SCANA ASA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 51 981 000 NOK |
| 2012 | 40 232 000 NOK |
| 2013 | 46 638 000 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | 15 769 000 NOK |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 24 913 000 NOK |
| 2025 | 24 000 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Eie og drive virksomhet innen leveranse av utstyr og tjenester til maritim industri samt energivirksomhet, og alt annet som står i forbindelse med dette. Selskapets formål innbefatter videre investering i andre selskap for å fremme selskapets virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2022 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 24 000 | 15 769 | 46 638 | 40 232 | 51 981 |
| Sum kostnader | 45 000 | 32 264 | 57 253 | 44 535 | 53 490 |
| Driftsresultat | −21 000 | −16 495 | −10 615 | −4 303 | −1 509 |
| Sum finansinntekter | 96 000 | 18 477 | 87 453 | 36 877 | 40 114 |
| Sum finanskostnader | 19 000 | 17 231 | 111 534 | 148 347 | 45 036 |
| Netto finans | 77 000 | 1 246 | −24 081 | −111 470 | −4 922 |
| Resultat før skattekostnad | 56 000 | −15 249 | −34 696 | −115 773 | −6 431 |
| Årsresultat | 59 000 | −15 249 | −51 172 | −116 621 | −1 329 |
| Sum overføringer og disponeringer | 60 000 | −15 249 | −51 172 | −116 621 | −1 329 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2022 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 56 000 | 34 211 | 1 512 | 9 897 | 9 046 |
| Sum varige driftsmidler | – | 1 868 | 3 014 | 4 059 | 2 262 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 958 000 | 921 748 | 706 411 | 702 273 | 754 784 |
| Sum anleggsmidler | 1 014 000 | 957 827 | 710 937 | 716 229 | 766 092 |
| Sum fordringer | 177 000 | 112 345 | 338 654 | 226 126 | 198 677 |
| Sum omløpsmidler | 231 000 | 112 345 | 392 057 | 226 349 | 201 722 |
| Sum eiendeler | 1 245 000 | 1 070 172 | 1 102 994 | 942 578 | 967 814 |
| Sum innskutt egenkapital | 570 000 | 539 282 | 511 321 | 420 216 | 326 601 |
| Sum opptjent egenkapital | 316 000 | 141 510 | – | 0 | 69 104 |
| Sum egenkapital | 886 000 | 680 792 | 511 321 | 420 216 | 395 705 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 000 | 1 883 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 49 000 | 129 709 | 8 545 | 3 353 | 653 |
| Sum langsiktig gjeld | 52 000 | 131 592 | 8 545 | 3 353 | 653 |
| Sum kortsiktig gjeld | 307 000 | 257 788 | 583 128 | 519 009 | 571 456 |
| Sum gjeld | 359 000 | 389 380 | 591 673 | 522 362 | 572 109 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 245 000 | 1 070 172 | 1 102 994 | 942 578 | 967 814 |
Konsernregnskap (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2012, 2011)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 970 000 | 1 606 000 | 911 698 | 304 680 | 318 148 | 2 038 502 | 2 041 988 |
| Sum kostnader | 1 822 000 | 1 523 000 | 930 671 | 296 236 | 291 440 | 2 190 096 | 2 126 589 |
| Driftsresultat | 148 000 | 83 000 | −18 973 | 8 444 | 26 708 | −151 594 | −84 601 |
| Sum finansinntekter | 2 000 | 17 000 | 9 303 | 1 321 | 5 081 | −4 303 | 15 220 |
| Sum finanskostnader | 40 000 | 43 000 | 46 152 | 7 735 | 11 136 | 40 226 | 37 975 |
| Netto finans | – | – | −36 849 | – | – | −44 529 | −22 755 |
| Resultat før skattekostnad | 110 000 | 57 000 | −55 822 | 2 030 | 20 653 | −196 123 | −107 356 |
| Årsresultat | 83 000 | 72 000 | −44 500 | 26 757 | 50 264 | −194 712 | −82 747 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 427 000 | 425 000 | 398 141 | 62 057 | 38 616 | 124 138 | 170 716 |
| Sum varige driftsmidler | 541 000 | 544 000 | 550 467 | 19 297 | 24 795 | 757 900 | 777 125 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 000 | 16 000 | 41 235 | 33 445 | 32 570 | 14 087 | 11 529 |
| Sum anleggsmidler | 984 000 | 985 000 | 989 843 | 114 799 | 95 981 | 896 125 | 959 370 |
| Sum fordringer | – | – | 319 909 | – | – | 489 215 | 524 915 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | 541 | 5 544 |
| Sum omløpsmidler | 587 000 | 510 000 | 388 516 | 108 596 | 147 986 | 854 176 | 946 546 |
| Sum eiendeler | 1 571 000 | 1 495 000 | 1 378 359 | 223 395 | 243 967 | 1 750 301 | 1 905 916 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | 1 136 180 | – | – | 478 403 | 333 482 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | −643 546 | – | – | 91 238 | 296 901 |
| Sum egenkapital | 663 000 | 581 000 | 492 634 | 102 131 | 74 332 | 569 641 | 630 383 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | 1 883 | – | – | 66 352 | 80 696 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | 467 742 | – | – | 14 954 | 18 209 |
| Sum langsiktig gjeld | 58 000 | 94 000 | 469 625 | 4 429 | 6 088 | 81 306 | 98 905 |
| Sum kortsiktig gjeld | 525 000 | 492 000 | 416 100 | 111 919 | 157 494 | 1 099 354 | 1 176 627 |
| Sum gjeld | 908 000 | 914 000 | 885 725 | 121 264 | 169 635 | 1 180 660 | 1 275 532 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 571 000 | 1 495 000 | 1 378 359 | 223 395 | 243 967 | 1 750 301 | 1 905 915 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | – | – | 0 | 39 000 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | – | – | 0 | −61 400 | – | – |
| Netto endring i likvider | – | – | – | 0 | 23 391 | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | – | – | 0 | 37 510 | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2022 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −87,5 % | −104,6 % | −22,8 % | −10,7 % | −2,9 % |
| Resultatmargin | 245,8 % | −96,7 % | −109,7 % | −289,9 % | −2,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,75 | 0,44 | 0,67 | 0,44 | 0,35 |
| Gjeldsgrad | 0,41 | 0,57 | 1,16 | 1,24 | 1,45 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,7 % | −2,2 % | −10 % | −27,8 % | −0,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | 15,9 % | −22,6 % | – |
| Arbeidskapital | −76 mill kr | −145,4 mill kr | −191,1 mill kr | −292,7 mill kr | −369,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · PARADIS | 6 ans. |
Selger du til selskaper som SCANA ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.