SM SERVICE & MONTERING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 953 518 NOK |
| 2013 | 1 460 583 NOK |
| 2014 | 1 788 850 NOK |
| 2015 | 2 120 973 NOK |
| 2016 | 871 518 NOK |
| 2017 | 1 869 170 NOK |
| 2018 | 1 660 575 NOK |
| 2019 | 1 741 277 NOK |
| 2020 | 1 537 488 NOK |
| 2021 | 1 356 280 NOK |
| 2022 | 1 597 998 NOK |
| 2023 | 1 535 859 NOK |
| 2024 | 1 625 374 NOK |
| 2025 | 1 755 506 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Å utføre reparasjoner av elektrisk utstyr.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 756 | 1 625 | 1 536 | 1 598 | 1 356 | 1 537 | 1 741 | 1 661 | 1 869 | 872 | 2 121 | 1 789 | 1 461 | 954 |
| Sum kostnader | 1 464 | 1 575 | 1 356 | 1 616 | 1 580 | 1 592 | 1 525 | 1 610 | 1 595 | 1 143 | 1 704 | 1 564 | 1 171 | 594 |
| Driftsresultat | 292 | 51 | 180 | −18 | −223 | −54 | 216 | 51 | 275 | −271 | 417 | 225 | 290 | 360 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | – | – | – | 1 | 0 | 1 | 0 | −220 | 1 | 2 | 1 | 0 |
| Sum finanskostnader | 3 | 4 | 9 | 14 | 19 | 23 | 18 | 1 | 0 | 5 | 15 | 27 | 4 | 0 |
| Netto finans | −3 | −4 | −9 | −14 | −19 | −22 | −18 | 0 | −0 | −225 | −14 | −25 | −3 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 289 | 47 | 171 | −33 | −243 | −76 | 198 | 51 | 274 | −496 | 403 | 200 | 286 | 360 |
| Årsresultat | 289 | −10 | 125 | −61 | −272 | −76 | 139 | 52 | 259 | −496 | 283 | 144 | 190 | 267 |
| Sum overføringer og disponeringer | 289 | −10 | – | −61 | −272 | −76 | 139 | 52 | 259 | −496 | 283 | 144 | 190 | 267 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | −47 | −47 | −47 | – | – | – | – | 17 | – | – | – | – | – | 9 |
| Sum varige driftsmidler | 441 | 421 | 277 | 346 | 618 | 891 | 889 | 439 | 97 | 194 | 291 | 436 | 553 | 88 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 394 | 374 | 230 | 346 | 618 | 891 | 889 | 456 | 97 | 194 | 291 | 436 | 553 | 97 |
| Sum fordringer | 336 | 179 | 233 | 423 | 172 | 238 | 341 | 234 | 245 | 148 | 474 | 477 | 323 | 294 |
| Sum omløpsmidler | 795 | 486 | 683 | 659 | 571 | 528 | 503 | 565 | 778 | 290 | 840 | 773 | 691 | 459 |
| Sum eiendeler | 1 188 | 860 | 914 | 1 005 | 1 190 | 1 419 | 1 392 | 1 021 | 875 | 484 | 1 131 | 1 209 | 1 244 | 556 |
| Sum innskutt egenkapital | 32 | 32 | 568 | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 |
| Sum opptjent egenkapital | 785 | 575 | – | 407 | 440 | 712 | 788 | 649 | 597 | 337 | 834 | 551 | 407 | 217 |
| Sum egenkapital | 816 | 606 | 568 | 438 | 471 | 743 | 819 | 680 | 628 | 369 | 865 | 583 | 438 | 249 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 8 | 8 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 38 | 169 | 323 | 459 | 437 | – | – | – | 138 | 375 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 8 | 8 | 38 | 169 | 323 | 459 | 437 | 0 | 0 | 0 | 138 | 377 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 364 | 245 | 308 | 398 | 395 | 217 | 136 | 341 | 246 | 115 | 128 | 249 | 806 | 308 |
| Sum gjeld | 372 | 253 | 346 | 567 | 718 | 676 | 573 | 341 | 246 | 115 | 266 | 626 | 806 | 308 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 188 | 860 | 914 | 1 005 | 1 190 | 1 419 | 1 392 | 1 021 | 875 | 484 | 1 131 | 1 209 | 1 244 | 556 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,6 % | 3,1 % | 11,7 % | −1,2 % | −16,5 % | −3,5 % | 12,4 % | 3,1 % | 14,7 % | −31,1 % | 19,7 % | 12,6 % | 19,8 % | 37,7 % |
| Resultatmargin | 16,5 % | −0,6 % | 8,1 % | −3,9 % | −20 % | −4,9 % | 8 % | 3,1 % | 13,9 % | −56,9 % | 13,3 % | 8,1 % | 13 % | 28 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,19 | 1,99 | 2,22 | 1,66 | 1,45 | 2,44 | 3,7 | 1,66 | 3,16 | 2,52 | 6,55 | 3,11 | 0,86 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 0,46 | 0,42 | 0,61 | 1,29 | 1,52 | 0,91 | 0,7 | 0,5 | 0,39 | 0,31 | 0,31 | 1,07 | 1,84 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,4 % | −1,6 % | 22 % | −14 % | −57,7 % | −10,2 % | 17 % | 7,6 % | 41,3 % | −134,5 % | 32,7 % | 24,8 % | 43,3 % | 107,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8 % | 5,8 % | −3,9 % | 17,8 % | −11,8 % | −11,7 % | 4,9 % | −11,2 % | 114,5 % | −58,9 % | 18,6 % | 22,5 % | 53,2 % | – |
| Arbeidskapital | 430 970 kr | 240 972 kr | 374 929 kr | 260 838 kr | 176 064 kr | 311 485 kr | 367 132 kr | 224 658 kr | 531 476 kr | 175 110 kr | 711 957 kr | 523 980 kr | −114 750 kr | 151 397 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av husholdningsvarer og hageredskaper · EIDSVOLL |
Selger du til selskaper som SM SERVICE & MONTERING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.