SCANMARK NORGE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 32 545 | 28 130 | 28 519 | 29 727 | 25 652 | 19 321 | 23 607 | 19 285 | 18 877 | 18 273 | 17 591 | 14 759 | 15 339 | 15 472 |
| Sum kostnader | 31 905 | 27 780 | 28 056 | 28 935 | 25 699 | 18 991 | 22 374 | 18 364 | 18 775 | 17 855 | 17 001 | 14 652 | 15 171 | 15 329 |
| Driftsresultat | 640 | 349 | 464 | 792 | −47 | 330 | 1 233 | 921 | 102 | 418 | 590 | 107 | 168 | 143 |
| Sum finansinntekter | 42 | 20 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 150 | 1 | 0 | 6 | 12 | 15 | – |
| Sum finanskostnader | 64 | 62 | 83 | 93 | 67 | 55 | 265 | 266 | 248 | 270 | 318 | 468 | 480 | – |
| Netto finans | −22 | −42 | −82 | −93 | −67 | −55 | −264 | −116 | −247 | −269 | −313 | −456 | −466 | −279 |
| Resultat før skattekostnad | 618 | 308 | 381 | 699 | −114 | 275 | 969 | 805 | −145 | 148 | 278 | −348 | −298 | −136 |
| Årsresultat | 454 | 240 | 331 | 553 | −114 | 201 | 722 | 631 | −145 | 42 | 233 | −348 | −258 | −117 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −348 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 240 | 331 | 553 | −114 | 201 | 722 | 631 | −145 | 42 | 233 | −348 | −258 | −117 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 28 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 422 | 565 | 284 | 252 | 318 | 99 | 5 263 | 5 376 | 5 665 | 5 961 | 6 435 | 6 734 | 7 034 | 4 941 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 199 | 249 | 263 | 257 | 116 | 94 | 48 | 56 | 245 | 200 | 200 | 243 | 50 | 50 |
| Sum anleggsmidler | 621 | 814 | 575 | 509 | 435 | 192 | 5 311 | 5 433 | 5 910 | 6 161 | 6 635 | 6 977 | 7 084 | 4 991 |
| Sum fordringer | 5 847 | 3 234 | 5 742 | 3 633 | 4 389 | 3 074 | 3 409 | 2 836 | 2 484 | 3 297 | 2 917 | 2 225 | 3 000 | 2 859 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 10 277 | 7 740 | 8 249 | 7 442 | 7 011 | 5 875 | 6 026 | 5 524 | 5 043 | 5 034 | 4 688 | 5 363 | 4 916 | 5 774 |
| Sum eiendeler | 10 898 | 8 553 | 8 823 | 7 951 | 7 446 | 6 067 | 11 338 | 10 957 | 10 953 | 11 194 | 11 322 | 12 340 | 12 000 | 10 765 |
| Sum innskutt egenkapital | 340 | 340 | 340 | 340 | 340 | 340 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 176 | 2 722 | 2 482 | 2 151 | 1 598 | 1 761 | 2 052 | 1 449 | 879 | 1 024 | 982 | 749 | 1 097 | 1 398 |
| Sum egenkapital | 3 516 | 3 062 | 2 822 | 2 491 | 1 938 | 2 101 | 2 452 | 1 849 | 1 279 | 1 424 | 1 382 | 1 149 | 1 497 | 1 798 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 11 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 297 | 382 | 187 | 235 | 284 | 71 | 5 246 | 5 709 | 5 911 | 6 307 | 6 704 | 7 100 | 6 481 | 4 708 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 383 | 187 | 235 | 284 | 71 | 5 246 | 5 709 | 5 911 | 6 307 | 6 704 | 7 100 | 6 481 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 085 | 5 108 | 5 815 | 5 225 | 5 224 | 3 894 | 3 640 | 3 398 | 3 763 | 3 463 | 3 237 | 4 091 | 4 022 | 4 247 |
| Sum gjeld | 7 382 | 5 491 | 6 002 | 5 460 | 5 508 | 3 966 | 8 886 | 9 107 | 9 674 | 9 770 | 9 941 | 11 191 | 10 503 | 8 966 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 898 | 8 553 | 8 823 | 7 951 | 7 446 | 6 067 | 11 338 | 10 957 | 10 953 | 11 194 | 11 322 | 12 340 | 12 000 | 10 765 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2 % | 1,2 % | 1,6 % | 2,7 % | −0,2 % | 1,7 % | 5,2 % | 4,8 % | 0,5 % | 2,3 % | 3,4 % | 0,7 % | 1,1 % | 0,9 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 0,9 % | 1,2 % | 1,9 % | −0,4 % | 1 % | 3,1 % | 3,3 % | −0,8 % | 0,2 % | 1,3 % | −2,4 % | −1,7 % | −0,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | 1,52 | 1,42 | 1,42 | 1,34 | 1,51 | 1,66 | 1,63 | 1,34 | 1,45 | 1,45 | 1,31 | 1,22 | 1,36 |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 1,79 | 2,13 | 2,19 | 2,84 | 1,89 | 3,62 | 4,92 | 7,57 | 6,86 | 7,19 | 9,74 | 7,01 | 4,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,9 % | 7,9 % | 11,7 % | 22,2 % | −5,9 % | 9,6 % | 29,5 % | 34,1 % | −11,4 % | 3 % | 16,9 % | −30,3 % | −17,2 % | −6,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 15,7 % | −1,4 % | −4,1 % | 15,9 % | 32,8 % | −18,2 % | 22,4 % | 2,2 % | 3,3 % | 3,9 % | 19,2 % | −3,8 % | – | – |
| Arbeidskapital | 3,2 mill kr | 2,6 mill kr | 2,4 mill kr | 2,2 mill kr | 1,8 mill kr | 2 mill kr | 2,4 mill kr | 2,1 mill kr | 1,3 mill kr | 1,6 mill kr | 1,5 mill kr | 1,3 mill kr | 894 384 kr | 1,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Trykking ellers · HARSTAD | 14 ans. |
Selger du til selskaper som SCANMARK NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.