SIMBAS INVESTMENT COMPANY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 0 NOK |
| 2013 | 644 981 NOK |
| 2014 | 126 186 NOK |
| 2015 | 937 500 NOK |
| 2016 | 2 699 408 NOK |
| 2017 | 2 812 500 NOK |
| 2018 | 4 401 486 NOK |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | 6 220 711 NOK |
| 2022 | 1 544 769 NOK |
| 2023 | 24 644 820 NOK |
| 2024 | 2 055 749 NOK |
| 2025 | 40 769 956 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Investeringsvirksomhet i aksjer og andeler.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025, 2023, 2014 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 40 770 | 2 056 | 24 645 | 1 545 | 6 221 | 4 401 | 2 813 | 2 699 | 938 | 126 | 645 | 0 |
| Sum kostnader | 3 440 | 2 526 | 2 608 | 1 079 | 3 408 | 80 | 44 | 32 | 46 | 1 330 | 14 | 13 |
| Driftsresultat | 37 330 | −470 | 22 037 | 466 | 2 813 | 4 321 | 2 768 | 2 668 | 891 | −1 204 | 631 | −13 |
| Sum finansinntekter | 248 | 84 | 92 | 40 | 23 | 21 | 21 | 23 | 144 | 285 | 431 | 417 |
| Sum finanskostnader | 0 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto finans | 248 | 56 | 92 | 40 | 23 | 21 | 21 | 23 | 144 | 285 | 430 | 416 |
| Resultat før skattekostnad | 37 577 | −414 | 22 129 | 506 | 2 835 | 4 343 | 2 789 | 2 691 | 1 035 | −919 | 1 062 | 404 |
| Årsresultat | 37 577 | −1 073 | 20 971 | 506 | 2 835 | 4 343 | 2 775 | 2 686 | 1 001 | −992 | 883 | 291 |
| Sum overføringer og disponeringer | 37 577 | −1 073 | 20 971 | 506 | 2 835 | 4 343 | 2 775 | 2 686 | 1 001 | −992 | 883 | 291 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 860 | 860 | 860 | 974 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 0 | 860 | 860 | 860 | 974 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 710 | 2 697 | 2 683 | 2 670 | 2 716 | 4 392 | 4 300 |
| Sum investeringer | 108 566 | 68 514 | 82 581 | 60 993 | 59 210 | 15 980 | 14 639 | 12 259 | 10 309 | 10 994 | 12 104 | 6 807 |
| Sum omløpsmidler | 115 729 | 81 963 | 86 585 | 65 340 | 65 731 | 21 733 | 20 430 | 17 620 | 14 964 | 19 001 | 20 099 | 19 150 |
| Sum eiendeler | 115 729 | 82 824 | 87 446 | 66 200 | 66 706 | 21 733 | 20 430 | 17 620 | 14 964 | 19 001 | 20 099 | 19 150 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 865 | 1 865 | 1 865 | 1 865 | 1 865 | 1 865 | 1 865 | 1 865 | 1 865 | 1 865 | 1 865 | 1 865 |
| Sum opptjent egenkapital | 109 659 | 76 081 | 81 155 | 63 183 | 63 677 | 19 868 | 18 525 | 15 750 | 13 065 | 17 063 | 18 055 | 17 172 |
| Sum egenkapital | 111 524 | 77 946 | 83 020 | 65 048 | 65 542 | 21 733 | 20 390 | 17 615 | 14 930 | 18 928 | 19 920 | 19 037 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 205 | 4 877 | 4 426 | 1 152 | 1 163 | – | 40 | 5 | 34 | 73 | 179 | 113 |
| Sum gjeld | 4 205 | 4 877 | 4 426 | 1 152 | 1 163 | 0 | 40 | 5 | 34 | 73 | 179 | 113 |
| Sum egenkapital og gjeld | 115 729 | 82 824 | 87 446 | 66 200 | 66 706 | 21 733 | 20 430 | 17 620 | 14 964 | 19 001 | 20 099 | 19 150 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 91,6 % | −22,9 % | 89,4 % | 30,2 % | 45,2 % | 98,2 % | 98,4 % | 98,8 % | 95,1 % | −954,1 % | 97,9 % | – |
| Resultatmargin | 92,2 % | −52,2 % | 85,1 % | 32,7 % | 45,6 % | 98,7 % | 98,7 % | 99,5 % | 106,8 % | −786,3 % | 136,9 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 27,52 | 16,81 | 19,56 | 56,71 | 56,51 | – | 511,95 | – | 438,84 | 259,18 | 112,46 | 169,31 |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 0,06 | 0,05 | 0,02 | 0,02 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,01 | 0,01 |
| Egenkapitalrentabilitet | 33,7 % | −1,4 % | 25,3 % | 0,8 % | 4,3 % | 20 % | 13,6 % | 15,3 % | 6,7 % | −5,2 % | 4,4 % | 1,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1 883,2 % | −91,7 % | 1 495,4 % | −75,2 % | – | 56,5 % | 4,2 % | 187,9 % | 643 % | −80,4 % | – | – |
| Arbeidskapital | 111,5 mill kr | 77,1 mill kr | 82,2 mill kr | 64,2 mill kr | 64,6 mill kr | – | 20,4 mill kr | 17,6 mill kr | 14,9 mill kr | 18,9 mill kr | 19,9 mill kr | 19 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Andre egeninvesteringsselskaper · OSLO |
Selger du til selskaper som SIMBAS INVESTMENT COMPANY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.