SANDHORNØY GÅRD AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 2 518 020 NOK |
| 2012 | 2 715 386 NOK |
| 2013 | 2 763 581 NOK |
| 2014 | 2 953 019 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 2 939 443 NOK |
| 2017 | 2 930 734 NOK |
| 2018 | 2 996 154 NOK |
| 2019 | 2 666 756 NOK |
| 2020 | 3 211 943 NOK |
| 2021 | 3 880 870 NOK |
| 2022 | 4 478 123 NOK |
| 2023 | 4 783 316 NOK |
| 2024 | 4 487 953 NOK |
| 2025 | 4 945 122 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Å være et industrielt gårdsbruk som skal bygge og drive et anlegg beregnet for slaktedyr med dertil hørende virksomhet. Gårdsutsalg.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 945 | 4 488 | 4 783 | 4 478 | 3 881 | 3 212 | 2 667 | 2 996 | 2 931 | 2 939 | 2 953 | 2 764 | 2 715 | 2 518 |
| Sum kostnader | 4 100 | 4 137 | 3 829 | 3 775 | 3 526 | 2 858 | 2 917 | 2 291 | 2 613 | 3 748 | 3 312 | 3 162 | 2 654 | 2 873 |
| Driftsresultat | 845 | 351 | 954 | 703 | 355 | 353 | −251 | 706 | 318 | −808 | −359 | −398 | 61 | −355 |
| Sum finansinntekter | 0 | 4 | 7 | 5 | 2 | 8 | 10 | 8 | 9 | 13 | 27 | 25 | 45 | – |
| Sum finanskostnader | 491 | 536 | 468 | 327 | 319 | 361 | 313 | 314 | 355 | 431 | 510 | 623 | 596 | – |
| Netto finans | −491 | −532 | −461 | −322 | −317 | −353 | −303 | −306 | −346 | −419 | −483 | −598 | −551 | −508 |
| Resultat før skattekostnad | 354 | −181 | 493 | 381 | 37 | 0 | −554 | 399 | −28 | −1 227 | −842 | −996 | −490 | −863 |
| Årsresultat | 354 | −181 | 493 | 381 | 37 | 0 | −554 | 399 | −28 | −1 227 | −842 | −996 | −490 | −863 |
| Totalresultat | 354 | −181 | 493 | – | – | – | – | – | – | −1 227 | −842 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 354 | −181 | 493 | 381 | 37 | 0 | −554 | 399 | −28 | −1 227 | −842 | −996 | −490 | −863 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 3 320 | 3 669 | 3 927 | 4 144 | 4 429 | 4 622 | 4 994 | 5 404 | 5 781 | 6 194 | 6 561 | 6 898 | 7 004 | 7 566 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Sum anleggsmidler | 3 332 | 3 681 | 3 939 | 4 156 | 4 441 | 4 634 | 5 006 | 5 416 | 5 793 | 6 206 | 6 573 | 6 910 | 7 016 | 7 578 |
| Sum fordringer | 2 213 | 2 147 | 2 116 | 1 801 | 1 416 | 1 323 | 1 322 | 1 244 | 1 291 | 810 | 1 000 | 894 | 701 | 828 |
| Sum omløpsmidler | 4 475 | 3 820 | 4 178 | 3 754 | 3 488 | 3 752 | 3 427 | 3 473 | 3 576 | 3 083 | 3 656 | 3 735 | 3 782 | 3 565 |
| Sum eiendeler | 7 807 | 7 501 | 8 118 | 7 910 | 7 930 | 8 386 | 8 433 | 8 889 | 9 369 | 9 289 | 10 230 | 10 646 | 10 798 | 11 143 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 021 | 3 021 | 3 021 | 3 021 | 3 021 | 3 021 | 2 521 | 2 521 | 2 521 | 2 521 | 2 521 | 1 360 | 1 366 | 1 366 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 440 | −1 793 | −1 612 | −2 105 | −2 485 | −2 522 | −2 523 | −1 969 | −2 368 | −2 340 | −843 | −184 | −2 194 | −1 704 |
| Sum egenkapital | 1 581 | 1 228 | 1 409 | 916 | 536 | 499 | −2 | 552 | 153 | 181 | 1 678 | 1 176 | −828 | −338 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 069 | 5 393 | 5 546 | 6 109 | 6 195 | 6 108 | 6 761 | 6 621 | 6 933 | 6 983 | 6 463 | 7 079 | 10 324 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 5 069 | 5 393 | 5 546 | 6 109 | 6 195 | 6 108 | 6 761 | 6 621 | 6 933 | 6 983 | 6 463 | 7 079 | 10 324 | 9 900 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 157 | 880 | 1 163 | 884 | 1 199 | 1 780 | 1 673 | 1 716 | 2 283 | 2 125 | 2 089 | 2 391 | 1 303 | 1 581 |
| Sum gjeld | 6 226 | 6 274 | 6 709 | 6 993 | 7 394 | 7 888 | 8 435 | 8 337 | 9 216 | 9 108 | 8 551 | 9 470 | 11 626 | 11 481 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 807 | 7 501 | 8 118 | 7 910 | 7 930 | 8 386 | 8 433 | 8 889 | 9 369 | 9 289 | 10 230 | 10 646 | 10 798 | 11 143 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,1 % | 7,8 % | 20 % | 15,7 % | 9,1 % | 11 % | −9,4 % | 23,5 % | 10,8 % | −27,5 % | −12,2 % | −14,4 % | 2,3 % | −14,1 % |
| Resultatmargin | 7,1 % | −4 % | 10,3 % | 8,5 % | 1 % | 0 % | −20,8 % | 13,3 % | −1 % | −41,7 % | −28,5 % | −36,1 % | −18,1 % | −34,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,87 | 4,34 | 3,59 | 4,25 | 2,91 | 2,11 | 2,05 | 2,02 | 1,57 | 1,45 | 1,75 | 1,56 | 2,9 | 2,25 |
| Gjeldsgrad | 3,94 | 5,11 | 4,76 | 7,63 | 13,8 | 15,82 | – | 15,11 | 60,35 | 50,36 | 5,1 | 8,06 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,4 % | −14,8 % | 35 % | 41,5 % | 6,9 % | 0,1 % | – | 72,3 % | −18,4 % | −678,4 % | −50,2 % | −84,7 % | 59,2 % | 255,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,2 % | −6,2 % | 6,8 % | 15,4 % | 20,8 % | 20,4 % | −11 % | 2,2 % | −0,3 % | – | 6,9 % | 1,8 % | 7,8 % | – |
| Arbeidskapital | 3,3 mill kr | 2,9 mill kr | 3 mill kr | 2,9 mill kr | 2,3 mill kr | 2 mill kr | 1,8 mill kr | 1,8 mill kr | 1,3 mill kr | 957 989 kr | 1,6 mill kr | 1,3 mill kr | 2,5 mill kr | 2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Oppdrett av annet storfe til kjøttproduksjon og sædproduksjon · SANDHORNØY | 5 ans. |
Selger du til selskaper som SANDHORNØY GÅRD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.