SENTER FOR TILPASSET OPPLÆRING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 35 098 346 NOK |
| 2012 | 41 827 489 NOK |
| 2013 | 49 210 703 NOK |
| 2014 | 36 670 727 NOK |
| 2015 | 31 114 108 NOK |
| 2016 | 21 976 724 NOK |
| 2017 | 15 219 118 NOK |
| 2018 | 14 870 764 NOK |
| 2019 | 26 629 456 NOK |
| 2020 | 29 913 484 NOK |
| 2021 | 32 204 930 NOK |
| 2022 | 40 079 871 NOK |
| 2023 | 29 435 194 NOK |
| 2024 | 19 365 049 NOK |
| 2025 | 21 905 831 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Opplæring, barnevernstilbud, sosiale tjenestetilbud og det som herved står i forbindelse, herunder internasjonal bistand/utviklingsarbeid.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 21 906 | 19 365 | 29 435 | 40 080 | 32 205 | 29 913 | 26 629 | 14 871 | 15 219 | 21 977 | 31 114 | 36 671 | 49 211 | 41 827 | 35 098 |
| Sum kostnader | 21 717 | 20 914 | 30 558 | 33 923 | 26 290 | 23 971 | 21 367 | 16 157 | 16 548 | 20 725 | 28 216 | 30 752 | 33 102 | 31 130 | 24 153 |
| Driftsresultat | 188 | −1 549 | −1 123 | 6 157 | 5 915 | 5 943 | 5 262 | −1 286 | −1 329 | 1 251 | 2 898 | 5 918 | 16 109 | 10 698 | 10 945 |
| Sum finansinntekter | 252 | 269 | 208 | 68 | 45 | 47 | 74 | 20 | 66 | 65 | 94 | 565 | 530 | 541 | – |
| Sum finanskostnader | 1 | −0 | 0 | 1 | 0 | 11 | 0 | 334 | 335 | 220 | 142 | 1 | 202 | 198 | – |
| Netto finans | 251 | 270 | 207 | 68 | 44 | 35 | 74 | −314 | −269 | −156 | −48 | 564 | 327 | 343 | −179 |
| Resultat før skattekostnad | 440 | −1 279 | −915 | 6 225 | 5 960 | 5 978 | 5 336 | −1 599 | −1 598 | 1 096 | 2 850 | 6 482 | 16 436 | 11 041 | 10 766 |
| Årsresultat | 343 | −998 | −714 | 4 855 | 4 648 | 4 663 | 4 161 | −1 260 | −1 230 | 817 | 2 062 | 4 674 | 11 759 | 7 930 | 7 756 |
| Totalresultat | 343 | −998 | −714 | 4 855 | 4 648 | 4 663 | 4 161 | −1 260 | −1 230 | 817 | 2 062 | 4 674 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 4 663 | 4 161 | −1 260 | −1 230 | 817 | 2 062 | 4 674 | 11 759 | 7 930 | 7 756 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 126 | 270 | 83 | 2 | – | – | 47 | 572 | 369 | 53 | 50 | 39 | 18 | 10 | 35 |
| Sum varige driftsmidler | 303 | 658 | 1 009 | 1 482 | 1 938 | 1 278 | 222 | 157 | 250 | 390 | 546 | 741 | 989 | 1 197 | 6 207 |
| Sum anleggsmidler | 429 | 928 | 1 093 | 1 484 | 1 938 | 1 278 | 268 | 729 | 619 | 443 | 595 | 780 | 1 007 | 1 208 | 6 242 |
| Sum fordringer | 2 157 | 1 349 | 1 108 | 2 737 | 4 603 | 3 140 | 4 249 | 4 326 | 4 330 | 3 792 | 4 265 | 2 441 | 7 759 | 3 944 | 8 298 |
| Sum omløpsmidler | 12 016 | 11 530 | 12 880 | 14 621 | 14 087 | 14 359 | 9 297 | 10 309 | 12 224 | 11 839 | 11 693 | 11 314 | 26 138 | 17 406 | 24 912 |
| Sum eiendeler | 12 445 | 12 458 | 13 972 | 16 105 | 16 025 | 15 637 | 9 565 | 11 039 | 12 843 | 12 282 | 12 288 | 12 094 | 27 145 | 18 614 | 31 153 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 066 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 411 | 1 068 | 1 729 | 2 015 | 2 117 | 2 068 | 1 859 | – | – | 279 | 307 | 404 | 676 | 963 | 2 176 |
| Sum egenkapital | 2 477 | 1 968 | 2 629 | 2 915 | 3 017 | 2 968 | 2 759 | 900 | 900 | 1 179 | 1 207 | 1 304 | 1 576 | 1 863 | 3 176 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | 26 | 13 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 900 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 6 900 | 0 | 0 | 0 | 26 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 068 | 10 490 | 11 343 | 13 190 | 12 982 | 12 656 | 6 807 | 10 139 | 11 943 | 11 103 | 11 080 | 10 790 | 25 568 | 16 751 | 27 977 |
| Sum gjeld | 9 968 | 10 490 | 11 343 | 13 190 | 13 008 | 12 669 | 6 807 | 10 139 | 11 943 | 11 103 | 11 080 | 10 790 | 25 568 | 16 751 | 27 977 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 445 | 12 458 | 13 972 | 16 105 | 16 025 | 15 637 | 9 565 | 11 039 | 12 843 | 12 282 | 12 288 | 12 094 | 27 145 | 18 614 | 31 153 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,9 % | −8 % | −3,8 % | 15,4 % | 18,4 % | 19,9 % | 19,8 % | −8,6 % | −8,7 % | 5,7 % | 9,3 % | 16,1 % | 32,7 % | 25,6 % | 31,2 % |
| Resultatmargin | 1,6 % | −5,1 % | −2,4 % | 12,1 % | 14,4 % | 15,6 % | 15,6 % | −8,5 % | −8,1 % | 3,7 % | 6,6 % | 12,8 % | 23,9 % | 19 % | 22,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,92 | 1,1 | 1,14 | 1,11 | 1,09 | 1,13 | 1,37 | 1,02 | 1,02 | 1,07 | 1,06 | 1,05 | 1,02 | 1,04 | 0,89 |
| Gjeldsgrad | 4,02 | 5,33 | 4,31 | 4,52 | 4,31 | 4,27 | 2,47 | 11,27 | 13,27 | 9,42 | 9,18 | 8,28 | 16,22 | 8,99 | 8,81 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,9 % | −50,7 % | −27,2 % | 166,6 % | 154,1 % | 157,1 % | 150,9 % | −140 % | −136,7 % | 69,4 % | 170,8 % | 358,5 % | 745,9 % | 425,7 % | 244,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,1 % | −34,2 % | −26,6 % | 24,5 % | 7,7 % | 12,3 % | 79,1 % | −2,3 % | −30,7 % | −29,4 % | −15,2 % | −25,5 % | 17,7 % | 19,2 % | – |
| Arbeidskapital | 8,9 mill kr | 1 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,1 mill kr | 1,7 mill kr | 2,5 mill kr | 170 746 kr | 280 777 kr | 735 300 kr | 612 335 kr | 523 588 kr | 569 940 kr | 655 167 kr | −3,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (2)
Tjenester i avlastningsboliger/-institusjoner · STAVANGER | 48 ans. |
Ordinær grunnskoleundervisning · STAVANGER |
Selger du til selskaper som SENTER FOR TILPASSET OPPLÆRING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.