SALTDAL TURISTSENTER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 18 044 601 NOK |
| 2012 | 20 658 371 NOK |
| 2013 | 21 301 453 NOK |
| 2014 | 21 011 741 NOK |
| 2015 | 25 083 309 NOK |
| 2016 | 24 804 354 NOK |
| 2017 | 17 115 903 NOK |
| 2018 | 16 483 359 NOK |
| 2019 | 16 794 790 NOK |
| 2020 | 14 985 581 NOK |
| 2021 | 15 094 184 NOK |
| 2022 | 17 716 947 NOK |
| 2023 | 18 768 485 NOK |
| 2024 | 19 371 498 NOK |
| 2025 | 17 907 107 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Utleie av hytter, caravanplasser, kafe, restaurant, kiosk og bensinstasjon, samt tjenester som står i forbindelse hermed. Selskapet har også som formål å kunne delta og være interessent i andre foretak.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 17 907 | 19 371 | 18 768 | 17 717 | 15 094 | 14 986 | 16 795 | 16 483 | 17 116 | 24 804 | 25 083 | 21 012 | 21 301 | 20 658 | 18 045 |
| Sum kostnader | 20 165 | 19 426 | 18 376 | 16 242 | 14 868 | 13 884 | 16 370 | 15 958 | 16 838 | 24 201 | 24 592 | 20 771 | 21 092 | 19 998 | 17 878 |
| Driftsresultat | −2 257 | −55 | 393 | 1 475 | 226 | 1 101 | 425 | 525 | 278 | 604 | 491 | 241 | 209 | 660 | 167 |
| Sum finansinntekter | 37 | 14 | 0 | 2 | 1 | 4 | 12 | 4 | 4 | 352 | 17 | 21 | 13 | 17 | – |
| Sum finanskostnader | 235 | 12 | −1 | 0 | 2 | 8 | 3 | 2 | 18 | 24 | 20 | 29 | 21 | 25 | – |
| Netto finans | −198 | 2 | −0 | 2 | −1 | −4 | 10 | 2 | −14 | 328 | −3 | −8 | −8 | −9 | −66 |
| Resultat før skattekostnad | −2 456 | −53 | 392 | 1 477 | 225 | 1 097 | 434 | 528 | 264 | 932 | 488 | 233 | 201 | 652 | 101 |
| Årsresultat | −1 917 | 87 | 276 | 1 120 | 153 | 846 | 295 | 395 | 214 | 817 | 422 | 233 | 201 | 652 | 101 |
| Totalresultat | −1 917 | 87 | – | – | – | – | – | – | – | 817 | 422 | 233 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 917 | 87 | 276 | 1 120 | 153 | 846 | 295 | 395 | 214 | 817 | 422 | 233 | 201 | 652 | 101 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 27 | 137 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 3 701 | 475 | 760 | 1 040 | 1 464 | 1 165 | 1 298 | 1 608 | 2 007 | 874 | 427 | 422 | 375 | 395 | 317 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 91 | 1 | 1 | – | – | – | – | – | 325 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 3 728 | 702 | 761 | 1 041 | 1 464 | 1 165 | 1 298 | 1 608 | 2 007 | 1 199 | 427 | 422 | 375 | 395 | 317 |
| Sum fordringer | 3 338 | 1 137 | 905 | 2 603 | 457 | 2 176 | 1 571 | 597 | 856 | 1 035 | 955 | 692 | 841 | 582 | 419 |
| Sum omløpsmidler | 4 447 | 2 055 | 2 276 | 4 844 | 4 735 | 5 373 | 4 380 | 3 547 | 2 970 | 3 336 | 3 496 | 2 801 | 2 715 | 2 384 | 1 799 |
| Sum eiendeler | 8 175 | 2 758 | 3 038 | 5 885 | 6 199 | 6 539 | 5 678 | 5 155 | 4 977 | 4 535 | 3 922 | 3 223 | 3 090 | 2 779 | 2 116 |
| Sum innskutt egenkapital | 681 | 200 | 200 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Sum opptjent egenkapital | – | 98 | 0 | 6 | 390 | 2 237 | 1 781 | 1 486 | 1 091 | 877 | 403 | −18 | −252 | −453 | −1 104 |
| Sum egenkapital | 681 | 298 | 200 | 506 | 890 | 2 737 | 2 281 | 1 986 | 1 591 | 1 377 | 903 | 482 | 248 | 47 | −604 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | 0 | – | – | – | – | – | 9 | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 038 | – | 0 | – | – | – | – | – | – | 934 | 833 | 944 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 5 038 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 934 | 833 | 944 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 456 | 2 460 | 2 838 | 5 379 | 5 309 | 3 802 | 3 397 | 3 169 | 3 377 | 2 224 | 2 186 | 1 797 | 2 842 | 2 732 | 2 720 |
| Sum gjeld | 7 494 | 2 460 | 2 838 | 5 379 | 5 309 | 3 802 | 3 397 | 3 169 | 3 386 | 3 158 | 3 019 | 2 742 | 2 842 | 2 732 | 2 720 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 175 | 2 758 | 3 038 | 5 885 | 6 199 | 6 539 | 5 678 | 5 155 | 4 977 | 4 535 | 3 922 | 3 223 | 3 090 | 2 779 | 2 116 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −12,6 % | −0,3 % | 2,1 % | 8,3 % | 1,5 % | 7,4 % | 2,5 % | 3,2 % | 1,6 % | 2,4 % | 2 % | 1,2 % | 1 % | 3,2 % | 0,9 % |
| Resultatmargin | −10,7 % | 0,4 % | 1,5 % | 6,3 % | 1 % | 5,6 % | 1,8 % | 2,4 % | 1,3 % | 3,3 % | 1,7 % | 1,1 % | 0,9 % | 3,2 % | 0,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,81 | 0,84 | 0,8 | 0,9 | 0,89 | 1,41 | 1,29 | 1,12 | 0,88 | 1,5 | 1,6 | 1,56 | 0,96 | 0,87 | 0,66 |
| Gjeldsgrad | 11 | 8,27 | 14,19 | 10,64 | 5,97 | 1,39 | 1,49 | 1,6 | 2,13 | 2,29 | 3,34 | 5,69 | 11,45 | 57,67 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −281,5 % | 29,1 % | 137,8 % | 221,5 % | 17,2 % | 30,9 % | 12,9 % | 19,9 % | 13,5 % | 59,4 % | 46,7 % | 48,5 % | 80,9 % | – | −16,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −7,6 % | 3,2 % | 5,9 % | 17,4 % | 0,7 % | −10,8 % | 1,9 % | −3,7 % | −31 % | −1,1 % | 19,4 % | −1,4 % | 3,1 % | 14,5 % | – |
| Arbeidskapital | 2 mill kr | −404 913 kr | −561 362 kr | −535 350 kr | −574 229 kr | 1,6 mill kr | 982 838 kr | 377 888 kr | −406 140 kr | 1,1 mill kr | 1,3 mill kr | 1 mill kr | −126 587 kr | −347 747 kr | −920 727 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (2)
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · RØKLAND | |
Drift av campingplasser · RØKLAND | 16 ans. |
Selger du til selskaper som SALTDAL TURISTSENTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.