SON SPA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 82 111 926 NOK |
| 2012 | 84 069 523 NOK |
| 2013 | 91 025 518 NOK |
| 2014 | 93 633 594 NOK |
| 2015 | 96 720 780 NOK |
| 2016 | 103 013 562 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 106 155 995 NOK |
| 2019 | 118 108 156 NOK |
| 2020 | 107 925 639 NOK |
| 2021 | 133 979 175 NOK |
| 2022 | 174 980 052 NOK |
| 2023 | 153 503 196 NOK |
| 2024 | 147 687 070 NOK |
| 2025 | 157 427 390 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Drift av hotell og restaurant samt all virksomhet som er knyttet til dette, herunder deltakelse i selskap med beslektet virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 157 427 | 147 687 | 153 503 | 174 980 | 133 979 | 107 926 | 118 108 | 106 156 | 103 014 | 96 721 | 93 634 | 91 026 | 84 070 | 82 112 |
| Sum kostnader | 155 304 | 148 764 | 161 164 | 179 673 | 138 105 | 107 136 | 117 952 | 105 875 | 94 795 | 90 083 | 84 294 | 81 188 | 75 997 | 71 396 |
| Driftsresultat | 2 123 | −1 077 | −7 661 | −4 693 | −4 126 | 790 | 156 | 281 | 8 219 | 6 638 | 9 340 | 9 838 | 8 072 | 10 716 |
| Sum finansinntekter | – | 113 | 55 | 54 | 1 | 10 | 49 | 21 | 192 | 291 | 327 | 309 | 325 | 308 |
| Sum finanskostnader | – | 189 | 161 | 56 | 86 | 76 | 19 | 20 | 32 | 27 | 35 | 26 | 59 | 14 |
| Netto finans | 430 | – | – | – | – | – | 30 | 1 | 160 | 264 | 293 | 283 | 266 | 294 |
| Resultat før skattekostnad | 2 553 | −1 153 | −7 767 | −4 695 | −4 211 | 724 | 186 | 282 | 8 379 | 6 902 | 9 632 | 10 121 | 8 339 | 11 010 |
| Årsresultat | 1 922 | −955 | −6 160 | −3 870 | −3 406 | 529 | 92 | 200 | 6 282 | 5 041 | 7 016 | 7 287 | 5 998 | 7 924 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 922 | – | – | – | – | – | 92 | 200 | 6 282 | 5 041 | 7 016 | 7 287 | −5 998 | −7 924 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 657 | 1 289 | 1 090 | 848 | 490 | 58 | – | – | – | – | 32 | 29 | 16 | 17 |
| Sum varige driftsmidler | 4 481 | 4 883 | 7 072 | 7 672 | 6 745 | 5 052 | 4 722 | 4 796 | 1 821 | 1 852 | 849 | 570 | 644 | 623 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 155 | 80 | 80 | 80 | 50 | 20 | 20 | 20 | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 5 294 | 6 251 | 8 242 | 8 600 | 7 285 | 5 130 | 4 742 | 4 816 | 1 821 | 1 852 | 881 | 599 | 660 | 640 |
| Sum fordringer | 22 757 | – | – | – | – | – | 17 794 | 15 452 | 14 729 | 9 933 | 11 491 | 10 562 | 10 887 | 11 578 |
| Sum omløpsmidler | 28 554 | 22 979 | 23 308 | 22 806 | 29 046 | 24 465 | 21 369 | 19 065 | 30 596 | 25 765 | 28 030 | 27 318 | 23 857 | 26 158 |
| Sum eiendeler | 33 847 | 29 230 | 31 551 | 31 405 | 36 330 | 29 594 | 26 110 | 23 881 | 32 416 | 27 617 | 28 911 | 27 918 | 24 517 | 26 798 |
| Sum innskutt egenkapital | 101 | – | – | – | – | – | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 780 | – | – | – | – | – | 5 857 | 6 095 | 6 403 | 6 326 | 7 137 | 6 121 | 4 834 | 4 216 |
| Sum egenkapital | 2 881 | 959 | 1 914 | 1 236 | 3 451 | 5 532 | 5 957 | 6 196 | 6 504 | 6 427 | 7 238 | 6 222 | 4 935 | 4 317 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 16 | 15 | 73 | 45 | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 176 | – | – | – | – | – | 1 101 | 1 274 | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 418 | 1 010 | 1 469 | 1 325 | 1 673 | 1 117 | 1 289 | 73 | 45 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 30 790 | 27 853 | 14 538 | 28 701 | 31 554 | 22 389 | 19 036 | 16 397 | 25 839 | 21 145 | 21 673 | 21 696 | 19 582 | 22 481 |
| Sum gjeld | 30 967 | 28 271 | 29 637 | 30 170 | 32 879 | 24 062 | 20 153 | 17 686 | 25 912 | 21 190 | 21 673 | 21 696 | 19 582 | 22 481 |
| Sum egenkapital og gjeld | 33 847 | 29 230 | 31 551 | 31 405 | 36 330 | 29 594 | 26 110 | 23 881 | 32 416 | 27 617 | 28 911 | 27 918 | 24 517 | 26 798 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −7 151 | −7 | 1 721 | 6 443 | 1 958 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −331 | −2 062 | −3 486 | −4 500 | −2 217 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 7 611 | 1 661 | 1 842 | −1 570 | 572 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 129 | −407 | 77 | 373 | 312 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 742 | 1 613 | 2 021 | 1 944 | 1 571 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | −0,7 % | −5 % | −2,7 % | −3,1 % | 0,7 % | 0,1 % | 0,3 % | 8 % | 6,9 % | 10 % | 10,8 % | 9,6 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | 1,2 % | −0,7 % | −4 % | −2,2 % | −2,5 % | 0,5 % | 0,1 % | 0,2 % | 6,1 % | 5,2 % | 7,5 % | 8 % | 7,1 % | 9,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,93 | 0,83 | 1,6 | 0,79 | 0,92 | 1,09 | 1,12 | 1,16 | 1,18 | 1,22 | 1,29 | 1,26 | 1,22 | 1,16 |
| Gjeldsgrad | 10,75 | 29,49 | 15,49 | 24,42 | 9,53 | 4,35 | 3,38 | 2,85 | 3,98 | 3,3 | 2,99 | 3,49 | 3,97 | 5,21 |
| Egenkapitalrentabilitet | 66,7 % | −99,6 % | −321,9 % | −313,2 % | −98,7 % | 9,6 % | 1,5 % | 3,2 % | 96,6 % | 78,4 % | 96,9 % | 117,1 % | 121,5 % | 183,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,6 % | −3,8 % | −12,3 % | 30,6 % | 24,1 % | −8,6 % | 11,3 % | – | 6,5 % | 3,3 % | 2,9 % | 8,3 % | 2,4 % | – |
| Arbeidskapital | −2,2 mill kr | −4,9 mill kr | 8,8 mill kr | −5,9 mill kr | −2,5 mill kr | 2,1 mill kr | 2,3 mill kr | 2,7 mill kr | 4,8 mill kr | 4,6 mill kr | 6,4 mill kr | 5,6 mill kr | 4,3 mill kr | 3,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Drift av hoteller · SON | 164 ans. |
Selger du til selskaper som SON SPA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.