SOTRA TAKSTOL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 28 537 740 NOK |
| 2012 | 29 754 578 NOK |
| 2013 | 27 816 015 NOK |
| 2014 | 30 993 316 NOK |
| 2015 | 42 578 091 NOK |
| 2016 | 42 665 762 NOK |
| 2017 | 44 527 595 NOK |
| 2018 | 41 107 570 NOK |
| 2019 | 31 394 932 NOK |
| 2020 | 36 081 058 NOK |
| 2021 | 45 059 015 NOK |
| 2022 | 41 005 781 NOK |
| 2023 | 26 713 855 NOK |
| 2024 | 32 224 194 NOK |
| 2025 | 39 545 715 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Prosjektere og produsere takstoler og dertil hørende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 39 546 | 32 224 | 26 714 | 41 006 | 45 059 | 36 081 | 31 395 | 41 108 | 44 528 | 42 666 | 42 578 | 30 993 | 27 816 | 29 755 | 28 538 |
| Sum kostnader | 38 666 | 34 333 | 28 238 | 41 347 | 41 082 | 34 831 | 32 488 | 40 106 | 42 281 | 40 452 | 39 415 | 30 852 | 26 183 | 27 444 | 26 268 |
| Driftsresultat | 880 | −2 109 | −1 524 | −341 | 3 977 | 1 250 | −1 093 | 1 001 | 2 247 | 2 213 | 3 163 | 142 | 1 633 | 2 311 | 2 270 |
| Sum finansinntekter | 29 | 11 | 14 | 29 | 14 | 0 | 1 | 0 | 9 | 7 | 5 | 24 | 41 | – | – |
| Sum finanskostnader | 595 | 505 | 328 | 228 | 232 | 289 | 312 | 307 | 244 | 38 | 54 | 141 | 20 | – | – |
| Netto finans | −566 | −494 | −315 | −199 | −219 | −289 | −311 | −307 | −236 | −31 | −49 | −117 | 21 | 32 | −7 |
| Resultat før skattekostnad | 313 | −2 603 | −1 838 | −541 | 3 758 | 961 | −1 404 | 694 | 2 011 | 2 183 | 3 115 | 25 | 1 654 | 2 342 | 2 263 |
| Årsresultat | 313 | −2 603 | −1 838 | −541 | 2 938 | 961 | −1 354 | 520 | 1 515 | 1 618 | 2 256 | 18 | 1 162 | 1 672 | 1 612 |
| Totalresultat | 313 | −2 603 | −1 838 | −541 | 2 938 | 961 | −1 354 | 520 | 1 515 | 1 618 | 2 256 | 18 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 313 | −2 603 | −1 838 | −541 | 2 938 | 961 | −1 354 | 520 | 1 515 | 1 618 | 2 256 | 18 | 1 162 | 1 672 | 1 612 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 7 957 | 7 922 | 8 539 | 9 266 | 9 865 | 10 635 | 11 635 | 12 345 | 13 544 | 7 845 | 3 644 | 4 427 | 1 303 | 1 702 | 2 189 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 162 | 167 | 166 |
| Sum anleggsmidler | 7 957 | 7 922 | 8 539 | 9 266 | 9 865 | 10 635 | 11 635 | 12 345 | 13 544 | 7 845 | 3 644 | 4 427 | 1 465 | 1 869 | 2 355 |
| Sum fordringer | 4 061 | 3 013 | 2 207 | 1 890 | 4 665 | 2 943 | 1 350 | 4 397 | 3 457 | 5 664 | 2 911 | 2 910 | 1 609 | 1 454 | 1 120 |
| Sum omløpsmidler | 9 185 | 8 084 | 6 046 | 7 254 | 12 164 | 7 250 | 5 252 | 8 341 | 8 717 | 9 550 | 9 996 | 6 891 | 8 204 | 8 694 | 7 112 |
| Sum eiendeler | 17 142 | 16 006 | 14 585 | 16 520 | 22 028 | 17 885 | 16 887 | 20 685 | 22 261 | 17 395 | 13 640 | 11 318 | 9 669 | 10 562 | 9 467 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 084 | 1 084 | 1 084 | 1 084 | 1 085 | 1 085 | 1 085 | 1 085 | 1 085 | 1 085 | 1 085 | 1 085 | 1 085 | 1 085 | 1 085 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 359 | 3 046 | 5 649 | 7 487 | 8 043 | 6 304 | 5 743 | 7 097 | 6 778 | 6 062 | 5 245 | 3 988 | 3 097 | 3 614 | 2 942 |
| Sum egenkapital | 4 443 | 4 130 | 6 733 | 8 571 | 9 128 | 7 389 | 6 828 | 8 182 | 7 863 | 7 147 | 6 330 | 5 073 | 4 182 | 4 699 | 4 027 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 50 | 95 | 106 | 38 | 141 | – | 21 | 48 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 450 | 5 750 | 3 947 | 4 507 | 5 367 | 5 775 | 6 038 | 6 388 | 6 738 | – | – | 1 625 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 5 450 | 5 750 | 3 947 | 4 507 | 5 367 | 5 775 | 6 038 | 6 437 | 6 832 | 106 | 38 | 1 766 | 0 | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 249 | 6 126 | 3 905 | 3 442 | 7 534 | 4 721 | 4 021 | 6 066 | 7 566 | 10 142 | 7 273 | 4 478 | 5 487 | 5 842 | 5 392 |
| Sum gjeld | 12 699 | 11 876 | 7 851 | 7 948 | 12 901 | 10 496 | 10 059 | 12 503 | 14 399 | 10 248 | 7 311 | 6 244 | 5 487 | 5 863 | 5 440 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 142 | 16 006 | 14 585 | 16 520 | 22 028 | 17 885 | 16 887 | 20 685 | 22 261 | 17 395 | 13 640 | 11 318 | 9 669 | 10 562 | 9 467 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,2 % | −6,5 % | −5,7 % | −0,8 % | 8,8 % | 3,5 % | −3,5 % | 2,4 % | 5,1 % | 5,2 % | 7,4 % | 0,5 % | 5,9 % | 7,8 % | 8 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | −8,1 % | −6,9 % | −1,3 % | 6,5 % | 2,7 % | −4,3 % | 1,3 % | 3,4 % | 3,8 % | 5,3 % | 0,1 % | 4,2 % | 5,6 % | 5,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,32 | 1,55 | 2,11 | 1,61 | 1,54 | 1,31 | 1,38 | 1,15 | 0,94 | 1,37 | 1,54 | 1,5 | 1,49 | 1,32 |
| Gjeldsgrad | 2,86 | 2,88 | 1,17 | 0,93 | 1,41 | 1,42 | 1,47 | 1,53 | 1,83 | 1,43 | 1,15 | 1,23 | 1,31 | 1,25 | 1,35 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7 % | −63 % | −27,3 % | −6,3 % | 32,2 % | 13 % | −19,8 % | 6,4 % | 19,3 % | 22,6 % | 35,7 % | 0,4 % | 27,8 % | 35,6 % | 40 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 22,7 % | 20,6 % | −34,9 % | −9 % | 24,9 % | 14,9 % | −23,6 % | −7,7 % | 4,4 % | 0,2 % | 37,4 % | 11,4 % | −6,5 % | 4,3 % | – |
| Arbeidskapital | 1,9 mill kr | 2 mill kr | 2,1 mill kr | 3,8 mill kr | 4,6 mill kr | 2,5 mill kr | 1,2 mill kr | 2,3 mill kr | 1,2 mill kr | −591 272 kr | 2,7 mill kr | 2,4 mill kr | 2,7 mill kr | 2,9 mill kr | 1,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Produksjon av andre bygningsartikler · FJELL | 21 ans. |
Selger du til selskaper som SOTRA TAKSTOL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.