STÅLTEKNIKK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 43 314 969 NOK |
| 2012 | 69 387 264 NOK |
| 2013 | 59 937 840 NOK |
| 2014 | 70 723 152 NOK |
| 2015 | 90 449 598 NOK |
| 2016 | 95 138 953 NOK |
| 2017 | 69 159 501 NOK |
| 2018 | 110 554 222 NOK |
| 2019 | 69 589 319 NOK |
| 2020 | 83 637 506 NOK |
| 2021 | 83 906 802 NOK |
| 2022 | 113 077 249 NOK |
| 2023 | 81 688 188 NOK |
| 2024 | 81 445 430 NOK |
| 2025 | 82 222 082 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller6
Formål
Verkstedproduksjon og montasje samt deltakelse i andre selskaper med lignende formål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 82 222 | 81 445 | 81 688 | 113 077 | 83 907 | 83 638 | 69 589 | 110 554 | 69 160 | 95 139 | 90 450 | 70 723 | 59 938 | 69 387 | 43 315 |
| Sum kostnader | 82 216 | 88 200 | 80 850 | 111 032 | 86 038 | 81 765 | 75 182 | 104 213 | 68 390 | 93 355 | 87 503 | 67 160 | 56 232 | 64 856 | 39 819 |
| Driftsresultat | 6 | −6 755 | 839 | 2 045 | −2 131 | 1 873 | −5 593 | 6 342 | 769 | 1 784 | 2 946 | 3 563 | 3 706 | 4 532 | 3 496 |
| Sum finansinntekter | 70 | 846 | 45 | 45 | 85 | 79 | 65 | 60 | 141 | 46 | 61 | 115 | 61 | 27 | – |
| Sum finanskostnader | 574 | 687 | 276 | 184 | 156 | 218 | 226 | 177 | 93 | 117 | 140 | 88 | 73 | 92 | – |
| Netto finans | −504 | – | – | – | – | – | −161 | −117 | 47 | −71 | −79 | 28 | −12 | −66 | −62 |
| Resultat før skattekostnad | −498 | −6 595 | 608 | 1 907 | −2 203 | 1 734 | −5 754 | 6 225 | 817 | 1 713 | 2 867 | 3 591 | 3 694 | 4 466 | 3 434 |
| Årsresultat | −498 | −6 269 | 468 | 1 477 | −1 720 | 1 351 | −4 493 | 4 838 | 649 | 1 296 | 2 155 | 2 614 | 2 677 | 3 215 | 2 473 |
| Sum overføringer og disponeringer | −498 | – | – | – | – | – | −4 493 | 4 838 | 649 | 1 296 | 2 155 | 2 614 | 2 677 | 3 215 | 2 473 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 7 | 30 | 92 | 415 | 251 | 405 | 182 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 637 | 2 226 | 2 847 | 504 | 769 | 734 | 1 106 | 1 606 | 2 116 | 1 848 | 2 446 | 3 322 | 3 769 | 3 012 | 1 281 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 750 | 750 | 750 | 750 | 750 | 750 | 750 | 750 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 637 | 2 234 | 3 627 | 1 346 | 1 934 | 1 735 | 2 261 | 2 538 | 2 866 | 2 598 | 2 446 | 3 322 | 3 769 | 3 012 | 1 281 |
| Sum fordringer | 9 383 | – | – | – | – | – | 16 070 | 17 361 | 18 091 | 16 785 | 23 225 | 13 257 | 7 077 | 8 012 | 8 545 |
| Sum omløpsmidler | 11 803 | 14 118 | 19 474 | 25 663 | 15 026 | 18 437 | 18 798 | 29 007 | 18 680 | 19 442 | 25 281 | 17 215 | 10 726 | 14 567 | 11 241 |
| Sum eiendeler | 13 440 | 16 351 | 23 101 | 27 009 | 16 960 | 20 172 | 21 059 | 31 545 | 21 546 | 22 040 | 27 727 | 20 537 | 14 495 | 17 578 | 12 522 |
| Sum innskutt egenkapital | 862 | – | – | – | – | – | 666 | 666 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | −3 059 | – | – | – | – | – | 5 818 | 10 312 | 5 474 | 4 825 | 5 362 | 5 206 | 4 592 | 5 915 | 2 700 |
| Sum egenkapital | −2 197 | −1 700 | 4 569 | 5 921 | 4 444 | 7 960 | 6 484 | 10 978 | 6 474 | 5 825 | 6 362 | 6 206 | 5 592 | 6 915 | 3 700 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 1 116 | 643 | 506 | 759 | 952 | 541 | 1 502 | 1 074 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 679 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 1 679 | 1 963 | 2 230 | 291 | 361 | 239 | 0 | 1 116 | 643 | 506 | 759 | 952 | 541 | 1 502 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 958 | 16 088 | 15 975 | 20 610 | 12 155 | 11 973 | 14 575 | 19 451 | 14 429 | 15 710 | 20 606 | 13 379 | 8 362 | 9 161 | 7 748 |
| Sum gjeld | 15 637 | 18 051 | 18 531 | 21 088 | 12 516 | 12 212 | 14 575 | 20 567 | 15 072 | 16 215 | 21 365 | 14 331 | 8 903 | 10 663 | 8 822 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 440 | 16 351 | 23 101 | 27 009 | 16 960 | 20 172 | 21 059 | 31 545 | 21 546 | 22 040 | 27 727 | 20 537 | 14 495 | 17 578 | 12 522 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0 % | −8,3 % | 1 % | 1,8 % | −2,5 % | 2,2 % | −8 % | 5,7 % | 1,1 % | 1,9 % | 3,3 % | 5 % | 6,2 % | 6,5 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | −0,6 % | −7,7 % | 0,6 % | 1,3 % | −2,1 % | 1,6 % | −6,5 % | 4,4 % | 0,9 % | 1,4 % | 2,4 % | 3,7 % | 4,5 % | 4,6 % | 5,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,85 | 0,88 | 1,22 | 1,25 | 1,24 | 1,54 | 1,29 | 1,49 | 1,29 | 1,24 | 1,23 | 1,29 | 1,28 | 1,59 | 1,45 |
| Gjeldsgrad | – | – | 4,06 | 3,56 | 2,82 | 1,53 | 2,25 | 1,87 | 2,33 | 2,78 | 3,36 | 2,31 | 1,59 | 1,54 | 2,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,7 % | 368,9 % | 10,3 % | 24,9 % | −38,7 % | 17 % | −69,3 % | 44,1 % | 10 % | 22,3 % | 33,9 % | 42,1 % | 47,9 % | 46,5 % | 66,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1 % | −0,3 % | −27,8 % | 34,8 % | 0,3 % | 20,2 % | −37,1 % | 59,9 % | −27,3 % | 5,2 % | 27,9 % | 18 % | −13,6 % | 60,2 % | – |
| Arbeidskapital | −2,2 mill kr | −2 mill kr | 3,5 mill kr | 5,1 mill kr | 2,9 mill kr | 6,5 mill kr | 4,2 mill kr | 9,6 mill kr | 4,3 mill kr | 3,7 mill kr | 4,7 mill kr | 3,8 mill kr | 2,4 mill kr | 5,4 mill kr | 3,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · BRYNE | 26 ans. |
Selger du til selskaper som STÅLTEKNIKK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.