SILSAND AUTO AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 18 463 | 17 894 | 16 434 | 18 963 | 26 269 | 23 446 | 31 450 | 30 341 | 34 296 | 27 602 | 23 600 | 20 631 | 18 869 | 16 748 | 18 662 |
| Sum kostnader | 18 319 | 17 645 | 16 154 | 18 403 | 25 951 | 22 345 | 31 146 | 29 866 | 33 241 | 26 618 | 23 082 | 20 182 | 18 422 | 16 645 | 18 207 |
| Driftsresultat | 144 | 249 | 280 | 560 | 317 | 1 102 | 303 | 475 | 1 055 | 984 | 518 | 449 | 447 | 103 | 456 |
| Sum finansinntekter | 55 | 64 | 25 | 1 | – | 0 | 1 | 0 | 14 | 0 | 1 | 60 | 0 | 2 | 1 |
| Sum finanskostnader | 172 | 221 | 222 | 125 | 109 | 185 | 129 | 104 | 139 | 157 | 178 | 198 | 173 | 138 | 176 |
| Netto finans | −117 | −157 | −197 | −124 | −109 | −185 | −129 | −104 | −124 | −156 | −177 | −138 | −172 | −135 | −175 |
| Resultat før skattekostnad | 27 | 92 | 83 | 436 | 209 | 917 | 175 | 371 | 930 | 828 | 341 | 311 | 274 | −32 | 281 |
| Årsresultat | 21 | 71 | 65 | 335 | 160 | 705 | 133 | 297 | 721 | 631 | 254 | 226 | 202 | −32 | 258 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | – | 335 | 160 | 705 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 21 | 71 | 65 | – | – | – | – | – | – | – | – | 226 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 21 | 71 | 65 | 335 | 160 | 705 | 133 | 297 | 721 | 631 | 254 | 226 | 202 | −32 | 258 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 15 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 376 | 1 013 | 2 026 | 2 327 | 2 352 | 1 945 | 2 518 | 2 321 | 1 947 | 1 923 | 2 091 | 515 | 1 119 | 649 | 759 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Sum anleggsmidler | 1 378 | 1 015 | 2 029 | 2 329 | 2 355 | 1 947 | 2 521 | 2 324 | 1 950 | 1 926 | 2 094 | 532 | 1 121 | 652 | 761 |
| Sum fordringer | 4 326 | 437 | 454 | 601 | 1 151 | 869 | 1 897 | 474 | 298 | 505 | 1 435 | 697 | 699 | 534 | 405 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 8 932 | 5 241 | 5 981 | 5 398 | 5 235 | 5 149 | 5 206 | 5 135 | 4 572 | 5 076 | 4 908 | 4 644 | 3 829 | 3 719 | 4 282 |
| Sum eiendeler | 10 310 | 6 256 | 8 009 | 7 727 | 7 589 | 7 096 | 7 727 | 7 458 | 6 522 | 7 002 | 7 001 | 5 176 | 4 950 | 4 371 | 5 043 |
| Sum innskutt egenkapital | 764 | 764 | 764 | 764 | 764 | 764 | 764 | 764 | 764 | 764 | 764 | 764 | 764 | 764 | 764 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 925 | 2 905 | 2 833 | 2 769 | 2 510 | 2 350 | 1 874 | 1 970 | 1 749 | 1 258 | 856 | 755 | 605 | 479 | 511 |
| Sum egenkapital | 3 689 | 3 669 | 3 597 | 3 533 | 3 274 | 3 114 | 2 638 | 2 734 | 2 513 | 2 022 | 1 620 | 1 519 | 1 369 | 1 243 | 1 275 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 134 | 128 | 136 | 164 | 182 | 217 | 321 | 362 | 331 | 270 | 73 | – | 36 | – | 1 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 49 | 140 | 250 | 350 | 450 | 550 | 650 | 750 |
| Sum langsiktig gjeld | – | – | – | 164 | 182 | 217 | 321 | 410 | 472 | 519 | 423 | 450 | 586 | 650 | 751 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 486 | 2 460 | 4 275 | 4 030 | 4 134 | 3 765 | 4 768 | 4 314 | 3 537 | 4 461 | 4 959 | 3 207 | 2 995 | 2 478 | 3 018 |
| Sum gjeld | 6 621 | 2 587 | 4 412 | 4 194 | 4 315 | 3 983 | 5 089 | 4 724 | 4 008 | 4 980 | 5 381 | 3 657 | 3 581 | 3 128 | 3 769 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 310 | 6 256 | 8 009 | 7 727 | 7 589 | 7 096 | 7 727 | 7 458 | 6 522 | 7 002 | 7 001 | 5 176 | 4 950 | 4 371 | 5 043 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | 1,4 % | 1,7 % | 2,9 % | 1,2 % | 4,7 % | 1 % | 1,6 % | 3,1 % | 3,6 % | 2,2 % | 2,2 % | 2,4 % | 0,6 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 0,4 % | 0,4 % | 1,8 % | 0,6 % | 3 % | 0,4 % | 1 % | 2,1 % | 2,3 % | 1,1 % | 1,1 % | 1,1 % | −0,2 % | 1,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 2,13 | 1,4 | 1,34 | 1,27 | 1,37 | 1,09 | 1,19 | 1,29 | 1,14 | 0,99 | 1,45 | 1,28 | 1,5 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,79 | 0,71 | 1,23 | 1,19 | 1,32 | 1,28 | 1,93 | 1,73 | 1,59 | 2,46 | 3,32 | 2,41 | 2,62 | 2,52 | 2,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,6 % | 2 % | 1,8 % | 9,5 % | 4,9 % | 22,6 % | 5 % | 10,9 % | 28,7 % | 31,2 % | 15,7 % | 14,9 % | 14,8 % | −2,5 % | 20,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,2 % | 8,9 % | −13,3 % | −27,8 % | 12 % | −25,4 % | 3,7 % | −11,5 % | 24,3 % | 17 % | 14,4 % | 9,3 % | 12,7 % | −10,3 % | – |
| Arbeidskapital | 2,4 mill kr | 2,8 mill kr | 1,7 mill kr | 1,4 mill kr | 1,1 mill kr | 1,4 mill kr | 438 569 kr | 820 849 kr | 1 mill kr | 615 610 kr | −50 804 kr | 1,4 mill kr | 833 530 kr | 1,2 mill kr | 1,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · SILSAND | 7 ans. |
Selger du til selskaper som SILSAND AUTO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.