SAGEN BYGG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 323 084 946 NOK |
| 2015 | 246 773 445 NOK |
| 2016 | 255 395 999 NOK |
| 2017 | 257 090 503 NOK |
| 2018 | 276 915 269 NOK |
| 2019 | 257 291 625 NOK |
| 2020 | 221 867 575 NOK |
| 2021 | 226 996 522 NOK |
| 2022 | 251 477 389 NOK |
| 2023 | 316 850 001 NOK |
| 2024 | 256 276 497 NOK |
| 2025 | 352 925 045 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Drive byggvirksomhet, samt tilhørende aktiviteter, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 352 925 | 256 276 | 316 850 | 251 477 | 226 997 | 221 868 | 257 292 | 276 915 | 257 091 | 255 396 | 246 773 | 323 085 |
| Sum kostnader | 342 802 | 249 651 | 321 480 | 250 774 | 222 864 | 219 863 | 258 224 | 278 768 | 253 175 | 251 880 | 255 269 | 308 310 |
| Driftsresultat | 10 123 | 6 625 | −4 630 | 703 | 4 132 | 2 004 | −933 | −1 853 | 3 916 | 3 516 | −8 495 | 14 775 |
| Sum finansinntekter | 1 313 | 743 | 1 316 | 279 | 487 | 122 | 15 307 | 3 438 | 155 | 834 | 109 | 594 |
| Sum finanskostnader | 3 294 | 909 | 3 136 | 10 470 | – | 629 | 8 310 | 1 157 | 1 006 | 1 596 | 1 367 | 1 054 |
| Netto finans | −1 981 | −165 | −1 821 | −10 191 | −81 | −507 | 6 997 | 2 281 | −851 | −762 | −1 258 | −460 |
| Resultat før skattekostnad | 8 142 | 6 460 | −6 451 | −9 488 | 4 051 | 1 498 | 6 064 | 428 | 3 065 | 2 754 | −9 754 | 14 314 |
| Årsresultat | 6 394 | 5 015 | −5 260 | −9 625 | 3 219 | 1 133 | 3 170 | 1 004 | 2 284 | 2 116 | −7 284 | 10 395 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 394 | 5 015 | −5 260 | −9 625 | 3 219 | 1 133 | 3 170 | 1 004 | 2 284 | 2 116 | −7 284 | 10 395 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 509 | 333 | 1 778 | 587 | 196 | 1 029 | – | 1 767 | 1 192 | 1 972 | 564 | – |
| Sum varige driftsmidler | 7 270 | 7 758 | 19 276 | 16 457 | 17 025 | 17 971 | 19 055 | 19 471 | 20 586 | 21 322 | 22 809 | 25 969 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 018 | 9 911 | 10 492 | 21 777 | 32 280 | 29 790 | 34 475 | 29 915 | 28 176 | 28 325 | 28 391 | 20 617 |
| Sum anleggsmidler | 11 797 | 18 001 | 31 547 | 38 821 | 49 501 | 48 790 | 53 530 | 51 153 | 49 954 | 51 619 | 51 763 | 46 586 |
| Sum fordringer | 48 175 | 57 196 | 76 227 | 58 921 | 53 996 | 46 925 | 54 877 | 75 611 | 57 443 | 67 782 | 51 721 | 65 128 |
| Sum investeringer | 853 | 747 | 533 | 556 | 586 | 442 | 397 | 326 | 323 | 240 | 411 | 610 |
| Sum omløpsmidler | 114 031 | 77 246 | 90 446 | 72 927 | 67 981 | 67 305 | 90 910 | 94 789 | 78 983 | 97 723 | 88 696 | 117 241 |
| Sum eiendeler | 125 828 | 95 247 | 121 993 | 111 748 | 117 482 | 116 095 | 144 439 | 145 942 | 128 937 | 149 342 | 140 459 | 163 827 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 785 | 7 448 | 7 664 | 7 983 | 7 983 | 7 983 | 7 983 | 7 983 | 7 983 | 8 140 | 8 140 | 8 140 |
| Sum opptjent egenkapital | 55 086 | 50 728 | 46 036 | 51 747 | 61 371 | 60 946 | 62 607 | 61 034 | 60 030 | 61 456 | 59 340 | 66 624 |
| Sum egenkapital | 61 871 | 58 176 | 53 700 | 59 729 | 69 354 | 68 929 | 70 590 | 69 016 | 68 013 | 69 596 | 67 480 | 74 764 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 277 | – | – | – | – | 2 830 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 10 450 | 11 975 | 0 | 0 | 16 675 | 18 116 | 19 275 | 25 199 | 21 875 | 14 175 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 10 450 | 11 975 | 7 875 | 8 775 | 16 952 | 18 116 | 19 275 | 25 199 | 21 875 | 17 005 |
| Sum kortsiktig gjeld | 63 957 | 37 071 | 57 843 | 40 044 | 40 253 | 38 392 | 56 898 | 58 810 | 41 649 | 54 547 | 51 104 | 72 058 |
| Sum gjeld | 63 957 | 37 071 | 68 293 | 52 019 | 48 128 | 47 167 | 73 850 | 76 926 | 60 924 | 79 746 | 72 979 | 89 063 |
| Sum egenkapital og gjeld | 125 828 | 95 247 | 121 993 | 111 748 | 117 482 | 116 095 | 144 439 | 145 942 | 128 937 | 149 342 | 140 459 | 163 827 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 32 260 | 6 788 | −2 496 | −644 | −1 112 | −17 617 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −2 109 | 16 233 | 252 | −1 505 | −3 730 | 151 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | −17 404 | 2 479 | 2 201 | −1 696 | 1 768 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 30 151 | 5 617 | 235 | 51 | −6 539 | −15 698 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 38 292 | 8 141 | 2 524 | 2 289 | 2 238 | 8 776 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,9 % | 2,6 % | −1,5 % | 0,3 % | 1,8 % | 0,9 % | −0,4 % | −0,7 % | 1,5 % | 1,4 % | −3,4 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 2 % | −1,7 % | −3,8 % | 1,4 % | 0,5 % | 1,2 % | 0,4 % | 0,9 % | 0,8 % | −2,9 % | 3,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,78 | 2,08 | 1,56 | 1,82 | 1,69 | 1,75 | 1,6 | 1,61 | 1,9 | 1,79 | 1,74 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,03 | 0,64 | 1,27 | 0,87 | 0,69 | 0,68 | 1,05 | 1,11 | 0,9 | 1,15 | 1,08 | 1,19 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,3 % | 8,6 % | −9,8 % | −16,1 % | 4,6 % | 1,6 % | 4,5 % | 1,5 % | 3,4 % | 3 % | −10,8 % | 13,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 37,7 % | −19,1 % | 26 % | 10,8 % | 2,3 % | −13,8 % | −7,1 % | 7,7 % | 0,7 % | 3,5 % | −23,6 % | – |
| Arbeidskapital | 50,1 mill kr | 40,2 mill kr | 32,6 mill kr | 32,9 mill kr | 27,7 mill kr | 28,9 mill kr | 34 mill kr | 36 mill kr | 37,3 mill kr | 43,2 mill kr | 37,6 mill kr | 45,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · STAVANGER | 99 ans. |
Selger du til selskaper som SAGEN BYGG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.