SALTEN N950 AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 45 097 168 NOK |
| 2012 | 50 229 177 NOK |
| 2013 | 48 297 118 NOK |
| 2014 | 64 010 561 NOK |
| 2015 | 69 992 591 NOK |
| 2016 | 59 562 322 NOK |
| 2017 | 80 305 797 NOK |
| 2018 | 64 219 426 NOK |
| 2019 | 91 051 577 NOK |
| 2020 | 86 412 329 NOK |
| 2021 | 24 516 508 NOK |
| 2022 | 110 802 691 NOK |
| 2023 | 164 732 580 NOK |
| 2024 | 199 697 051 NOK |
| 2025 | 243 920 787 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Slakting og videreforedling av fisk, kjøp og salg av fisk og fiskeprodukter, forretningsdrift innen fiskerinæring, samt tjenester som står i forbindelse hermed. Selskapet har også som formål å kunne delta og være interessert i andre foretak.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2021 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 243 921 | 199 697 | 164 733 | 110 803 | 24 517 | 86 412 | 91 052 | 64 219 | 80 306 | 59 562 | 69 993 | 64 011 | 48 297 | 50 229 | 45 097 |
| Sum kostnader | 253 303 | 201 508 | 162 325 | 132 398 | 32 166 | 73 140 | 76 765 | 64 197 | 70 066 | 55 066 | 62 409 | 56 817 | 44 265 | 44 989 | 39 907 |
| Driftsresultat | −9 382 | −1 811 | 2 408 | −21 595 | −7 649 | 13 272 | 14 287 | 22 | 10 240 | 4 497 | 7 584 | 7 194 | 4 032 | 5 240 | 5 190 |
| Sum finansinntekter | 650 | 454 | 102 | 153 | 121 | 146 | 173 | 150 | 78 | 10 | 14 | 17 | 57 | 47 | 5 822 |
| Sum finanskostnader | 16 562 | 16 464 | 16 889 | 9 391 | 941 | 494 | 555 | 535 | 1 508 | 733 | 838 | 1 012 | 653 | 507 | 1 089 |
| Netto finans | −15 912 | – | – | – | – | – | −382 | −385 | −1 430 | −723 | −824 | −995 | −596 | −460 | 4 733 |
| Resultat før skattekostnad | −25 294 | −17 821 | −14 379 | −30 832 | −8 468 | 12 924 | 13 905 | −362 | 8 810 | 3 774 | 6 759 | 6 199 | 3 436 | 4 780 | 9 923 |
| Årsresultat | −19 788 | −13 908 | −11 223 | −24 060 | −6 616 | 10 019 | 10 804 | −292 | 6 482 | 2 860 | 5 034 | 4 507 | 2 522 | 3 438 | 8 488 |
| Sum overføringer og disponeringer | −19 788 | – | – | – | – | – | 10 804 | −292 | 6 482 | −2 860 | −5 034 | −4 507 | −2 522 | −3 438 | −8 488 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 21 229 | 15 722 | 11 810 | 8 654 | 1 882 | 0 | 56 | – | – | – | – | – | 128 | 100 | – |
| Sum varige driftsmidler | 370 823 | 377 668 | 397 313 | 420 013 | 435 494 | 164 520 | 56 511 | 39 870 | 42 356 | 44 270 | 47 818 | 50 320 | 46 619 | 42 795 | 22 016 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 063 | 14 828 | 14 098 | 14 098 | 2 598 | 2 568 | 2 864 | 3 261 | 3 287 | 1 579 | 1 366 | 1 230 | 1 025 | 722 | 271 |
| Sum anleggsmidler | 407 115 | 408 219 | 423 221 | 442 765 | 439 975 | 167 088 | 59 430 | 43 131 | 45 643 | 45 850 | 49 183 | 51 550 | 47 772 | 43 617 | 22 287 |
| Sum fordringer | 22 163 | – | – | – | – | – | 13 565 | 6 506 | 5 987 | 6 200 | 5 621 | 6 176 | 8 719 | 8 487 | 14 292 |
| Sum omløpsmidler | 38 200 | 60 918 | 45 918 | 19 021 | 36 349 | 27 977 | 68 723 | 7 953 | 14 246 | 9 597 | 9 806 | 7 156 | 10 904 | 10 696 | 18 157 |
| Sum eiendeler | 445 315 | 469 136 | 469 139 | 461 786 | 476 324 | 195 065 | 128 153 | 51 084 | 59 888 | 55 447 | 58 989 | 58 705 | 58 676 | 54 313 | 40 444 |
| Sum innskutt egenkapital | 161 104 | – | – | – | – | – | 64 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | – | 33 180 | 22 376 | 22 668 | 19 186 | 19 326 | 17 292 | 18 785 | 16 263 | 12 825 |
| Sum egenkapital | 161 104 | 180 892 | 142 800 | 154 023 | 133 084 | 107 200 | 97 180 | 26 376 | 26 668 | 23 186 | 23 326 | 21 292 | 22 785 | 20 263 | 16 825 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 318 | 759 | 1 085 | 1 425 | 1 635 | 1 611 | 1 457 | 868 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 225 587 | – | – | – | – | – | 13 417 | 15 450 | 17 483 | 19 517 | 21 550 | 23 583 | 26 450 | 6 650 | 7 813 |
| Sum langsiktig gjeld | 225 587 | 234 134 | 277 488 | 278 079 | 287 382 | 53 453 | 13 417 | 15 768 | 18 243 | 20 602 | 22 975 | 25 219 | 28 061 | 8 107 | 8 680 |
| Sum kortsiktig gjeld | 58 623 | 54 110 | 48 851 | 29 683 | 55 858 | 33 994 | 17 556 | 8 941 | 14 978 | 11 658 | 12 688 | 12 195 | 7 830 | 25 943 | 14 939 |
| Sum gjeld | 284 210 | 288 244 | 326 339 | 307 762 | 343 240 | 87 866 | 30 973 | 24 708 | 33 220 | 32 260 | 35 663 | 37 413 | 35 891 | 34 050 | 23 619 |
| Sum egenkapital og gjeld | 445 315 | 469 136 | 469 139 | 461 786 | 476 324 | 195 065 | 128 153 | 51 084 | 59 888 | 55 447 | 58 989 | 58 705 | 58 676 | 54 313 | 40 444 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | – | 19 425 | −24 178 | 4 116 | 29 162 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | – | −10 598 | −22 866 | −136 538 | −111 623 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | – | −591 | 38 245 | 131 452 | 39 642 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | – | 8 235 | −8 800 | −970 | −42 820 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | – | 10 059 | 1 824 | 10 624 | 11 594 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,9 % | −0,9 % | 1,5 % | −19,5 % | −31,2 % | 15,4 % | 15,7 % | 0 % | 12,8 % | 7,6 % | 10,8 % | 11,2 % | 8,4 % | 10,4 % | 11,5 % |
| Resultatmargin | −8,1 % | −7 % | −6,8 % | −21,7 % | −27 % | 11,6 % | 11,9 % | −0,4 % | 8,1 % | 4,8 % | 7,2 % | 7 % | 5,2 % | 6,8 % | 18,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,65 | 1,13 | 0,94 | 0,64 | 0,65 | 0,82 | 3,91 | 0,89 | 0,95 | 0,82 | 0,77 | 0,59 | 1,39 | 0,41 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 1,76 | 1,59 | 2,29 | 2 | 2,58 | 0,82 | 0,32 | 0,94 | 1,25 | 1,39 | 1,53 | 1,76 | 1,58 | 1,68 | 1,4 |
| Egenkapitalrentabilitet | −12,3 % | −7,7 % | −7,9 % | −15,6 % | −5 % | 9,4 % | 11,1 % | −1,1 % | 24,3 % | 12,3 % | 21,6 % | 21,2 % | 11,1 % | 17 % | 50,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 22,1 % | 21,2 % | 48,7 % | 352 % | −71,6 % | −5,1 % | 41,8 % | −20 % | 34,8 % | −14,9 % | 9,3 % | 32,5 % | −3,8 % | 11,4 % | – |
| Arbeidskapital | −20,4 mill kr | 6,8 mill kr | −2,9 mill kr | −10,7 mill kr | −19,5 mill kr | −6 mill kr | 51,2 mill kr | −987 769 kr | −732 095 kr | −2,1 mill kr | −2,9 mill kr | −5 mill kr | 3,1 mill kr | −15,2 mill kr | 3,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr · SØRARNØY | 86 ans. |
Selger du til selskaper som SALTEN N950 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.