SOLERA SPIRITS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 24 057 216 NOK |
| 2015 | 47 598 035 NOK |
| 2016 | 48 574 389 NOK |
| 2017 | 46 987 606 NOK |
| 2018 | 34 128 889 NOK |
| 2019 | 32 912 124 NOK |
| 2020 | 42 201 800 NOK |
| 2021 | 42 429 424 NOK |
| 2022 | 35 094 222 NOK |
| 2023 | 150 320 111 NOK |
| 2024 | 252 223 723 NOK |
| 2025 | 265 236 449 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Drive import og salg av alkoholholdige drikker og alt som står i naturlig forbindelse med dette, herunder deltakelse i annen virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 265 236 | 252 224 | 150 320 | 35 094 | 42 429 | 42 202 | 32 912 | 34 129 | 46 988 | 48 574 | 47 598 | 24 057 |
| Sum kostnader | 244 625 | 225 323 | 136 439 | 31 272 | 36 228 | 37 498 | 32 330 | 31 979 | 42 547 | 44 022 | 42 275 | 19 578 |
| Driftsresultat | 20 611 | 26 901 | 13 881 | 3 822 | 6 202 | 4 704 | 583 | 2 149 | 4 440 | 4 553 | 5 323 | 4 479 |
| Sum finansinntekter | 1 810 | 1 830 | 1 540 | 460 | 740 | 1 817 | 970 | 705 | 828 | 721 | 1 163 | 73 |
| Sum finanskostnader | 561 | 449 | 601 | 547 | 749 | 1 063 | 679 | 913 | 1 068 | 841 | 1 158 | 881 |
| Netto finans | 1 249 | – | – | – | – | – | 292 | −209 | −240 | −120 | 5 | −808 |
| Resultat før skattekostnad | 21 860 | 28 282 | 14 821 | 3 736 | 6 192 | 5 458 | 874 | 1 941 | 4 200 | 4 433 | 5 328 | 3 671 |
| Årsresultat | 17 020 | 22 005 | 11 552 | 2 910 | 4 828 | 4 254 | 664 | 1 452 | 3 167 | 3 307 | 3 879 | 2 676 |
| Sum overføringer og disponeringer | 17 020 | – | – | – | – | – | 664 | 1 452 | 3 167 | 3 307 | 3 879 | 2 676 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 54 | 73 | 105 | 52 | 82 | 94 | 86 | 41 | 35 | 20 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 21 | 37 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 54 | 73 | 105 | 52 | 82 | 99 | 107 | 79 | 35 | 20 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 153 120 | – | – | – | – | – | 19 148 | 21 419 | 28 010 | 26 409 | 26 658 | 22 122 |
| Sum omløpsmidler | 191 637 | 207 207 | 199 900 | 25 955 | 32 159 | 35 060 | 23 661 | 25 015 | 32 767 | 31 653 | 31 668 | 26 934 |
| Sum eiendeler | 191 691 | 207 280 | 200 005 | 26 006 | 32 241 | 35 159 | 23 768 | 25 093 | 32 802 | 31 672 | 31 668 | 26 934 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | – | – | – | – | – | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 485 | – | – | – | – | – | 2 969 | 2 306 | 2 128 | 1 149 | 1 211 | 756 |
| Sum egenkapital | 3 515 | 3 589 | 3 729 | 3 955 | 3 870 | 3 610 | 2 999 | 2 336 | 2 158 | 1 179 | 1 241 | 786 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 14 | 65 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 | 65 |
| Sum kortsiktig gjeld | 188 176 | 203 691 | 196 276 | 22 052 | 28 370 | 31 549 | 20 768 | 22 758 | 30 644 | 30 493 | 30 413 | 26 084 |
| Sum gjeld | 188 176 | 203 691 | 196 276 | 22 052 | 28 370 | 31 549 | 20 768 | 22 758 | 30 644 | 30 493 | 30 427 | 26 148 |
| Sum egenkapital og gjeld | 191 691 | 207 280 | 200 005 | 26 006 | 32 241 | 35 159 | 23 768 | 25 093 | 32 802 | 31 672 | 31 668 | 26 934 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,8 % | 10,7 % | 9,2 % | 10,9 % | 14,6 % | 11,2 % | 1,8 % | 6,3 % | 9,5 % | 9,4 % | 11,2 % | 18,6 % |
| Resultatmargin | 6,4 % | 8,7 % | 7,7 % | 8,3 % | 11,4 % | 10,1 % | 2 % | 4,3 % | 6,7 % | 6,8 % | 8,2 % | 11,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,02 | 1,02 | 1,18 | 1,13 | 1,11 | 1,14 | 1,1 | 1,07 | 1,04 | 1,04 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 53,54 | 56,75 | 52,63 | 5,58 | 7,33 | 8,74 | 6,92 | 9,74 | 14,2 | 25,86 | 24,52 | 33,27 |
| Egenkapitalrentabilitet | 484,2 % | 613,1 % | 309,8 % | 73,6 % | 124,7 % | 117,9 % | 22,1 % | 62,2 % | 146,7 % | 280,4 % | 312,6 % | 340,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,2 % | 67,8 % | 328,3 % | −17,3 % | 0,5 % | 28,2 % | −3,6 % | −27,4 % | −3,3 % | 2,1 % | 97,9 % | – |
| Arbeidskapital | 3,5 mill kr | 3,5 mill kr | 3,6 mill kr | 3,9 mill kr | 3,8 mill kr | 3,5 mill kr | 2,9 mill kr | 2,3 mill kr | 2,1 mill kr | 1,2 mill kr | 1,3 mill kr | 850 695 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Engroshandel med drikkevarer · LYSAKER |
Selger du til selskaper som SOLERA SPIRITS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.