SISOMAR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 29 126 613 NOK |
| 2012 | 37 062 238 NOK |
| 2013 | 41 851 408 NOK |
| 2014 | 64 545 573 NOK |
| 2015 | 73 722 140 NOK |
| 2016 | 86 843 827 NOK |
| 2017 | 101 233 031 NOK |
| 2018 | 106 118 083 NOK |
| 2019 | 135 279 256 NOK |
| 2020 | 149 937 854 NOK |
| 2021 | 130 688 918 NOK |
| 2022 | 147 811 623 NOK |
| 2023 | 150 622 498 NOK |
| 2024 | 171 990 548 NOK |
| 2025 | 247 989 257 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller13
Formål
Produksjon og salg av smolt og yngel samt annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette. Selskapet skal også kunne investere i andre selskaper.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024, 2021, 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 247 989 | 171 991 | 150 622 | 147 812 | 130 689 | 149 938 | 135 279 | 106 118 | 101 233 | 86 844 | 73 722 | 64 546 | 41 851 | 37 062 | 29 127 |
| Sum kostnader | 165 751 | 164 406 | 149 499 | 137 610 | 116 531 | 134 506 | 111 521 | 83 845 | 85 636 | 71 331 | 55 559 | 46 555 | 33 899 | 31 781 | 27 391 |
| Driftsresultat | 82 238 | 7 584 | 1 124 | 10 201 | 14 158 | 15 432 | 23 758 | 22 273 | 15 597 | 15 513 | 18 164 | 17 990 | 7 953 | 5 281 | 1 736 |
| Sum finansinntekter | 2 915 | 1 712 | 1 621 | 643 | 228 | 197 | 330 | 301 | 1 516 | 541 | 293 | 210 | 143 | 155 | 240 |
| Sum finanskostnader | 56 022 | 13 189 | 11 829 | 7 423 | 4 955 | 6 280 | 9 378 | 10 347 | 11 052 | 9 623 | 5 163 | 5 449 | 4 188 | 3 786 | 1 286 |
| Netto finans | −53 108 | – | – | – | – | – | −9 048 | −10 045 | −9 535 | −9 082 | −4 870 | −5 238 | −4 045 | −3 631 | −1 046 |
| Resultat før skattekostnad | 29 130 | −3 893 | −9 084 | 3 421 | 9 431 | 9 350 | 14 710 | 12 228 | 6 062 | 6 431 | 13 294 | 12 752 | 3 908 | 1 650 | 690 |
| Årsresultat | 22 918 | −2 839 | −6 956 | 2 635 | 7 339 | 7 280 | 11 469 | 9 847 | 5 324 | 5 263 | 10 265 | 9 298 | 2 985 | 1 172 | 485 |
| Sum overføringer og disponeringer | 22 918 | – | – | – | – | – | 11 469 | 9 847 | 5 324 | 5 263 | 10 265 | 9 298 | 2 985 | 1 172 | 485 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 768 824 | 622 704 | 340 827 | 280 657 | 277 675 | 280 694 | 292 349 | 298 221 | 268 371 | 244 948 | 172 306 | 146 188 | 122 563 | 100 692 | 71 403 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 45 009 | 44 762 | 40 173 | 17 937 | 17 520 | 17 520 | 17 377 | 17 412 | 17 412 | 17 409 | 31 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Sum anleggsmidler | 813 834 | 667 466 | 381 000 | 298 595 | 295 195 | 298 214 | 309 725 | 315 633 | 285 782 | 262 357 | 172 337 | 146 189 | 122 564 | 100 693 | 71 404 |
| Sum fordringer | 19 121 | – | – | – | – | – | 3 244 | 7 169 | 8 329 | 19 164 | 7 820 | 2 915 | 4 169 | 3 587 | 4 115 |
| Sum omløpsmidler | 141 584 | 97 246 | 91 267 | 93 464 | 104 055 | 116 768 | 62 925 | 56 507 | 42 254 | 56 068 | 34 193 | 34 874 | 28 664 | 21 196 | 21 772 |
| Sum eiendeler | 955 417 | 764 712 | 472 266 | 392 059 | 399 249 | 414 983 | 372 651 | 372 140 | 328 036 | 318 424 | 206 530 | 181 062 | 151 228 | 121 888 | 93 176 |
| Sum innskutt egenkapital | 149 505 | – | – | – | – | – | 39 782 | 10 774 | 10 774 | 10 774 | 10 774 | 10 774 | 10 774 | 10 774 | 10 774 |
| Sum opptjent egenkapital | 107 925 | – | – | – | – | – | 68 929 | 57 460 | 47 613 | 42 290 | 37 026 | 26 761 | 17 463 | 14 479 | 13 307 |
| Sum egenkapital | 257 430 | 174 788 | 177 628 | 134 584 | 131 949 | 124 609 | 108 710 | 68 234 | 58 387 | 53 064 | 47 800 | 37 535 | 28 237 | 25 253 | 24 081 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 22 978 | – | – | – | – | – | 15 000 | 11 759 | 9 378 | 8 640 | 7 472 | 7 781 | 4 949 | 4 026 | 3 547 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 632 328 | – | – | – | – | – | 225 753 | 264 693 | 233 746 | 196 886 | 121 067 | 129 000 | 89 000 | 78 923 | 61 289 |
| Sum langsiktig gjeld | 655 305 | 492 114 | 230 660 | 212 333 | 231 933 | 251 533 | 240 753 | 276 452 | 243 123 | 205 526 | 128 539 | 136 781 | 93 949 | 82 949 | 64 837 |
| Sum kortsiktig gjeld | 42 682 | 81 044 | 46 160 | 25 195 | 16 205 | 21 770 | 23 187 | 27 455 | 26 526 | 59 835 | 30 191 | 6 746 | 29 042 | 13 687 | 4 258 |
| Sum gjeld | 697 988 | 589 923 | 294 638 | 257 475 | 267 300 | 290 373 | 263 940 | 303 906 | 269 649 | 265 361 | 158 730 | 143 528 | 122 990 | 96 636 | 69 095 |
| Sum egenkapital og gjeld | 955 417 | 764 712 | 472 266 | 392 059 | 399 249 | 414 983 | 372 651 | 372 140 | 328 036 | 318 424 | 206 530 | 181 062 | 151 228 | 121 888 | 93 176 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 57 507 | 14 014 | 30 889 | 11 968 | 42 284 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −310 449 | −105 238 | −26 921 | −19 892 | −10 853 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 253 183 | 83 529 | −19 600 | −19 600 | 19 473 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 241 | −7 695 | −15 631 | −27 524 | 50 904 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 951 | 710 | 8 405 | 24 037 | 51 560 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 33,2 % | 4,4 % | 0,8 % | 6,9 % | 10,8 % | 10,3 % | 17,6 % | 21 % | 15,4 % | 17,9 % | 24,6 % | 27,9 % | 19 % | 14,2 % | 6 % |
| Resultatmargin | 9,2 % | −1,7 % | −4,6 % | 1,8 % | 5,6 % | 4,9 % | 8,5 % | 9,3 % | 5,3 % | 6,1 % | 13,9 % | 14,4 % | 7,1 % | 3,2 % | 1,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,32 | 1,2 | 1,98 | 3,71 | 6,42 | 5,36 | 2,71 | 2,06 | 1,59 | 0,94 | 1,13 | 5,17 | 0,99 | 1,55 | 5,11 |
| Gjeldsgrad | 2,71 | 3,38 | 1,66 | 1,91 | 2,03 | 2,33 | 2,43 | 4,45 | 4,62 | 5 | 3,32 | 3,82 | 4,36 | 3,83 | 2,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,9 % | −1,6 % | −3,9 % | 2 % | 5,6 % | 5,8 % | 10,5 % | 14,4 % | 9,1 % | 9,9 % | 21,5 % | 24,8 % | 10,6 % | 4,6 % | 2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 44,2 % | 14,2 % | 1,9 % | 13,1 % | −12,8 % | 10,8 % | 27,5 % | 4,8 % | 16,6 % | 17,8 % | 14,2 % | 54,2 % | 12,9 % | 27,2 % | – |
| Arbeidskapital | 98,9 mill kr | 16,2 mill kr | 45,1 mill kr | 68,3 mill kr | 87,8 mill kr | 95 mill kr | 39,7 mill kr | 29,1 mill kr | 15,7 mill kr | −3,8 mill kr | 4 mill kr | 28,1 mill kr | −377 615 kr | 7,5 mill kr | 17,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller13
Vis 1 til
Underenheter (1)
Produksjon av yngel og settefisk i ferskvann · STRAUMEN | 31 ans. |
Selger du til selskaper som SISOMAR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.