SOMMERKROVEIEN 18 AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 049 | 1 050 | 947 | 1 353 | 1 781 | 1 851 | 1 712 | 1 655 | 1 629 | 1 584 | 1 538 | 1 508 |
| Sum kostnader | 486 | 532 | 384 | 282 | 376 | 464 | 401 | 548 | 203 | 209 | 255 | 186 |
| Driftsresultat | 564 | 518 | 563 | 1 071 | 1 405 | 1 386 | 1 311 | 1 107 | 1 426 | 1 376 | 1 283 | 1 322 |
| Sum finansinntekter | 117 | 201 | 123 | – | 7 | 31 | 62 | 36 | 12 | 77 | 67 | 94 |
| Sum finanskostnader | 0 | 5 | 32 | 2 | 0 | – | – | 0 | – | – | – | – |
| Netto finans | 117 | 196 | 91 | −2 | 7 | 31 | 62 | 36 | 12 | 77 | 67 | 94 |
| Resultat før skattekostnad | 681 | 714 | 654 | 1 069 | 1 411 | 1 418 | 1 373 | 1 143 | 1 438 | 1 453 | 1 350 | 1 416 |
| Årsresultat | 532 | 557 | 511 | 834 | 1 101 | 1 106 | 1 071 | 883 | 1 095 | 1 092 | 989 | 1 034 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 532 | 557 | 511 | 834 | 1 101 | 1 106 | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 532 | 557 | 511 | 834 | 1 101 | 1 106 | 1 071 | 883 | 1 095 | 1 092 | 989 | 1 034 |
| Sum overføringer og disponeringer | 532 | 557 | 511 | 834 | 1 101 | 1 106 | 1 071 | 883 | 1 095 | 1 092 | 989 | 1 034 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 2 934 | 3 034 | 3 134 | 3 234 | 3 334 | 3 434 | 3 534 | 3 634 | 3 734 | 3 834 | 3 934 | 4 034 |
| Sum anleggsmidler | 2 934 | 3 034 | 3 134 | 3 234 | 3 334 | 3 434 | 3 534 | 3 634 | 3 734 | 3 834 | 3 934 | 4 034 |
| Sum fordringer | 2 327 | 21 | 19 | 559 | 71 | 175 | 22 | 8 | 21 | 10 | 20 | 17 |
| Sum omløpsmidler | 3 237 | 4 265 | 3 640 | 2 892 | 1 960 | 1 813 | 3 249 | 3 566 | 6 623 | 5 085 | 3 532 | 2 083 |
| Sum eiendeler | 6 171 | 7 299 | 6 774 | 6 126 | 5 294 | 5 247 | 6 783 | 7 200 | 10 357 | 8 919 | 7 466 | 6 117 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 484 | 2 484 | 2 484 | 2 484 | 2 484 | 2 484 | 2 484 | 2 484 | 2 484 | 2 484 | 2 484 | 2 484 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 871 | 2 880 | 2 888 | 2 376 | 2 374 | 1 273 | 1 261 | 1 242 | 1 212 | 1 176 | 1 132 | 1 079 |
| Sum egenkapital | 5 355 | 5 364 | 5 372 | 4 860 | 4 858 | 3 757 | 3 745 | 3 726 | 3 696 | 3 660 | 3 616 | 3 563 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 65 | 68 | 70 | 71 | 70 | 74 | 70 | 65 | 60 | 52 | 40 | 25 |
| Sum langsiktig gjeld | 65 | 68 | 70 | 71 | 70 | 74 | 70 | 65 | 60 | 52 | 40 | 25 |
| Sum kortsiktig gjeld | 752 | 1 867 | 1 332 | 1 195 | 366 | 1 416 | 2 967 | 3 410 | 6 601 | 5 208 | 3 811 | 2 529 |
| Sum gjeld | 816 | 1 934 | 1 402 | 1 265 | 436 | 1 490 | 3 038 | 3 474 | 6 661 | 5 260 | 3 851 | 2 553 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 171 | 7 299 | 6 774 | 6 126 | 5 294 | 5 247 | 6 783 | 7 200 | 10 357 | 8 919 | 7 466 | 6 117 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 53,7 % | 49,3 % | 59,5 % | 79,1 % | 78,9 % | 74,9 % | 76,6 % | 66,9 % | 87,6 % | 86,8 % | 83,4 % | 87,7 % |
| Resultatmargin | 50,7 % | 53 % | 54 % | 61,6 % | 61,8 % | 59,8 % | 62,5 % | 53,4 % | 67,2 % | 68,9 % | 64,3 % | 68,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4,31 | 2,28 | 2,73 | 2,42 | 5,36 | 1,28 | 1,09 | 1,05 | 1 | 0,98 | 0,93 | 0,82 |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 0,36 | 0,26 | 0,26 | 0,09 | 0,4 | 0,81 | 0,93 | 1,8 | 1,44 | 1,07 | 0,72 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,9 % | 10,4 % | 9,5 % | 17,2 % | 22,7 % | 29,4 % | 28,6 % | 23,7 % | 29,6 % | 29,8 % | 27,3 % | 29 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 10,9 % | −30 % | −24 % | −3,8 % | 8,1 % | 3,5 % | 1,6 % | 2,8 % | 3 % | 2 % | – |
| Arbeidskapital | 2,5 mill kr | 2,4 mill kr | 2,3 mill kr | 1,7 mill kr | 1,6 mill kr | 397 422 kr | 281 131 kr | 156 349 kr | 21 895 kr | −122 798 kr | −278 531 kr | −446 320 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · EVJE |
Selger du til selskaper som SOMMERKROVEIEN 18 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.