SPAREBANKSTIFTELSEN NØTTERØY- TØNSBERG
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Å forvalte aksjer konvertert fra egenkapitalbevis den ble tilført ved opprettelsen og å utøve et langsiktig og stabilt eierskap i SpareBank 1 Sør-Norge ASA, blant annet gjennom å delta i emisjoner i SpareBank 1 Sør-Norge ASA. Stiftelsen kan for øvrig plassere midlene på en hensiktsmessig og betryggende måte ut fra hensynet til sikkerhet, risikospredning, likviditet og avkastning. Eierskapet skal utøves i samsvar med alminnelig aksepterte eierstyringsprinsipper og innenfor de rammer og retningslinjer generalforsamlingen har fastsatt. Stiftelsen kan disponere overskudd og utdele utbyttemidler t…
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kostnader | 5 778 | 5 394 | 4 889 | 4 590 | 4 134 | 15 090 | 15 452 | 11 776 | 2 785 |
| Driftsresultat | −5 778 | −5 394 | −4 889 | −4 590 | −4 134 | −15 090 | −15 452 | −11 776 | −2 785 |
| Sum finansinntekter | 86 257 | 557 085 | 93 011 | 27 931 | 62 668 | 51 937 | 60 878 | 50 895 | 27 215 |
| Sum finanskostnader | 971 | 0 | 80 | 34 973 | 8 | 3 | 27 | 4 763 | 0 |
| Netto finans | 85 286 | 557 085 | 92 931 | −7 042 | 62 660 | 51 935 | 60 851 | 46 133 | 27 215 |
| Resultat før skattekostnad | 79 508 | 551 691 | 88 042 | −11 632 | 58 527 | 36 844 | 45 399 | 34 357 | 24 430 |
| Årsresultat | 79 508 | 551 691 | 88 042 | −11 632 | 58 527 | 36 844 | 45 399 | 34 231 | 24 430 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 79 508 | 551 691 | 88 042 | −11 632 | 58 527 | 36 844 | – | – | – |
| Totalresultat | 79 508 | 551 691 | 88 042 | −11 632 | 58 527 | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 79 508 | 551 691 | 88 042 | −11 632 | 58 527 | 36 844 | 45 399 | 34 231 | 24 430 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 394 | 244 | – | – | 29 | 53 | 77 | 102 | – |
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | – | 24 | 60 | 97 | 133 | 170 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 699 957 | 699 957 | 293 896 | 293 896 | 293 896 | 293 896 | 293 898 | 293 896 | 278 510 |
| Sum anleggsmidler | 700 351 | 700 201 | 293 896 | 293 896 | 293 948 | 294 009 | 294 072 | 294 131 | 278 680 |
| Sum fordringer | 129 | 208 | 57 | 56 | 12 | 21 | 0 | 8 | 20 |
| Sum investeringer | 464 227 | 422 294 | 322 118 | 255 271 | 285 124 | 226 085 | 193 228 | 105 560 | – |
| Sum omløpsmidler | 545 396 | 498 182 | 371 404 | 299 160 | 319 753 | 271 360 | 234 050 | 189 648 | 69 908 |
| Sum eiendeler | 1 245 748 | 1 198 383 | 665 300 | 593 056 | 613 701 | 565 370 | 528 123 | 483 779 | 348 588 |
| Sum innskutt egenkapital | 419 396 | 419 396 | 419 396 | 419 396 | 419 396 | 419 396 | 419 396 | 419 396 | 323 310 |
| Sum opptjent egenkapital | 796 951 | 758 506 | 233 956 | 163 265 | 187 729 | 140 904 | 104 060 | 58 661 | 24 430 |
| Sum egenkapital | 1 216 347 | 1 177 902 | 653 352 | 582 661 | 607 125 | 560 300 | 523 456 | 478 057 | 347 740 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 29 401 | 20 481 | 11 948 | 10 395 | 6 576 | 5 069 | 4 667 | 5 722 | 848 |
| Sum gjeld | 29 401 | 20 481 | 11 948 | 10 395 | 6 576 | 5 069 | 4 667 | 5 722 | 848 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 245 748 | 1 198 383 | 665 300 | 593 056 | 613 701 | 565 370 | 528 123 | 483 779 | 348 588 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Resultatmargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 18,55 | 24,32 | 31,09 | 28,78 | 48,62 | 53,53 | 50,15 | 33,14 | 82,45 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,5 % | 46,8 % | 13,5 % | −2 % | 9,6 % | 6,6 % | 8,7 % | 7,2 % | 7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Arbeidskapital | 516 mill kr | 477,7 mill kr | 359,5 mill kr | 288,8 mill kr | 313,2 mill kr | 266,3 mill kr | 229,4 mill kr | 183,9 mill kr | 69,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Finansstiftelser · TØNSBERG |
Selger du til selskaper som SPAREBANKSTIFTELSEN NØTTERØY- TØNSBERG?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.