SLÅTTEBAKKEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 567 947 NOK |
| 2013 | 822 650 NOK |
| 2014 | 654 152 NOK |
| 2015 | 693 590 NOK |
| 2016 | 434 485 NOK |
| 2017 | 509 194 NOK |
| 2018 | 536 109 NOK |
| 2019 | 1 281 353 NOK |
| 2020 | 2 119 102 NOK |
| 2021 | 5 330 637 NOK |
| 2022 | 4 976 980 NOK |
| 2023 | 3 931 912 NOK |
| 2024 | 4 753 141 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2024
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller3
Formål
Kjøp/salg/utleie av fast eiendom og hva derved står i forbindelse, herunder å delta som aksjeeier i andre selskap med beslektet/samme virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 932 | 4 977 | 5 331 | 2 119 | 1 281 | 536 | 509 | 434 | 694 | 654 | 823 | 568 |
| Sum kostnader | 3 333 | 3 514 | 8 309 | 2 978 | 1 551 | 427 | 467 | 408 | 492 | 491 | 507 | 443 |
| Driftsresultat | 599 | 1 463 | −2 979 | −859 | −269 | 109 | 42 | 27 | 202 | 164 | 316 | 125 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | −0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 307 | 416 | 452 | 477 | 94 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto finans | −307 | −416 | −452 | −476 | −94 | 0 | 0 | 0 | −0 | −0 | 0 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 292 | 1 047 | −3 431 | −1 335 | −363 | 109 | 42 | 27 | 201 | 163 | 316 | 125 |
| Årsresultat | 292 | 1 047 | −3 431 | −1 335 | −371 | 84 | 32 | 20 | 148 | 119 | 227 | 90 |
| Sum overføringer og disponeringer | 292 | 1 047 | −3 431 | −1 335 | −371 | 84 | 32 | 20 | 148 | 119 | 227 | 90 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | – | – | – | 8 | 4 | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 9 146 | 8 485 | 8 258 | 8 707 | 6 027 | 46 | 84 | 136 | 190 | 218 | 237 | 40 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 10 | 554 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 9 146 | 8 485 | 8 268 | 9 261 | 6 577 | 604 | 638 | 686 | 740 | 768 | 237 | 40 |
| Sum fordringer | 182 | 10 | 80 | 309 | 783 | 147 | 112 | 52 | 52 | 56 | 72 | 36 |
| Sum omløpsmidler | 198 | 58 | 294 | 408 | 800 | 525 | 414 | 328 | 469 | 299 | 422 | 252 |
| Sum eiendeler | 9 344 | 8 543 | 8 562 | 9 669 | 7 376 | 1 129 | 1 052 | 1 014 | 1 210 | 1 067 | 658 | 291 |
| Sum innskutt egenkapital | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 |
| Sum opptjent egenkapital | −3 328 | −3 619 | −4 665 | −1 235 | 101 | 472 | 438 | 406 | 516 | 369 | 249 | 92 |
| Sum egenkapital | −3 226 | −3 517 | −4 564 | −1 133 | 202 | 574 | 540 | 508 | 618 | 470 | 351 | 194 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 2 | 7 | 11 | 11 | 2 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 184 | 5 633 | 5 865 | 5 313 | 5 000 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 5 184 | 5 633 | 5 865 | 5 313 | 5 000 | 0 | 0 | 2 | 7 | 11 | 11 | 2 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 386 | 6 426 | 7 261 | 5 488 | 2 174 | 556 | 512 | 505 | 584 | 586 | 296 | 96 |
| Sum gjeld | 12 570 | 12 060 | 13 126 | 10 801 | 7 174 | 556 | 512 | 506 | 592 | 597 | 307 | 98 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 344 | 8 543 | 8 562 | 9 669 | 7 376 | 1 129 | 1 052 | 1 014 | 1 210 | 1 067 | 658 | 291 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,2 % | 29,4 % | −55,9 % | −40,5 % | −21 % | 20,4 % | 8,2 % | 6,1 % | 29,1 % | 25 % | 38,4 % | 22 % |
| Resultatmargin | 7,4 % | 21 % | −64,4 % | −63 % | −29 % | 15,7 % | 6,3 % | 4,6 % | 21,3 % | 18,2 % | 27,6 % | 15,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,03 | 0,01 | 0,04 | 0,07 | 0,37 | 0,94 | 0,81 | 0,65 | 0,8 | 0,51 | 1,42 | 2,63 |
| Gjeldsgrad | – | – | – | – | 35,48 | 0,97 | 0,95 | 1 | 0,96 | 1,27 | 0,87 | 0,5 |
| Egenkapitalrentabilitet | −9,1 % | −29,8 % | 75,2 % | 117,9 % | −183,7 % | 14,6 % | 5,9 % | 3,9 % | 23,9 % | 25,4 % | 64,8 % | 46,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −21 % | −6,6 % | 151,6 % | 65,4 % | 139 % | 5,3 % | 17,2 % | −37,4 % | 6 % | −20,5 % | 44,8 % | – |
| Arbeidskapital | −7,2 mill kr | −6,4 mill kr | −7 mill kr | −5,1 mill kr | −1,4 mill kr | −30 705 kr | −98 528 kr | −176 565 kr | −115 187 kr | −287 217 kr | 125 360 kr | 155 819 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter · SILSAND |
Selger du til selskaper som SLÅTTEBAKKEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.