SR GROUP AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 248 825 571 NOK |
| 2012 | 287 377 888 NOK |
| 2013 | 423 187 523 NOK |
| 2014 | 545 619 733 NOK |
| 2015 | 493 965 204 NOK |
| 2016 | 505 109 982 NOK |
| 2017 | 431 133 035 NOK |
| 2018 | 479 636 282 NOK |
| 2019 | 545 847 866 NOK |
| 2020 | 561 820 464 NOK |
| 2021 | 526 016 903 NOK |
| 2022 | 610 229 002 NOK |
| 2023 | 666 794 293 NOK |
| 2024 | 685 966 008 NOK |
| 2025 | 781 251 029 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Transport, samt avfallstransport og handel samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre foretak med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 781 251 | 685 966 | 666 794 | 610 229 | 526 017 | 561 820 | 545 848 | 479 636 | 431 133 | 505 110 | 493 965 | 545 620 | 423 188 | 287 378 | 248 826 |
| Sum kostnader | 754 276 | 667 621 | 650 350 | 594 546 | 514 128 | 540 550 | 518 985 | 460 566 | 438 887 | 504 085 | 489 602 | 525 345 | 415 623 | 284 601 | 241 824 |
| Driftsresultat | 26 975 | 18 345 | 16 444 | 15 683 | 11 888 | 21 271 | 26 863 | 19 070 | −7 754 | 1 025 | 4 363 | 20 275 | 7 565 | 2 777 | 7 002 |
| Sum finansinntekter | 8 504 | 5 029 | 4 293 | 4 550 | 3 635 | 5 579 | 5 780 | 1 808 | 1 525 | 3 126 | 3 380 | 3 643 | 1 247 | 1 162 | 761 |
| Sum finanskostnader | 1 554 | 6 981 | 503 | 236 | 262 | 607 | 1 197 | 2 509 | 4 479 | 3 668 | 888 | 336 | 443 | 227 | 96 |
| Netto finans | 6 950 | – | – | – | – | – | 4 583 | −701 | −2 954 | −542 | 2 492 | 3 306 | 804 | 935 | 665 |
| Resultat før skattekostnad | 33 925 | 16 393 | 20 234 | 19 997 | 15 261 | 26 243 | 31 446 | 18 369 | −10 708 | 483 | 6 856 | 23 582 | 8 369 | 3 712 | 7 667 |
| Årsresultat | 26 220 | 11 246 | 15 730 | 15 544 | 11 873 | 20 471 | 24 669 | 13 474 | −9 149 | −406 | 5 366 | 17 667 | 6 090 | 2 713 | 5 656 |
| Totalresultat | 26 220 | – | – | – | – | – | 24 669 | 13 474 | −9 149 | −406 | 5 366 | 17 667 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 26 220 | – | – | – | – | – | 24 669 | 13 474 | −9 149 | −406 | 5 366 | 17 667 | 6 090 | 2 713 | 5 656 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 720 | 1 194 | 683 | 804 | 1 340 | 947 | 767 | 822 | 1 146 | 1 965 | 2 393 | 275 | 123 | 457 | 493 |
| Sum varige driftsmidler | 18 228 | 5 581 | 3 403 | 3 449 | 2 547 | 2 238 | 2 428 | 3 281 | 3 040 | 4 497 | 3 858 | 2 820 | 5 328 | 4 158 | 2 854 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 134 | 16 134 | 16 134 | 16 134 | 16 876 | 16 397 | 24 130 | 30 532 | 25 441 | 20 149 | 11 746 | 7 889 | 7 992 | 3 515 | 3 515 |
| Sum anleggsmidler | 36 082 | 22 909 | 20 221 | 20 388 | 20 763 | 19 582 | 27 325 | 34 636 | 29 627 | 26 611 | 17 997 | 10 984 | 13 443 | 8 130 | 6 863 |
| Sum fordringer | 157 787 | – | – | – | – | – | 100 337 | 85 656 | 80 978 | 79 313 | 74 035 | 90 724 | 72 211 | 51 267 | 39 642 |
| Sum omløpsmidler | 162 080 | 160 678 | 184 658 | 159 795 | 113 163 | 123 407 | 112 917 | 96 068 | 87 099 | 89 289 | 96 513 | 108 400 | 82 055 | 55 882 | 47 654 |
| Sum eiendeler | 198 162 | 183 587 | 204 878 | 180 183 | 133 926 | 142 988 | 140 242 | 130 704 | 116 726 | 115 900 | 114 510 | 119 384 | 95 498 | 64 012 | 54 517 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 900 | – | – | – | – | – | 1 900 | 1 900 | 1 900 | 1 900 | 1 900 | 1 900 | 1 900 | 1 900 | 1 900 |
| Sum opptjent egenkapital | 43 447 | – | – | – | – | – | 28 231 | 27 427 | 25 543 | 28 634 | 29 040 | 23 674 | 16 007 | 9 960 | 9 815 |
| Sum egenkapital | 45 347 | 40 967 | 39 861 | 31 931 | 28 088 | 29 474 | 30 131 | 29 327 | 27 443 | 30 534 | 30 940 | 25 574 | 17 907 | 11 860 | 11 715 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 147 | – | 350 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 080 | 2 000 | 8 000 | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 080 | 2 000 | 8 147 | 0 | 350 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 152 815 | 67 181 | 165 017 | 66 331 | 105 838 | 113 514 | 110 111 | 101 377 | 87 203 | 83 366 | 75 423 | 93 810 | 77 241 | 52 152 | 42 802 |
| Sum gjeld | 152 815 | 142 620 | 165 017 | 148 252 | 105 838 | 113 514 | 110 111 | 101 377 | 89 283 | 85 366 | 83 570 | 93 810 | 77 591 | 52 152 | 42 802 |
| Sum egenkapital og gjeld | 198 162 | 183 587 | 204 878 | 180 183 | 133 926 | 142 988 | 140 242 | 130 704 | 116 726 | 115 900 | 114 510 | 119 384 | 95 498 | 64 012 | 54 517 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 40 551 | 5 636 | 21 822 | 14 546 | 45 094 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −3 816 | −1 150 | −1 801 | −1 415 | 6 312 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −36 122 | −4 204 | −29 810 | −19 920 | −44 276 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 614 | 282 | −9 789 | −6 789 | 7 130 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 4 029 | 3 415 | 3 133 | 12 921 | 19 710 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,5 % | 2,7 % | 2,5 % | 2,6 % | 2,3 % | 3,8 % | 4,9 % | 4 % | −1,8 % | 0,2 % | 0,9 % | 3,7 % | 1,8 % | 1 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | 1,6 % | 2,4 % | 2,6 % | 2,3 % | 3,6 % | 4,5 % | 2,8 % | −2,1 % | −0,1 % | 1,1 % | 3,2 % | 1,4 % | 0,9 % | 2,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 2,39 | 1,12 | 2,41 | 1,07 | 1,09 | 1,03 | 0,95 | 1 | 1,07 | 1,28 | 1,16 | 1,06 | 1,07 | 1,11 |
| Gjeldsgrad | 3,37 | 3,48 | 4,14 | 4,64 | 3,77 | 3,85 | 3,65 | 3,46 | 3,25 | 2,8 | 2,7 | 3,67 | 4,33 | 4,4 | 3,65 |
| Egenkapitalrentabilitet | 57,8 % | 27,5 % | 39,5 % | 48,7 % | 42,3 % | 69,5 % | 81,9 % | 45,9 % | −33,3 % | −1,3 % | 17,3 % | 69,1 % | 34 % | 22,9 % | 48,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,9 % | 2,9 % | 9,3 % | 16 % | −6,4 % | 2,9 % | 13,8 % | 11,3 % | −14,6 % | 2,3 % | −9,5 % | 28,9 % | 47,3 % | 15,5 % | – |
| Arbeidskapital | 9,3 mill kr | 93,5 mill kr | 19,6 mill kr | 93,5 mill kr | 7,3 mill kr | 9,9 mill kr | 2,8 mill kr | −5,3 mill kr | −104 266 kr | 5,9 mill kr | 21,1 mill kr | 14,6 mill kr | 4,8 mill kr | 3,7 mill kr | 4,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (4)
Godstransport på vei · FLAKTVEIT | 27 ans. |
Godstransport på vei · KRISTIANSUND N | 31 ans. |
Godstransport på vei · GARDERMOEN | 7 ans. |
Godstransport på vei · TANANGER | 107 ans. |
Selger du til selskaper som SR GROUP AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.