SOLSIDEN SPA OG VELVÆRESENTER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Handels og servicevirksomhet, særlig innen hud- og kroppspleie, samt deltakelse i selskaper av samme eller annen art gjennom aksjetegning eller på annen måte.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 20 564 | 20 016 | 19 927 | 21 171 | 21 174 | 24 205 | 24 425 | 19 882 | 17 208 | 15 276 | 15 318 | 14 807 | 14 911 | 13 748 |
| Sum kostnader | 22 277 | 20 671 | 21 018 | 19 481 | 19 429 | 22 323 | 22 897 | 17 478 | 15 948 | 14 067 | 13 680 | 12 586 | 14 272 | 13 011 |
| Driftsresultat | −1 713 | −655 | −1 092 | 1 690 | 1 746 | 1 881 | 1 528 | 2 404 | 1 260 | 1 208 | 1 639 | 2 221 | 640 | 737 |
| Sum finansinntekter | 33 | 31 | 16 | 0 | 11 | 23 | 7 | 5 | 7 | 17 | 15 | 19 | 6 | 1 |
| Sum finanskostnader | 11 | 31 | 34 | 24 | 196 | 499 | 90 | 74 | 89 | 23 | 53 | 64 | 118 | 661 |
| Netto finans | 22 | 0 | −17 | −23 | −185 | −476 | −83 | −70 | −82 | −5 | −38 | −45 | −113 | −660 |
| Resultat før skattekostnad | −1 691 | −655 | −1 109 | 1 666 | 1 561 | 1 405 | 1 445 | 2 334 | 1 178 | 1 203 | 1 600 | 2 176 | 527 | 77 |
| Årsresultat | −1 691 | −962 | −873 | 1 297 | 1 202 | 1 095 | 1 003 | 1 764 | 735 | 866 | 1 159 | 1 556 | 375 | 29 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | −873 | 1 297 | 1 202 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 159 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 691 | −962 | −873 | 1 297 | 1 202 | 1 095 | 1 003 | 1 764 | 735 | 866 | 1 159 | 1 556 | 375 | 29 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 307 | 71 | 69 | 86 | 105 | 111 | 119 | 29 | 30 | 46 | 39 | 16 |
| Sum varige driftsmidler | 194 | 301 | 363 | 465 | 638 | 822 | 982 | 1 234 | 354 | 539 | 598 | 391 | 545 | 814 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 194 | 301 | 670 | 536 | 707 | 908 | 1 087 | 1 345 | 473 | 568 | 628 | 437 | 584 | 830 |
| Sum fordringer | 346 | 302 | 834 | 954 | 809 | 505 | 1 318 | 1 540 | 3 072 | 1 290 | 1 948 | 2 583 | 2 021 | 2 409 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 4 812 | 6 617 | 7 638 | 8 029 | 10 857 | 10 231 | 10 147 | 9 103 | 8 113 | 5 690 | 5 928 | 6 434 | 5 221 | 3 522 |
| Sum eiendeler | 5 006 | 6 918 | 8 308 | 8 564 | 11 564 | 11 138 | 11 233 | 10 448 | 8 586 | 6 258 | 6 556 | 6 871 | 5 805 | 4 352 |
| Sum innskutt egenkapital | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 |
| Sum opptjent egenkapital | −313 | 1 378 | 2 339 | 3 212 | 2 615 | 3 913 | 2 818 | 1 815 | 1 631 | 1 003 | 505 | 441 | −179 | −554 |
| Sum egenkapital | −203 | 1 488 | 2 449 | 3 322 | 2 725 | 4 023 | 2 928 | 1 925 | 1 741 | 1 113 | 615 | 551 | −69 | −444 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 209 | 5 430 | 5 858 | 5 242 | 8 839 | 7 115 | 8 305 | 8 522 | 6 845 | 5 145 | 5 941 | 6 320 | 5 874 | 4 796 |
| Sum gjeld | 5 209 | 5 430 | 5 858 | 5 242 | 8 839 | 7 115 | 8 305 | 8 522 | 6 845 | 5 145 | 5 941 | 6 320 | 5 874 | 4 796 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 006 | 6 918 | 8 308 | 8 564 | 11 564 | 11 138 | 11 233 | 10 448 | 8 586 | 6 258 | 6 556 | 6 871 | 5 805 | 4 352 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −8,3 % | −3,3 % | −5,5 % | 8 % | 8,2 % | 7,8 % | 6,3 % | 12,1 % | 7,3 % | 7,9 % | 10,7 % | 15 % | 4,3 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | −8,2 % | −4,8 % | −4,4 % | 6,1 % | 5,7 % | 4,5 % | 4,1 % | 8,9 % | 4,3 % | 5,7 % | 7,6 % | 10,5 % | 2,5 % | 0,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 1,22 | 1,3 | 1,53 | 1,23 | 1,44 | 1,22 | 1,07 | 1,19 | 1,11 | 1 | 1,02 | 0,89 | 0,73 |
| Gjeldsgrad | – | 3,65 | 2,39 | 1,58 | 3,24 | 1,77 | 2,84 | 4,43 | 3,93 | 4,62 | 9,66 | 11,47 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 832,1 % | −64,6 % | −35,6 % | 39,1 % | 44,1 % | 27,2 % | 34,3 % | 91,6 % | 42,2 % | 77,9 % | 188,5 % | 282,3 % | −543 % | −6,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,7 % | 0,4 % | −5,9 % | −0 % | −12,5 % | −0,9 % | 22,9 % | 15,5 % | 12,6 % | −0,3 % | 3,5 % | −0,7 % | 8,5 % | – |
| Arbeidskapital | −397 198 kr | 1,2 mill kr | 1,8 mill kr | 2,8 mill kr | 2 mill kr | 3,1 mill kr | 1,8 mill kr | 580 769 kr | 1,3 mill kr | 544 496 kr | −13 076 kr | 113 700 kr | −652 572 kr | −1,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad · TRONDHEIM | 27 ans. |
Selger du til selskaper som SOLSIDEN SPA OG VELVÆRESENTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.