S-D HOLDING AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Eeie og forvalte datterselskaper, handel og tjenesteytende virksomhet, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretak som driver tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 153 | 2 035 | 1 791 | 1 616 | 868 | 735 | 632 | 571 | – | – |
| Sum kostnader | 1 681 | 1 603 | 1 557 | 1 357 | 700 | 615 | 581 | 561 | 20 | 17 |
| Driftsresultat | 472 | 432 | 234 | 259 | 168 | 120 | 51 | 11 | −20 | −17 |
| Sum finansinntekter | 398 | 850 | 605 | 0 | 59 | 327 | 739 | 70 | 240 | 234 |
| Sum finanskostnader | 3 664 | 2 078 | 332 | 0 | 0 | – | – | – | 72 | 158 |
| Netto finans | −3 267 | −1 228 | 272 | 0 | 58 | 327 | 739 | 70 | 168 | 75 |
| Resultat før skattekostnad | −2 794 | −796 | 507 | 260 | 226 | 447 | 789 | 81 | 148 | 58 |
| Årsresultat | −2 794 | −872 | 395 | 203 | 176 | 349 | 733 | 65 | 89 | 1 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 794 | −872 | 395 | 203 | 176 | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | −2 794 | −872 | 395 | 203 | 176 | 349 | 733 | 65 | 89 | 1 |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 794 | −872 | 395 | 203 | 176 | 349 | 733 | 65 | 89 | 1 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | 10 | 16 | – | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 014 | 15 514 | 14 917 | 6 777 | 6 736 | 6 563 | 6 341 | 5 727 | 790 | 760 |
| Sum anleggsmidler | 14 014 | 15 514 | 14 917 | 6 788 | 6 752 | 6 563 | 6 341 | 5 727 | 790 | 760 |
| Sum fordringer | 8 093 | 5 354 | 5 832 | 1 891 | 2 728 | 2 475 | 2 423 | 1 200 | 5 554 | 4 937 |
| Sum omløpsmidler | 8 229 | 5 761 | 5 973 | 2 560 | 2 827 | 2 661 | 2 443 | 1 596 | 5 594 | 4 938 |
| Sum eiendeler | 22 242 | 21 275 | 20 889 | 9 348 | 9 579 | 9 224 | 8 784 | 7 323 | 6 384 | 5 698 |
| Sum innskutt egenkapital | 369 | 369 | 369 | 369 | 369 | 369 | 369 | 369 | 369 | 369 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 664 | 5 458 | 6 330 | 5 934 | 5 732 | 5 556 | 5 206 | 4 473 | 4 422 | 4 333 |
| Sum egenkapital | 3 033 | 5 827 | 6 699 | 6 303 | 6 101 | 5 925 | 5 575 | 4 842 | 4 791 | 4 702 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | 2 | 1 | – | 4 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 767 | 3 000 | 9 144 | – | – | – | – | – | 700 | 700 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 767 | 3 000 | 9 144 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | 700 | 700 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 443 | 12 448 | 5 047 | 3 042 | 3 477 | 3 299 | 3 205 | 2 481 | 893 | 296 |
| Sum gjeld | 19 210 | 15 448 | 14 191 | 3 045 | 3 478 | 3 299 | 3 209 | 2 481 | 1 593 | 996 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 242 | 21 275 | 20 889 | 9 348 | 9 579 | 9 224 | 8 784 | 7 323 | 6 384 | 5 698 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 21,9 % | 21,2 % | 13,1 % | 16,1 % | 19,3 % | 16,4 % | 8,1 % | 1,8 % | – | – |
| Resultatmargin | −129,8 % | −42,8 % | 22,1 % | 12,5 % | 20,3 % | 47,5 % | 116,1 % | 11,4 % | – | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,66 | 0,46 | 1,18 | 0,84 | 0,81 | 0,81 | 0,76 | 0,64 | 6,26 | 16,69 |
| Gjeldsgrad | 6,33 | 2,65 | 2,12 | 0,48 | 0,57 | 0,56 | 0,58 | 0,51 | 0,33 | 0,21 |
| Egenkapitalrentabilitet | −92,1 % | −15 % | 5,9 % | 3,2 % | 2,9 % | 5,9 % | 13,2 % | 1,3 % | 1,9 % | 0 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,8 % | 13,6 % | 10,8 % | 86,2 % | 18,1 % | 16,4 % | 10,6 % | – | – | – |
| Arbeidskapital | −4,2 mill kr | −6,7 mill kr | 925 465 kr | −481 998 kr | −650 880 kr | −638 223 kr | −762 235 kr | −884 735 kr | 4,7 mill kr | 4,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SAUDA |
Selger du til selskaper som S-D HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.