SCANDI HOLDING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 537 272 NOK |
| 2012 | 658 826 NOK |
| 2013 | 2 055 253 NOK |
| 2014 | 864 197 NOK |
| 2015 | 1 250 NOK |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 3 412 520 NOK |
| 2019 | 6 615 091 NOK |
| 2020 | 3 983 230 NOK |
| 2021 | 6 039 241 NOK |
| 2022 | 20 549 758 NOK |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 14 017 754 NOK |
| 2025 | 9 032 142 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Utvikle norske og utenlandske bedrifter gjennon aktivt eierskap samt tilliggende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2015 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 9 032 | 20 550 | 6 039 | 3 983 | 6 615 | 3 413 | 1 | 864 | 2 055 | 659 | 537 |
| Sum kostnader | 7 890 | 17 492 | 5 147 | 4 057 | 4 910 | 3 938 | 148 | 833 | 1 651 | 656 | 638 |
| Driftsresultat | 1 142 | 3 058 | 892 | −74 | 1 705 | −526 | −147 | 32 | 404 | 3 | −101 |
| Netto finans | 255 | −153 | −7 | −6 | −10 | −9 | −2 | −7 | −6 | −3 | −3 |
| Resultat før skattekostnad | 1 398 | 2 905 | 885 | −80 | 1 695 | −535 | −149 | 24 | 398 | −0 | −104 |
| Årsresultat | 1 398 | 2 266 | 757 | −128 | 1 681 | −535 | −149 | 24 | 398 | −0 | −104 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 398 | 2 266 | 757 | −128 | 1 681 | −535 | −149 | 24 | 398 | −0 | −104 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 887 | 5 288 | 5 288 | 4 085 | 1 787 | 1 787 | 1 787 | 2 236 | 2 141 | 1 380 | 1 033 |
| Sum anleggsmidler | 1 887 | 6 788 | 6 788 | 5 585 | 3 287 | 3 287 | 3 287 | 3 736 | 3 641 | 2 880 | 2 533 |
| Sum fordringer | 3 228 | 4 610 | 233 | 784 | 820 | 0 | 7 | 9 | 8 | 9 | – |
| Sum omløpsmidler | 3 319 | 4 675 | 2 972 | 859 | 1 541 | 400 | 7 | 15 | 17 | 29 | 209 |
| Sum eiendeler | 5 206 | 11 463 | 9 760 | 6 444 | 4 828 | 3 687 | 3 294 | 3 751 | 3 658 | 2 909 | 2 742 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 659 | 5 540 | 5 540 | 5 540 | 5 540 | 5 540 | 5 540 | 5 540 | 5 540 | 5 540 | 5 540 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 614 | 43 | −1 623 | −2 380 | −2 252 | −3 933 | −3 350 | −3 201 | −3 226 | −3 623 | −3 623 |
| Sum egenkapital | 2 045 | 5 583 | 3 917 | 3 160 | 3 288 | 1 607 | 2 190 | 2 339 | 2 314 | 1 917 | 1 917 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 95 | 0 | 126 | 958 | 0 | 0 | 661 | 454 | 580 | 825 | 825 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | – | – | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 066 | 5 880 | 5 717 | 2 326 | 1 540 | 2 080 | 443 | 958 | 763 | 167 | – |
| Sum gjeld | 3 161 | 5 880 | 5 843 | 3 284 | 1 540 | 2 080 | 1 104 | 1 412 | 1 343 | 992 | 825 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 206 | 11 463 | 9 760 | 6 444 | 4 828 | 3 687 | 3 294 | 3 751 | 3 658 | 2 909 | 2 742 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,7 % | 14,9 % | 14,8 % | −1,8 % | 25,8 % | −15,4 % | – | 3,7 % | 19,7 % | 0,4 % | −18,7 % |
| Resultatmargin | 15,5 % | 11 % | 12,5 % | −3,2 % | 25,4 % | −15,7 % | – | 2,8 % | 19,4 % | −0,1 % | −19,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 0,8 | 0,52 | 0,37 | 1 | 0,19 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,17 | – |
| Gjeldsgrad | 1,55 | 1,05 | 1,49 | 1,04 | 0,47 | 1,29 | 0,5 | 0,6 | 0,58 | 0,52 | 0,43 |
| Egenkapitalrentabilitet | 68,3 % | 40,6 % | 19,3 % | −4,1 % | 51,1 % | −33,3 % | −6,8 % | 1 % | 17,2 % | −0 % | −5,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | 240,3 % | 51,6 % | −39,8 % | 93,8 % | – | −99,9 % | −58 % | 212 % | 22,6 % | – |
| Arbeidskapital | 252 989 kr | −1,2 mill kr | −2,7 mill kr | −1,5 mill kr | 847 kr | −1,7 mill kr | −436 706 kr | −943 158 kr | −746 225 kr | −138 483 kr | – |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Agenturhandel med bredt vareutvalg · STAVANGER |
Selger du til selskaper som SCANDI HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.