SANDAKER GARTNERI AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Produksjon av alle typer spiselige vekster i veksthus, og annen virksomhet som står i forbindelse med dette, samt kjøp og salg av aksjer eller på annen måte å delta i annen virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 24 661 | 24 471 | 24 154 | 16 567 | 16 412 | 14 208 | 12 712 | 12 115 | 11 993 | 12 924 | 11 555 |
| Sum kostnader | 22 468 | 20 880 | 19 437 | 13 510 | 14 510 | 13 992 | 12 876 | 11 871 | 11 827 | 11 764 | 11 453 |
| Driftsresultat | 2 193 | 3 591 | 4 717 | 3 057 | 1 901 | 216 | −164 | 244 | 165 | 1 160 | 102 |
| Sum finansinntekter | 2 042 | 5 434 | 179 | 24 | 24 | 9 | 12 | 14 | 33 | 24 | 18 |
| Sum finanskostnader | 33 | 8 | 6 | 3 | 1 | 3 | 4 | 5 | 11 | – | – |
| Netto finans | 2 009 | 5 426 | 173 | 21 | 23 | 6 | 9 | 8 | 22 | 24 | 18 |
| Resultat før skattekostnad | 4 203 | 9 017 | 4 890 | 3 078 | 1 924 | 222 | −155 | 252 | 187 | 1 185 | 120 |
| Årsresultat | 3 196 | 7 033 | 3 840 | 2 397 | 1 500 | 190 | −138 | 189 | 187 | 1 185 | 120 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 196 | 7 033 | 3 840 | 2 397 | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 3 196 | 7 033 | 3 840 | – | – | – | – | – | 187 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 196 | 7 033 | 3 840 | 2 397 | 1 500 | 190 | −138 | 189 | 187 | 1 185 | 120 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 2 230 | 2 982 | 2 825 | 341 | 540 | 358 | 502 | 607 | 234 | 0 | 191 |
| Sum anleggsmidler | 2 230 | 2 982 | 2 825 | 341 | 540 | 358 | 502 | 607 | 234 | 0 | 191 |
| Sum fordringer | 2 754 | 2 990 | 2 769 | 2 123 | 2 462 | 2 039 | 1 949 | 1 866 | 1 230 | 1 650 | 1 097 |
| Sum investeringer | 10 482 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 21 860 | 19 477 | 12 422 | 7 517 | 5 210 | 3 970 | 3 224 | 3 640 | 3 287 | 3 391 | 1 994 |
| Sum eiendeler | 24 090 | 22 458 | 15 247 | 7 858 | 5 750 | 4 328 | 3 726 | 4 247 | 3 520 | 3 391 | 2 186 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 21 040 | 17 843 | 10 811 | 5 441 | 3 744 | 2 243 | 2 054 | 2 192 | 1 738 | 1 551 | 767 |
| Sum egenkapital | 21 240 | 18 043 | 11 011 | 5 641 | 3 944 | 2 443 | 2 254 | 2 392 | 1 938 | 1 751 | 967 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 4 | 37 | – | 7 | 1 | – | 17 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 49 | 97 | 188 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 4 | 37 | 0 | 7 | 1 | 49 | 113 | 188 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 850 | 4 411 | 4 200 | 2 217 | 1 799 | 1 884 | 1 423 | 1 742 | 1 394 | 1 640 | 1 219 |
| Sum gjeld | 2 850 | 4 415 | 4 237 | 2 217 | 1 806 | 1 885 | 1 472 | 1 855 | 1 582 | 1 640 | 1 219 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 090 | 22 458 | 15 247 | 7 858 | 5 750 | 4 328 | 3 726 | 4 247 | 3 520 | 3 391 | 2 186 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 14,7 % | 19,5 % | 18,5 % | 11,6 % | 1,5 % | −1,3 % | 2 % | 1,4 % | 9 % | 0,9 % |
| Resultatmargin | 13 % | 28,7 % | 15,9 % | 14,5 % | 9,1 % | 1,3 % | −1,1 % | 1,6 % | 1,6 % | 9,2 % | 1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 7,67 | 4,42 | 2,96 | 3,39 | 2,9 | 2,11 | 2,27 | 2,09 | 2,36 | 2,07 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 0,24 | 0,38 | 0,39 | 0,46 | 0,77 | 0,65 | 0,78 | 0,82 | 0,94 | 1,26 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15 % | 39 % | 34,9 % | 42,5 % | 38 % | 7,8 % | −6,1 % | 7,9 % | 9,7 % | 67,6 % | 12,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 0,8 % | 1,3 % | – | 0,9 % | 15,5 % | 11,8 % | 4,9 % | – | −7,2 % | 11,8 % | – |
| Arbeidskapital | 19 mill kr | 15,1 mill kr | 8,2 mill kr | 5,3 mill kr | 3,4 mill kr | 2,1 mill kr | 1,8 mill kr | 1,9 mill kr | 1,9 mill kr | 1,8 mill kr | 775 176 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster · LIER | 8 ans. |
Selger du til selskaper som SANDAKER GARTNERI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.