SIEMENS GAMESA RENEWABLE ENERGY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2020 | 4 178 453 000 NOK |
| 2021 | 737 745 000 NOK |
| 2022 | 2 563 577 000 NOK |
| 2023 | 710 174 000 NOK |
| 2024 | 788 942 000 NOK |
| 2025 | 897 165 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Design, utvikling, salg, tilvirkning og idriftsettelse av offshore og onshore vindturbin-generatorer og vindparker, inkludert relatert vedlikehold og service. Selskapet kan utføre alle typer forretninger og foreta alle nødvendige handlinger som anses direkte eller indirekte fordelaktige for forretningsformålet. Selskapet har anledning til å starte opp selskaper og filialer i registreringslandet og i utlandet.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 788 942 | 710 174 | 2 563 577 | 737 745 | 4 178 453 |
| Sum kostnader | 820 458 | 734 151 | 2 688 000 | 823 029 | 4 140 594 |
| Driftsresultat | −31 516 | −23 977 | −124 423 | −85 284 | 37 859 |
| Sum finansinntekter | 51 212 | 43 870 | 77 017 | 32 816 | 712 |
| Sum finanskostnader | 21 808 | 40 150 | 30 782 | 63 281 | 38 773 |
| Netto finans | – | 3 720 | – | – | – |
| Resultat før skattekostnad | −2 112 | −20 257 | −78 188 | −115 749 | −202 |
| Årsresultat | −1 763 | −9 519 | −61 085 | −90 335 | −232 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | – | −120 769 | – | – | – |
| Totalresultat | – | −130 288 | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 115 183 | 84 502 | 45 979 | 43 840 | 78 771 |
| Sum varige driftsmidler | 1 965 | 1 631 | 1 444 | 3 162 | 7 099 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 288 | 10 457 | 50 079 | 37 093 | 49 586 |
| Sum anleggsmidler | 130 436 | 96 590 | 97 502 | 84 095 | 135 456 |
| Sum fordringer | – | 374 790 | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 739 778 | 488 471 | 568 841 | 1 084 591 | 1 701 772 |
| Sum eiendeler | 870 214 | 585 061 | 666 343 | 1 168 686 | 1 837 228 |
| Sum innskutt egenkapital | – | 322 953 | – | – | – |
| Sum opptjent egenkapital | – | −267 157 | – | – | – |
| Sum egenkapital | 171 900 | 55 796 | 186 083 | 193 962 | 94 038 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 134 949 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 54 741 | 134 949 | 11 623 | 84 503 | 310 470 |
| Sum kortsiktig gjeld | 643 573 | 394 316 | 468 637 | 890 221 | 1 432 720 |
| Sum gjeld | 698 314 | 529 265 | 480 261 | 974 724 | 1 743 190 |
| Sum egenkapital og gjeld | 870 214 | 585 061 | 666 344 | 1 168 686 | 1 837 228 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −3 284 | 42 912 | −495 180 | −143 247 | −464 310 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −1 821 | −889 | −598 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −10 157 | −44 805 | 502 329 | 150 864 | 105 462 |
| Netto endring i likvider | −15 262 | −2 782 | 6 552 | 7 617 | −358 848 |
| Likvider ved periodens slutt | 19 936 | 32 416 | 35 198 | 28 646 | 21 028 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −4 % | −3,4 % | −4,9 % | −11,6 % | 0,9 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | −1,3 % | −2,4 % | −12,2 % | −0 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,24 | 1,21 | 1,22 | 1,19 |
| Gjeldsgrad | 4,06 | 9,49 | 2,58 | 5,03 | 18,54 |
| Egenkapitalrentabilitet | −1 % | −17,1 % | −32,8 % | −46,6 % | −0,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 11,1 % | −72,3 % | 247,5 % | −82,3 % | – |
| Arbeidskapital | 96,2 mill kr | 94,2 mill kr | 100,2 mill kr | 194,4 mill kr | 269,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (9)
Installasjon av industrimaskiner og -utstyr · BERGEN | |
Installasjon av industrimaskiner og -utstyr · BERLEVÅG | |
Installasjon av industrimaskiner og -utstyr · BJERKREIM | 16 ans. |
Installasjon av industrimaskiner og -utstyr · EGERSUND | |
Installasjon av industrimaskiner og -utstyr · HAUGE I DALANE | |
Installasjon av industrimaskiner og -utstyr · KVALØYA | 10 ans. |
Installasjon av industrimaskiner og -utstyr · SAGSTUA | 5 ans. |
Installasjon av industrimaskiner og -utstyr · OSLO | 12 ans. |
Installasjon av industrimaskiner og -utstyr · GYLAND |
Selger du til selskaper som SIEMENS GAMESA RENEWABLE ENERGY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.