SCANBIO INGREDIENTS AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Miljøvernvirksomhet knyttet til fiskeri- og oppdrettsnæring, innkjøp, produksjon og salg av produkter for ernæringsformål, samt erverv og drift av fast eiendom og deltagelse i andre selskap.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 963 204 | 1 161 275 | 751 440 | 624 338 | 531 974 |
| Sum kostnader | 1 029 413 | 1 067 224 | 666 260 | 627 712 | 509 706 |
| Driftsresultat | −66 208 | 94 051 | 85 180 | −3 373 | 22 268 |
| Sum finansinntekter | 417 978 | 273 292 | 131 865 | 62 120 | 60 429 |
| Sum finanskostnader | 283 490 | 257 359 | 110 951 | 78 967 | 67 859 |
| Netto finans | – | – | – | −16 847 | – |
| Resultat før skattekostnad | 68 279 | 109 983 | 106 094 | −20 220 | 14 838 |
| Årsresultat | 47 417 | 85 787 | 82 753 | −14 995 | 11 609 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | – | −14 995 | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | – | – | – | 0 | – |
| Totalresultat | – | – | – | −14 995 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | −14 995 | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 293 | 0 | 0 | 14 616 | 31 856 |
| Sum varige driftsmidler | 209 382 | 168 285 | 124 884 | 127 232 | 154 651 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 744 | 744 | 704 | 704 | 858 |
| Sum anleggsmidler | 211 420 | 169 029 | 125 588 | 142 552 | 187 365 |
| Sum fordringer | – | – | – | 118 118 | – |
| Sum investeringer | – | – | – | 0 | – |
| Sum omløpsmidler | 721 136 | 526 766 | 412 024 | 212 005 | 182 223 |
| Sum eiendeler | 932 556 | 695 795 | 537 612 | 354 557 | 369 588 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | 295 098 | – |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | −98 260 | – |
| Sum egenkapital | 342 730 | 365 362 | 351 772 | 196 838 | 203 444 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | 0 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | 0 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 696 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 584 192 | 325 904 | 185 144 | 157 719 | 164 932 |
| Sum gjeld | 589 826 | 330 433 | 185 839 | 157 719 | 166 144 |
| Sum egenkapital og gjeld | 932 556 | 695 795 | 537 612 | 354 557 | 369 588 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 158 085 | 61 562 | −60 854 | 13 774 | 20 501 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −65 128 | −62 480 | −14 070 | −16 955 | −21 872 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −92 561 | 0 | 10 755 | 3 282 | 1 492 |
| Netto endring i likvider | 395 | −918 | −64 168 | 100 | 120 |
| Likvider ved periodens slutt | 1 948 | 1 552 | −61 865 | 2 303 | 2 203 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −6,9 % | 8,1 % | 11,3 % | −0,5 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 7,4 % | 11 % | −2,4 % | 2,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,23 | 1,62 | 2,23 | 1,34 | 1,1 |
| Gjeldsgrad | 1,72 | 0,9 | 0,53 | 0,8 | 0,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,8 % | 23,5 % | 23,5 % | −7,6 % | 5,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −17,1 % | 54,5 % | 20,4 % | 17,4 % | – |
| Arbeidskapital | 136,9 mill kr | 200,9 mill kr | 226,9 mill kr | 54,3 mill kr | 17,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (3)
Produksjon av oljer og fettstoffer · AGDENES | |
Produksjon av oljer og fettstoffer · BJUGN | 43 ans. |
Produksjon av oljer og fettstoffer · LYSØYSUNDET | 15 ans. |
Selger du til selskaper som SCANBIO INGREDIENTS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.