SÆTHRE STENINDUSTRI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2018 | 42 927 181 NOK |
| 2019 | 42 683 683 NOK |
| 2020 | 44 698 299 NOK |
| 2021 | 46 999 903 NOK |
| 2022 | 48 689 091 NOK |
| 2023 | 53 541 401 NOK |
| 2024 | 53 629 893 NOK |
| 2025 | 55 895 175 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Produksjon og handel og annen virksomhet som står i forbindelse med dette, samt investering i fast eiendom og likeså delta i andre selskap med lignende virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 55 895 | 53 630 | 53 541 | 48 689 | 47 000 | 44 698 | 42 684 | 42 927 |
| Sum kostnader | 47 098 | 45 010 | 45 918 | 43 921 | 42 534 | 39 781 | 36 819 | 36 395 |
| Driftsresultat | 8 797 | 8 620 | 7 624 | 4 768 | 4 466 | 4 917 | 5 864 | 6 532 |
| Sum finansinntekter | 763 | 852 | 478 | 280 | 145 | 231 | 131 | 174 |
| Sum finanskostnader | 97 | 325 | 173 | 7 | 13 | 275 | 321 | 253 |
| Netto finans | 665 | 527 | 305 | 272 | 132 | −44 | −190 | −79 |
| Resultat før skattekostnad | 9 463 | 9 147 | 7 929 | 5 041 | 4 598 | 4 873 | 5 674 | 6 453 |
| Årsresultat | 7 280 | 7 047 | 5 910 | 3 802 | 3 158 | 3 687 | 4 300 | 4 783 |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 280 | 7 047 | 5 910 | 3 802 | 3 158 | 3 687 | 4 300 | 4 783 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 4 774 | 5 311 | 3 259 | 3 271 | 3 885 | 3 670 | 2 913 | 1 931 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 |
| Sum anleggsmidler | 4 820 | 5 357 | 3 305 | 3 317 | 3 931 | 3 716 | 2 959 | 1 977 |
| Sum fordringer | 2 973 | 3 628 | 3 226 | 2 277 | 3 386 | 2 878 | 1 775 | 1 426 |
| Sum omløpsmidler | 34 113 | 36 731 | 30 732 | 24 063 | 20 568 | 19 123 | 21 396 | 22 101 |
| Sum eiendeler | 38 933 | 42 088 | 34 037 | 27 380 | 24 499 | 22 839 | 24 355 | 24 078 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 248 | 17 785 | 23 639 | 17 729 | 13 928 | 12 632 | 8 944 | 4 644 |
| Sum egenkapital | 13 278 | 17 815 | 23 669 | 17 759 | 13 958 | 12 662 | 8 974 | 4 674 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 385 | 437 | 478 | 248 | 323 | 562 | 465 | 461 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 506 | 7 925 | 10 841 |
| Sum langsiktig gjeld | 385 | 437 | 478 | 248 | 323 | 1 068 | 8 389 | 11 302 |
| Sum kortsiktig gjeld | 25 270 | 23 835 | 9 890 | 9 373 | 10 219 | 9 110 | 6 991 | 8 102 |
| Sum gjeld | 25 655 | 24 272 | 10 368 | 9 621 | 10 541 | 10 178 | 15 380 | 19 404 |
| Sum egenkapital og gjeld | 38 933 | 42 088 | 34 037 | 27 380 | 24 499 | 22 839 | 24 355 | 24 078 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,7 % | 16,1 % | 14,2 % | 9,8 % | 9,5 % | 11 % | 13,7 % | 15,2 % |
| Resultatmargin | 13 % | 13,1 % | 11 % | 7,8 % | 6,7 % | 8,3 % | 10,1 % | 11,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 1,54 | 3,11 | 2,57 | 2,01 | 2,1 | 3,06 | 2,73 |
| Gjeldsgrad | 1,93 | 1,36 | 0,44 | 0,54 | 0,76 | 0,8 | 1,71 | 4,15 |
| Egenkapitalrentabilitet | 54,8 % | 39,6 % | 25 % | 21,4 % | 22,6 % | 29,1 % | 47,9 % | 102,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,2 % | 0,2 % | 10 % | 3,6 % | 5,1 % | 4,7 % | −0,6 % | – |
| Arbeidskapital | 8,8 mill kr | 12,9 mill kr | 20,8 mill kr | 14,7 mill kr | 10,3 mill kr | 10 mill kr | 14,4 mill kr | 14 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein · BERGEN | 28 ans. |
Selger du til selskaper som SÆTHRE STENINDUSTRI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.