Sauda Skitrekk A/S
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 936 | 3 128 | 2 736 | 2 756 | 2 926 | 2 736 | 2 736 | 3 040 | 3 140 | 3 220 | 3 016 | 3 933 |
| Sum kostnader | 1 533 | 1 478 | 2 155 | 1 816 | 2 263 | 3 269 | 2 059 | 2 738 | 2 477 | 2 665 | 2 557 | 2 501 |
| Driftsresultat | 1 403 | 1 650 | 581 | 940 | 663 | −533 | 677 | 301 | 662 | 555 | 459 | 1 432 |
| Sum finansinntekter | 91 | 96 | 76 | 44 | 37 | 50 | 59 | 74 | 32 | 30 | 28 | 28 |
| Sum finanskostnader | 36 | 26 | 51 | 41 | 62 | 53 | 63 | 64 | 59 | 79 | 48 | 78 |
| Netto finans | 55 | 69 | 25 | 2 | −24 | −2 | −4 | 10 | −27 | −49 | −20 | −50 |
| Resultat før skattekostnad | 1 458 | 1 720 | 605 | 942 | 639 | −535 | 674 | 312 | 635 | 506 | 439 | 1 383 |
| Årsresultat | 1 164 | 1 448 | 470 | 682 | 425 | −522 | 444 | 155 | 501 | 403 | 350 | 1 028 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 164 | 1 448 | 470 | 682 | 425 | −522 | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 1 164 | 1 448 | 470 | 682 | 425 | −522 | 444 | 155 | 501 | 403 | 350 | 1 028 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 164 | 1 448 | 470 | 682 | 425 | −522 | 444 | 155 | 501 | 403 | 350 | 1 028 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 54 | 54 | 54 | 54 | 54 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 8 164 | 4 894 | 3 468 | 2 879 | 2 801 | 3 525 | 4 606 | 5 577 | 6 960 | 8 135 | 8 861 | 8 685 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 721 | 1 215 | 1 215 | 1 181 | 1 181 | 1 180 | 1 130 | 1 100 | 1 100 | 1 100 | 1 100 | 1 100 |
| Sum anleggsmidler | 9 938 | 6 162 | 4 736 | 4 113 | 4 035 | 4 704 | 5 736 | 6 676 | 8 059 | 9 235 | 9 961 | 9 785 |
| Sum fordringer | 929 | 1 433 | 821 | 779 | 909 | 1 837 | 329 | 164 | 461 | 374 | 447 | 189 |
| Sum omløpsmidler | 5 006 | 3 909 | 4 272 | 4 552 | 4 131 | 5 002 | 5 972 | 4 568 | 3 758 | 2 444 | 3 336 | 443 |
| Sum eiendeler | 14 944 | 10 071 | 9 008 | 8 665 | 8 167 | 9 706 | 11 708 | 11 244 | 11 818 | 11 679 | 13 297 | 10 227 |
| Sum innskutt egenkapital | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 796 | 8 763 | 7 527 | 7 057 | 6 375 | 6 013 | 6 535 | 6 188 | 7 551 | 7 051 | 6 648 | 6 298 |
| Sum egenkapital | 10 148 | 9 115 | 7 878 | 7 408 | 6 726 | 6 365 | 6 887 | 6 539 | 7 903 | 7 402 | 7 000 | 6 650 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | 335 | 707 | 995 | 1 255 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 390 | 77 | 432 | 660 | 880 | 1 100 | 1 320 | 1 540 | 1 760 | 1 465 | 1 785 | 583 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 390 | 77 | 432 | 660 | 880 | 1 100 | 1 320 | 1 540 | 2 095 | 2 172 | 2 780 | 1 839 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 407 | 880 | 697 | 597 | 561 | 2 241 | 3 501 | 3 164 | 1 820 | 2 105 | 3 517 | 1 739 |
| Sum gjeld | 4 797 | 957 | 1 129 | 1 257 | 1 441 | 3 341 | 4 821 | 4 704 | 3 915 | 4 277 | 6 297 | 3 578 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 944 | 10 071 | 9 008 | 8 665 | 8 167 | 9 706 | 11 708 | 11 244 | 11 818 | 11 679 | 13 297 | 10 227 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 47,8 % | 52,8 % | 21,2 % | 34,1 % | 22,7 % | −19,5 % | 24,8 % | 9,9 % | 21,1 % | 17,3 % | 15,2 % | 36,4 % |
| Resultatmargin | 39,7 % | 46,3 % | 17,2 % | 24,8 % | 14,5 % | −19,1 % | 16,2 % | 5,1 % | 16 % | 12,5 % | 11,6 % | 26,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,56 | 4,44 | 6,13 | 7,63 | 7,37 | 2,23 | 1,71 | 1,44 | 2,07 | 1,16 | 0,95 | 0,25 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 0,11 | 0,14 | 0,17 | 0,21 | 0,52 | 0,7 | 0,72 | 0,5 | 0,58 | 0,9 | 0,54 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,5 % | 15,9 % | 6 % | 9,2 % | 6,3 % | −8,2 % | 6,5 % | 2,4 % | 6,3 % | 5,4 % | 5 % | 15,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −6,1 % | 14,3 % | −0,7 % | −5,8 % | 6,9 % | 0 % | −10 % | −3,2 % | −2,5 % | 6,8 % | −23,3 % | – |
| Arbeidskapital | 3,6 mill kr | 3 mill kr | 3,6 mill kr | 4 mill kr | 3,6 mill kr | 2,8 mill kr | 2,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,9 mill kr | 339 474 kr | −181 623 kr | −1,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · SAUDASJØEN |
Selger du til selskaper som Sauda Skitrekk A/S?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.