SL AGRI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2016 | 311 327 NOK |
| 2017 | 835 635 NOK |
| 2018 | 914 876 NOK |
| 2019 | 2 599 409 NOK |
| 2020 | 5 900 628 NOK |
| 2021 | 3 133 721 NOK |
| 2022 | 1 001 743 NOK |
| 2023 | 1 913 515 NOK |
| 2024 | 1 528 776 NOK |
| 2025 | 2 129 436 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller2
Formål
Salg og montasje av utstyr til landbruk og aquakultur og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 129 | 1 529 | 1 914 | 1 002 | 3 134 | 5 901 | 2 599 | 915 | 836 | 311 |
| Sum kostnader | 2 248 | 1 826 | 2 187 | 1 979 | 2 836 | 3 965 | 2 251 | 689 | 913 | 305 |
| Driftsresultat | −119 | −297 | −273 | −977 | 297 | 1 936 | 348 | 226 | −77 | 6 |
| Sum finansinntekter | 2 | 6 | 11 | 6 | 3 | 14 | 1 | 4 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 1 | 15 | 14 | 8 | 8 | 46 | 15 | 4 | 9 | 1 |
| Netto finans | 2 | −9 | −3 | −2 | −5 | −32 | −13 | −1 | −9 | −0 |
| Resultat før skattekostnad | −117 | −306 | −276 | −979 | 292 | 1 904 | 335 | 225 | −86 | 6 |
| Årsresultat | −117 | −575 | −215 | −761 | 228 | 1 485 | 261 | 173 | −66 | 7 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −575 | −215 | −761 | 228 | 1 485 | 261 | 173 | −66 | 7 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | – | 269 | 208 | – | – | – | – | 21 | 1 |
| Sum varige driftsmidler | 19 | 25 | 38 | 209 | 247 | – | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | – | – | 3 | 7 | 10 | 14 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 19 | 25 | 308 | 420 | 254 | 10 | 14 | 0 | 21 | 1 |
| Sum fordringer | 427 | 56 | 222 | 416 | 864 | 2 526 | 532 | 187 | 54 | 19 |
| Sum omløpsmidler | 860 | 780 | 1 492 | 1 082 | 2 263 | 4 170 | 873 | 466 | 205 | 121 |
| Sum eiendeler | 879 | 806 | 1 800 | 1 502 | 2 517 | 4 180 | 886 | 466 | 226 | 122 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 412 | 529 | 1 104 | 1 319 | 2 081 | 1 853 | 368 | 107 | −67 | −1 |
| Sum egenkapital | 442 | 559 | 1 134 | 1 349 | 2 111 | 1 883 | 398 | 137 | −37 | 29 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | 9 | – | – | 1 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 437 | 246 | 666 | 153 | 397 | 2 297 | 489 | 328 | 262 | 92 |
| Sum gjeld | 437 | 246 | 666 | 153 | 406 | 2 297 | 489 | 329 | 262 | 92 |
| Sum egenkapital og gjeld | 879 | 806 | 1 800 | 1 502 | 2 517 | 4 180 | 886 | 466 | 226 | 122 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −5,6 % | −19,4 % | −14,3 % | −97,5 % | 9,5 % | 32,8 % | 13,4 % | 24,7 % | −9,2 % | 2 % |
| Resultatmargin | −5,5 % | −37,6 % | −11,2 % | −76 % | 7,3 % | 25,2 % | 10 % | 19 % | −7,9 % | 2,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,97 | 3,17 | 2,24 | 7,08 | 5,71 | 1,82 | 1,79 | 1,42 | 0,78 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 0,99 | 0,44 | 0,59 | 0,11 | 0,19 | 1,22 | 1,23 | 2,41 | – | 3,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | −26,5 % | −102,8 % | −19 % | −56,4 % | 10,8 % | 78,9 % | 65,6 % | 127 % | 179,4 % | 22,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 39,3 % | −20,1 % | 91 % | −68 % | −46,9 % | 127 % | 184,1 % | 9,5 % | 168,4 % | – |
| Arbeidskapital | 423 234 kr | 533 847 kr | 826 718 kr | 929 230 kr | 1,9 mill kr | 1,9 mill kr | 384 069 kr | 137 375 kr | −57 372 kr | 28 345 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller2
Underenheter (1)
Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk · VEVELSTAD |
Selger du til selskaper som SL AGRI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.