % | 0,6 % | 6,1 % | 3,7 % | 1,1 % | −0,7 % | 3,5 % | 0,7 % | 4,1 % | 1,3 % | 5,2 % | 7 % | −7 % |
| Resultatmargin | 6,2 % | 5,6 % | 1,3 % | 0,9 % | 5 % | 2,6 % | 0,6 % | −0,8 % | 2,4 % | 0,3 % | 2,9 % | 0,5 % | 3,2 % | 4,7 % | −5,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,6 | 2,49 | 2,48 | 2,13 | 1,97 | 2,03 | 1,84 | 1,92 | 1,99 | 1,39 | 1,59 | 1,61 | 1,51 | 1,08 | 1,08 |
| Gjeldsgrad | 0,52 | 0,9 | 1,44 | 1,78 | 2,02 | 2,05 | 2,68 | 2,6 | 2,45 | 5,23 | 3,77 | 5,26 | 8,63 | 8,98 | 7,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26,3 % | 27,6 % | 7,8 % | 5,1 % | 36,1 % | 23,2 % | 5,8 % | −7,6 % | 23,2 % | 3,7 % | 34,6 % | 8,7 % | 75,9 % | 111,1 % | −87,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 17,5 % | 9,4 % | 13,1 % | −14,1 % | −6,2 % | 12,7 % | 15,2 % | −3,8 % | 12,4 % | −3,1 % | 13,5 % | −24,2 % | 10,1 % | 8,8 % | – |
| Arbeidskapital | 2,9 mill kr | 2,5 mill kr | 2,3 mill kr | 2,3 mill kr | 2,2 mill kr | 2 mill kr | 1,6 mill kr | 1,5 mill kr | 1,5 mill kr | 1,2 mill kr | 1,1 mill kr | 990 338 kr | 1,2 mill kr | 230 441 kr | 273 944 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Produksjon av andre spesialmaskiner ikke nevnt annet sted · BORGENHAUGEN | 14 ans. |
Selger du til selskaper som STANSEMAKEREN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.