SKÅRUNGEN II AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2019 | 66 953 097 NOK |
| 2020 | 78 623 233 NOK |
| 2021 | 97 840 336 NOK |
| 2022 | 97 531 900 NOK |
| 2023 | 131 816 799 NOK |
| 2024 | 134 465 972 NOK |
| 2025 | 126 713 212 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Eie og drive fiskefartøy, samt hva dermed står i forbindelse herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 126 713 | 134 466 | 131 817 | 97 532 | 97 840 | 78 623 | 66 953 |
| Sum kostnader | 93 956 | 122 265 | 100 739 | 85 461 | 80 877 | 69 697 | 70 062 |
| Driftsresultat | 32 757 | 12 201 | 31 078 | 12 071 | 16 963 | 8 926 | −3 109 |
| Sum finansinntekter | 2 832 | 2 751 | 1 813 | 404 | 68 | 21 | 109 |
| Sum finanskostnader | 11 830 | 13 374 | 12 679 | 9 116 | 6 362 | 7 049 | 9 454 |
| Netto finans | −8 998 | – | – | – | – | – | −9 345 |
| Resultat før skattekostnad | 23 759 | 1 577 | 20 211 | 3 360 | 10 669 | 1 898 | −12 454 |
| Årsresultat | 18 432 | 1 131 | 15 703 | 2 522 | 8 269 | 921 | −3 974 |
| Sum overføringer og disponeringer | 18 432 | – | – | – | – | – | −3 974 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 151 315 | 165 788 | 180 262 | 194 735 | 209 209 | 223 682 | 238 156 |
| Sum varige driftsmidler | 43 934 | 50 460 | 47 218 | 51 204 | 59 559 | 64 729 | 72 254 |
| Sum anleggsmidler | 195 249 | 216 249 | 227 479 | 245 940 | 268 768 | 288 411 | 310 410 |
| Sum fordringer | 1 462 | – | – | – | – | – | 2 109 |
| Sum omløpsmidler | 103 350 | 75 698 | 76 963 | 49 655 | 58 355 | 32 638 | 20 323 |
| Sum eiendeler | 298 599 | 291 947 | 304 443 | 295 595 | 327 122 | 321 049 | 330 733 |
| Sum innskutt egenkapital | 67 514 | – | – | – | – | – | 67 510 |
| Sum opptjent egenkapital | 41 858 | – | – | – | – | – | 5 462 |
| Sum egenkapital | 109 372 | 90 940 | 89 809 | 74 687 | 72 166 | 73 897 | 72 972 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 420 | – | – | – | – | – | 7 790 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 158 454 | – | – | – | – | – | 235 700 |
| Sum langsiktig gjeld | 160 874 | 171 764 | 185 064 | 198 364 | 211 664 | 224 964 | 243 490 |
| Sum kortsiktig gjeld | 28 352 | 25 184 | 24 711 | 16 807 | 36 404 | 14 180 | 14 272 |
| Sum gjeld | 189 226 | 201 007 | 214 634 | 220 908 | 254 957 | 247 153 | 257 761 |
| Sum egenkapital og gjeld | 298 599 | 291 947 | 304 443 | 295 595 | 327 122 | 321 049 | 330 733 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 46 470 | 19 614 | 34 883 | 0 | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −3 853 | −566 | −3 891 | 0 | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | −13 881 | −23 300 | −13 300 | 0 | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 28 736 | −4 252 | 17 693 | 0 | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 73 595 | 44 859 | 49 111 | 0 | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 25,9 % | 9,1 % | 23,6 % | 12,4 % | 17,3 % | 11,4 % | −4,6 % |
| Resultatmargin | 14,5 % | 0,8 % | 11,9 % | 2,6 % | 8,5 % | 1,2 % | −5,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,65 | 3,01 | 3,11 | 2,95 | 1,6 | 2,3 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,73 | 2,21 | 2,39 | 2,96 | 3,53 | 3,34 | 3,53 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,9 % | 1,2 % | 17,5 % | 3,4 % | 11,5 % | 1,3 % | −5,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −5,8 % | 2 % | 35,2 % | −0,3 % | 24,4 % | 17,4 % | – |
| Arbeidskapital | 75 mill kr | 50,5 mill kr | 52,3 mill kr | 32,8 mill kr | 22 mill kr | 18,5 mill kr | 6,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Fiske og fangst i sjø · TORANGSVÅG |
Selger du til selskaper som SKÅRUNGEN II AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.