SEIERSBORG VIDEREGÅENDE SKOLE FREDRIKSTAD AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 29 821 597 NOK |
| 2015 | 30 896 925 NOK |
| 2016 | 32 985 680 NOK |
| 2017 | 34 876 243 NOK |
| 2018 | 43 877 000 NOK |
| 2019 | 41 934 917 NOK |
| 2020 | 45 945 175 NOK |
| 2021 | 50 108 150 NOK |
| 2022 | 53 568 966 NOK |
| 2023 | 57 753 157 NOK |
| 2024 | 62 676 145 NOK |
| 2025 | 67 702 116 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Å gi videregående utdanning på et høyt faglig nivå til elever med behov for individuell tilrettelegging, jamfør privatskoleloven § 2-1. f) særskilt tilrettelagt opplæring for funksjonshemma. Selskapet er en diakonal virksomhet som bygger på det kristne verdigrunnlaget. Selskapet arbeider for en rusfri livsstil, og derigjennom forebyggende mot rusrelaterte problemer.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 67 702 | 62 676 | 57 753 | 53 569 | 50 108 | 45 945 | 41 935 | 43 877 | 34 876 | 32 986 | 30 897 | 29 822 |
| Sum kostnader | 63 786 | 59 872 | 54 533 | 52 485 | 47 430 | 42 063 | 38 156 | 34 357 | 31 963 | 30 307 | 28 498 | 28 230 |
| Driftsresultat | 3 917 | 2 805 | 3 220 | 1 084 | 2 678 | 3 882 | 3 779 | 9 520 | 2 913 | 2 679 | 2 399 | 1 591 |
| Sum finansinntekter | 522 | 313 | 460 | 195 | 7 | 30 | 87 | 25 | 31 | 11 | 15 | 37 |
| Sum finanskostnader | 1 558 | 1 882 | 1 951 | – | 437 | – | 961 | 569 | – | 2 | 5 | 5 |
| Netto finans | −1 036 | −1 570 | −1 491 | −1 183 | −430 | −461 | −874 | −544 | 31 | 8 | 11 | 32 |
| Resultat før skattekostnad | 2 880 | 1 235 | 1 730 | −99 | 2 248 | 3 421 | 2 905 | 8 976 | 2 944 | 2 687 | 2 410 | 1 623 |
| Årsresultat | 2 880 | 1 235 | 1 730 | −99 | 2 248 | 3 421 | 2 905 | 8 976 | 2 944 | 2 687 | 2 410 | 1 623 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 880 | 1 235 | 1 730 | 99 | 2 248 | 3 421 | – | 8 976 | 2 944 | 2 687 | 2 410 | 1 623 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 44 254 | 46 018 | 48 008 | 48 805 | 37 049 | 26 639 | 26 690 | 27 664 | 5 785 | 1 653 | 1 720 | 2 555 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 712 | 1 301 | 1 021 | 983 | 1 270 | 771 | 446 | 142 | 142 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 45 966 | 47 319 | 49 029 | 49 788 | 38 319 | 27 410 | 27 136 | 27 806 | 5 927 | 1 653 | 1 720 | 2 555 |
| Sum fordringer | 2 092 | 2 015 | 1 999 | 2 485 | 3 698 | 3 588 | 1 986 | 6 707 | 3 476 | 1 250 | 1 238 | 1 567 |
| Sum investeringer | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 142 | 124 | 107 |
| Sum omløpsmidler | 13 887 | 14 758 | 15 094 | 15 203 | 13 266 | 14 171 | 16 098 | 13 190 | 13 069 | 7 731 | 6 222 | 4 027 |
| Sum eiendeler | 59 853 | 62 077 | 64 123 | 64 991 | 51 586 | 41 581 | 43 234 | 40 996 | 18 996 | 9 384 | 7 942 | 6 582 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 23 306 | 20 426 | 19 191 | 17 461 | 17 560 | 15 312 | 12 583 | 9 812 | 2 954 | 10 | – | – |
| Sum egenkapital | 23 406 | 20 526 | 19 291 | 17 561 | 17 660 | 15 412 | 12 683 | 9 912 | 3 054 | 110 | 100 | 100 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 1 073 | 1 653 | 2 094 | 981 | 675 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 26 508 | 30 667 | 34 833 | 0 | 21 833 | 19 333 | 23 841 | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 26 508 | 30 667 | 34 833 | 37 291 | 21 833 | 19 333 | 23 841 | 1 073 | 1 653 | 2 094 | 981 | 675 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 939 | 10 884 | 9 999 | 10 139 | 12 092 | 6 836 | 6 709 | 30 011 | 14 289 | 7 180 | 6 861 | 5 807 |
| Sum gjeld | 36 447 | 41 551 | 44 832 | 47 430 | 33 925 | 26 169 | 30 551 | 31 084 | 15 943 | 9 274 | 7 842 | 6 482 |
| Sum egenkapital og gjeld | 59 853 | 62 077 | 64 123 | 64 991 | 51 586 | 41 581 | 43 234 | 40 996 | 18 996 | 9 384 | 7 942 | 6 582 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,8 % | 4,5 % | 5,6 % | 2 % | 5,4 % | 8,5 % | 9 % | 21,7 % | 8,4 % | 8,1 % | 7,8 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 4,3 % | 2 % | 3 % | −0,2 % | 4,5 % | 7,4 % | 6,9 % | 20,5 % | 8,4 % | 8,2 % | 7,8 % | 5,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,36 | 1,51 | 1,5 | 1,1 | 2,07 | 2,4 | 0,44 | 0,91 | 1,08 | 0,91 | 0,69 |
| Gjeldsgrad | 1,56 | 2,02 | 2,32 | 2,7 | 1,92 | 1,7 | 2,41 | 3,14 | 5,22 | 84,31 | 78,42 | 64,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,3 % | 6 % | 9 % | −0,6 % | 12,7 % | 22,2 % | 22,9 % | 90,6 % | 96,4 % | – | – | – |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8 % | 8,5 % | 7,8 % | 6,9 % | 9,1 % | 9,6 % | −4,4 % | 25,8 % | 5,7 % | 6,8 % | 3,6 % | – |
| Arbeidskapital | 3,9 mill kr | 3,9 mill kr | 5,1 mill kr | 5,1 mill kr | 1,2 mill kr | 7,3 mill kr | 9,4 mill kr | −16,8 mill kr | −1,2 mill kr | 550 589 kr | −639 485 kr | −1,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Videregående opplæring innenfor yrkesfaglige utdanningsprogram · ROLVSØY | 60 ans. |
Selger du til selskaper som SEIERSBORG VIDEREGÅENDE SKOLE FREDRIKSTAD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.