SPEKELOFTET AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 33 431 348 NOK |
| 2012 | 41 634 018 NOK |
| 2013 | 40 881 102 NOK |
| 2014 | 36 671 517 NOK |
| 2015 | 49 211 625 NOK |
| 2016 | 56 011 186 NOK |
| 2017 | 59 836 877 NOK |
| 2018 | 66 587 599 NOK |
| 2019 | 71 498 406 NOK |
| 2020 | 82 991 916 NOK |
| 2021 | 95 983 500 NOK |
| 2022 | 103 393 269 NOK |
| 2023 | 110 021 040 NOK |
| 2024 | 110 188 418 NOK |
| 2025 | 111 737 783 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Produksjon, kjøp og salg av kjøtt- og fiskeprodukter, investering i andre selskaper og eiendom samt alt hva hermed står i forbindelse.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 111 738 | 110 188 | 110 021 | 103 393 | 95 984 | 82 992 | 71 498 | 66 588 | 59 837 | 56 011 | 49 212 | 36 672 | 40 881 | 41 634 | 33 431 |
| Sum kostnader | 97 123 | 97 527 | 95 646 | 89 805 | 81 657 | 70 340 | 60 741 | 56 976 | 51 218 | 49 069 | 43 724 | 33 192 | 37 023 | 37 483 | 30 079 |
| Driftsresultat | 14 615 | 12 662 | 14 375 | 13 588 | 14 327 | 12 652 | 10 758 | 9 611 | 8 619 | 6 942 | 5 488 | 3 480 | 3 858 | 4 151 | 3 352 |
| Sum finansinntekter | 53 | 24 | 15 | 12 | 12 | 14 | 19 | 19 | 23 | 18 | 25 | 47 | 66 | 44 | – |
| Sum finanskostnader | 706 | 629 | 522 | 649 | 369 | 307 | 365 | 259 | 413 | 481 | 536 | 560 | 423 | 438 | – |
| Netto finans | −653 | – | – | – | – | – | −346 | −240 | −390 | −463 | −510 | −513 | −357 | −394 | −287 |
| Resultat før skattekostnad | 13 962 | 12 057 | 13 868 | 12 951 | 13 969 | 12 360 | 10 412 | 9 371 | 8 229 | 6 479 | 4 978 | 2 966 | 3 501 | 3 757 | 3 065 |
| Årsresultat | 10 906 | 9 420 | 10 820 | 10 102 | 10 896 | 9 635 | 8 124 | 7 240 | 6 248 | 4 866 | 3 620 | 2 174 | 2 495 | 2 699 | 2 208 |
| Totalresultat | 10 906 | – | – | – | – | – | 8 124 | 7 240 | 6 248 | 4 866 | 3 620 | 2 174 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 906 | – | – | – | – | – | 8 124 | 7 240 | 6 248 | 4 866 | 3 620 | 2 174 | 2 495 | 2 699 | 2 208 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 107 | 213 | 0 | 0 | 0 | – | 328 | 17 | 22 | 27 | 34 | 43 | 53 | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 673 | 3 188 | 2 456 | 2 697 | 3 043 | 2 504 | 2 702 | 2 864 | 902 | 944 | 923 | 693 | 657 | 569 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 60 | 120 | 157 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 2 673 | 3 295 | 2 669 | 2 697 | 3 043 | 2 504 | 2 702 | 3 192 | 920 | 966 | 1 010 | 848 | 857 | 622 | 645 |
| Sum fordringer | 3 708 | – | – | – | – | – | 7 505 | 9 662 | 7 201 | 8 973 | 2 304 | 9 151 | 4 015 | 6 766 | – |
| Sum omløpsmidler | 33 293 | 25 167 | 24 509 | 18 570 | 19 720 | 18 072 | 16 578 | 15 139 | 16 361 | 13 878 | 12 416 | 12 480 | 14 524 | 13 404 | 9 012 |
| Sum eiendeler | 35 966 | 28 462 | 27 178 | 21 266 | 22 762 | 20 576 | 19 279 | 18 331 | 17 281 | 14 844 | 13 426 | 13 328 | 15 381 | 14 027 | 9 657 |
| Sum innskutt egenkapital | 142 | – | – | – | – | – | 142 | 142 | 142 | 142 | 142 | 142 | 142 | 142 | – |
| Sum opptjent egenkapital | 5 968 | – | – | – | – | – | 3 189 | 3 065 | 3 025 | 3 025 | 2 959 | 2 959 | 2 984 | 2 990 | – |
| Sum egenkapital | 6 109 | 5 203 | 4 783 | 3 963 | 3 862 | 3 966 | 3 331 | 3 207 | 3 167 | 3 166 | 3 100 | 3 100 | 3 126 | 3 132 | 2 932 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 86 | – | – | – | – | – | 28 | 75 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 444 | 600 | 717 | 848 | 994 | 1 080 | 1 210 | 1 210 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 86 | 0 | 73 | 214 | 186 | 251 | 472 | 675 | 717 | 848 | 994 | 1 080 | 1 210 | 1 210 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 29 771 | 23 169 | 22 262 | 17 032 | 18 671 | 16 341 | 15 477 | 14 449 | 13 397 | 10 829 | 9 332 | 9 148 | 11 045 | 9 685 | 5 456 |
| Sum gjeld | 29 857 | 23 258 | 22 394 | 17 303 | 18 901 | 16 610 | 15 948 | 15 124 | 14 114 | 11 677 | 10 326 | 10 227 | 12 255 | 10 895 | 6 725 |
| Sum egenkapital og gjeld | 35 966 | 28 462 | 27 178 | 21 266 | 22 762 | 20 576 | 19 279 | 18 331 | 17 281 | 14 844 | 13 426 | 13 328 | 15 381 | 14 027 | 9 657 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,1 % | 11,5 % | 13,1 % | 13,1 % | 14,9 % | 15,3 % | 15 % | 14,4 % | 14,4 % | 12,4 % | 11,2 % | 9,5 % | 9,4 % | 10 % | 10 % |
| Resultatmargin | 9,8 % | 8,6 % | 9,8 % | 9,8 % | 11,4 % | 11,6 % | 11,4 % | 10,9 % | 10,4 % | 8,7 % | 7,4 % | 5,9 % | 6,1 % | 6,5 % | 6,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,09 | 1,1 | 1,09 | 1,06 | 1,11 | 1,07 | 1,05 | 1,22 | 1,28 | 1,33 | 1,36 | 1,32 | 1,38 | 1,65 |
| Gjeldsgrad | 4,89 | 4,47 | 4,68 | 4,37 | 4,89 | 4,19 | 4,79 | 4,72 | 4,46 | 3,69 | 3,33 | 3,3 | 3,92 | 3,48 | 2,29 |
| Egenkapitalrentabilitet | 178,5 % | 181 % | 226,2 % | 254,9 % | 282,2 % | 243 % | 243,9 % | 225,8 % | 197,3 % | 153,7 % | 116,8 % | 70,1 % | 79,8 % | 86,2 % | 75,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1,4 % | 0,2 % | 6,4 % | 7,7 % | 15,7 % | 16,1 % | 7,4 % | 11,3 % | 6,8 % | 13,8 % | 34,2 % | −10,3 % | −1,8 % | 24,5 % | – |
| Arbeidskapital | 3,5 mill kr | 2 mill kr | 2,2 mill kr | 1,5 mill kr | 1 mill kr | 1,7 mill kr | 1,1 mill kr | 689 915 kr | 3 mill kr | 3 mill kr | 3,1 mill kr | 3,3 mill kr | 3,5 mill kr | 3,7 mill kr | 3,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer · HEMSEDAL | 14 ans. |
Selger du til selskaper som SPEKELOFTET AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.