SIMONA STADPIPE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 17 804 441 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 32 355 905 NOK |
| 2015 | 34 592 070 NOK |
| 2016 | 61 886 676 NOK |
| 2017 | 89 469 407 NOK |
| 2018 | 92 878 480 NOK |
| 2019 | 84 529 355 NOK |
| 2020 | 107 055 203 NOK |
| 2021 | 129 188 634 NOK |
| 2022 | 189 629 509 NOK |
| 2023 | 121 332 387 NOK |
| 2024 | 196 620 251 NOK |
| 2025 | 242 741 741 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Rørleggingsvirksonhet og produksjon av rørdeler/utstyr.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 196 620 | 121 332 | 189 630 | 129 189 | 107 055 | 84 529 | 92 878 | 89 469 | 61 887 | 34 592 | 32 356 | 17 804 |
| Sum kostnader | 172 835 | 133 968 | 186 508 | 121 005 | 103 852 | 77 586 | 87 183 | 82 198 | 57 560 | 33 954 | 28 959 | 16 236 |
| Driftsresultat | 23 785 | −12 636 | 3 122 | 8 183 | 3 203 | 6 943 | 5 695 | 7 271 | 4 327 | 638 | 3 397 | 1 568 |
| Sum finansinntekter | 169 | 300 | 111 | 102 | 18 | 13 | 45 | 25 | 30 | 10 | 9 | 2 |
| Sum finanskostnader | 638 | 1 413 | 510 | 370 | 549 | 550 | 681 | 609 | 410 | 335 | 359 | 191 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | −537 | −636 | −585 | −380 | −325 | −350 | −189 |
| Resultat før skattekostnad | 23 316 | −13 750 | 2 722 | 7 916 | 2 672 | 6 406 | 5 059 | 6 686 | 3 947 | 313 | 3 047 | 1 379 |
| Årsresultat | 18 180 | −10 731 | 2 109 | 6 212 | 2 141 | 5 053 | 3 859 | 5 125 | 2 963 | 218 | 2 221 | 990 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 5 053 | 3 859 | 5 125 | 2 963 | 218 | −2 221 | 990 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 9 580 | 8 445 | 7 243 | 5 986 | 4 882 | 5 403 | 5 578 | 7 151 | 5 027 | 2 212 | 2 532 | 2 501 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 | 100 | 100 | 108 | 269 | 406 | 381 | 343 | 2 713 | 2 637 | 3 454 | 13 |
| Sum anleggsmidler | 9 680 | 8 545 | 7 343 | 6 094 | 5 151 | 5 809 | 5 959 | 7 494 | 7 740 | 4 849 | 5 986 | 2 514 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 18 408 | 17 979 | 18 511 | 11 380 | 6 889 | 8 285 | 2 041 |
| Sum omløpsmidler | 85 877 | 62 459 | 85 270 | 46 830 | 37 476 | 27 685 | 26 757 | 25 416 | 18 954 | 10 829 | 11 446 | 6 123 |
| Sum eiendeler | 95 557 | 71 004 | 92 612 | 52 924 | 42 627 | 33 495 | 32 717 | 32 910 | 26 694 | 15 678 | 17 432 | 8 637 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 750 | 750 | 750 | 750 | 750 | 750 | 750 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 11 980 | 7 928 | 9 271 | 5 158 | 2 195 | 4 003 | 2 502 |
| Sum egenkapital | 27 534 | 9 355 | 20 086 | 17 977 | 14 871 | 12 730 | 8 678 | 10 021 | 5 908 | 2 945 | 4 753 | 3 252 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 429 | 146 | 1 329 | 104 | 68 | 72 | 38 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 4 497 | 5 411 | 5 275 | 6 182 | 4 821 | 5 384 | 2 136 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 096 | 4 124 | 4 124 | 4 124 | 4 124 | 4 926 | 5 557 | 6 604 | 6 286 | 4 889 | 5 456 | 2 174 |
| Sum kortsiktig gjeld | 56 731 | 55 465 | 63 324 | 26 358 | 19 712 | 15 838 | 18 481 | 16 285 | 14 500 | 7 844 | 7 224 | 3 211 |
| Sum gjeld | 68 023 | 61 649 | 72 526 | 34 947 | 27 756 | 20 764 | 24 038 | 22 889 | 20 786 | 12 733 | 12 680 | 5 385 |
| Sum egenkapital og gjeld | 95 557 | 71 004 | 92 612 | 52 924 | 42 627 | 33 495 | 32 717 | 32 910 | 26 694 | 15 678 | 17 432 | 8 637 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 24 319 | −6 540 | −2 030 | 788 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −2 325 | −2 448 | −2 733 | −1 253 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −14 763 | 8 857 | 3 105 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 7 231 | −132 | −1 659 | −465 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 9 209 | 1 978 | 2 110 | 3 768 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,1 % | −10,4 % | 1,7 % | 6,3 % | 3 % | 8,2 % | 6,1 % | 8,1 % | 7 % | 1,8 % | 10,5 % | 8,8 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | −8,8 % | 1,1 % | 4,8 % | 2 % | 6 % | 4,2 % | 5,7 % | 4,8 % | 0,6 % | 6,9 % | 5,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,51 | 1,13 | 1,35 | 1,78 | 1,9 | 1,75 | 1,45 | 1,56 | 1,31 | 1,38 | 1,58 | 1,91 |
| Gjeldsgrad | 2,47 | 6,59 | 3,61 | 1,94 | 1,87 | 1,63 | 2,77 | 2,28 | 3,52 | 4,32 | 2,67 | 1,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | 66 % | −114,7 % | 10,5 % | 34,6 % | 14,4 % | 39,7 % | 44,5 % | 51,1 % | 50,1 % | 7,4 % | 46,7 % | 30,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 62,1 % | −36 % | 46,8 % | 20,7 % | 26,6 % | −9 % | 3,8 % | 44,6 % | 78,9 % | 6,9 % | – | – |
| Arbeidskapital | 29,1 mill kr | 7 mill kr | 21,9 mill kr | 20,5 mill kr | 17,8 mill kr | 11,8 mill kr | 8,3 mill kr | 9,1 mill kr | 4,5 mill kr | 3 mill kr | 4,2 mill kr | 2,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Produksjon av plater, film, rør og profiler av plast · STADLANDET | 79 ans. |
Selger du til selskaper som SIMONA STADPIPE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.